Yardım 9s şarj sorunu

Nietzscheeee

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Nietzsche
Cihazım
9s
Konular
3
Telefonu ilk aldığımda hiçbir sıkıntı yoktu, ilk bir hafta ve daha sonra şarjım 100'den 95'e 15 dk içinde düşmeye başladı. Bu durum moralimi çok bozdu. Bir iki defa tekrar etti ve sonra düzeldi. Daha sonra ise uzun müddet (2 hafta) sıkıntı olmadan kullandım fakat yine, yaklaşık son iki haftadır şarjım hızlı düşmeye başladı. İlk çekince doğrudan 99'a düşüyor. Yine 95 bazen 94'e kadar hızlı düşme gerçekleşiyor. Not: Optimize ediyorum, ekran parlaklığını zaten gözümü aldığı için neredeyse sonda kullanıyorum.

Asdq

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Heyo
Cihazım
Mi8
Konular
33
Arka plan uygulamalarına dikkat edin,cihaz yeni ise duzelebir

Oyla:

Nietzscheeee

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Nietzsche
Cihazım
9s
Konular
3
Arka plan uygulamalarına dikkat edin,cihaz yeni ise duzelebir
5000 mah ekran açıklığı süresi kaç olmalı ortalama? Ayrıca ona nasıl dikkat edeceğim? Başka önerileriniz var mı? Yeni aldım diye telefonu endişelendim.

Oyla:

Asdq

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Heyo
Cihazım
Mi8
Konular
33
5000 mah ekran açıklığı süresi kaç olmalı ortalama? Ayrıca ona nasıl dikkat edeceğim? Başka önerileriniz var mı? Yeni aldım diye telefonu endişelendim.
Size tavsiyem bir hafta sabredin olmassa ,garantiye gönderin yada custom rom kurun garantiniz gider custom romda,o batarya ile rahat rahat bir günü çıkarmanız gerek

Oyla:

Nietzscheeee

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Nietzsche
Cihazım
9s
Konular
3
Size tavsiyem bir hafta sabredin olmassa ,garantiye gönderin yada custom rom kurun garantiniz gider custom romda,o batarya ile rahat rahat bir günü çıkarmanız gerek
Her gün şarja 25-30 arasında koyarım ve ortalama 8-9 erken açıklığı alıyorum. Full oyun oynuyorum genelde. Arka plandaki uygulamalarla ilgili soruma cevap vermediniz.

Oyla:

Asdq

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Heyo
Cihazım
Mi8
Konular
33
Her gün şarja 25-30 arasında koyarım ve ortalama 8-9 erken açıklığı alıyorum. Full oyun oynuyorum genelde. Arka plandaki uygulamalarla ilgili soruma cevap vermediniz.
Pubg tarzı oyunlar oynuyorsanız normal degerler,batarya kısmından bakabilirsiniz

Oyla:

Nietzscheeee

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Nietzsche
Cihazım
9s
Konular
3
Önerisi olanlar yazarsa çok mutlu olacağım.

Oyla:

lostwisdom

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
note 9s
Konular
9
Önerisi olanlar yazarsa çok mutlu olacağım.
böyle durumlarda son yaptığınız değişiklikleri bilmeniz gerekiyor, bende mesela instagramın sondan 1-2 önceki sürümü aşırı ısınma ve şarj tüketimine sebep oluyordu, cihazda facebook kuruluysa o da yapabiliyor. pil tüketimine bakarak bir sonuca varmaya çalışın önce boşta ve yükte ısınma var mı yok mu kontrol edin, varsa hangi uygulamalarda oluyor onu bulmaya çalışın, olmazsa telefonu sıfırlayıp deneyin, yine olmazsa garantiye gönderirsiniz.

Oyla:

Nietzscheeee

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Nietzsche
Cihazım
9s
Konular
3
böyle durumlarda son yaptığınız değişiklikleri bilmeniz gerekiyor, bende mesela instagramın sondan 1-2 önceki sürümü aşırı ısınma ve şarj tüketimine sebep oluyordu, cihazda facebook kuruluysa o da yapabiliyor. pil tüketimine bakarak bir sonuca varmaya çalışın önce boşta ve yükte ısınma var mı yok mu kontrol edin, varsa hangi uygulamalarda oluyor onu bulmaya çalışın, olmazsa telefonu sıfırlayıp deneyin, yine olmazsa garantiye gönderirsiniz.
Android sistem 13-15 arasında kullanıyor, Bence bu normal değil. Ayrıca bu başta hızlı düşmesini açıklar mı? Bir de son 3 gündür full oyun oynamama rağmen 25'te şarja koydum ve 10 buçuk saat ekran görüntüsü aldım. Ancak yine bugün birden 96'ya hızlı düştü, istatiskleri kontrol ettim ve neredeyse 1 saat daha az ekran görüntüsü alıyorum.

Oyla:
Üst Alt