Soru 9'a slot ile dönmek mümkün mü

istebuazizi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Azizak
Cihazım
mi max 64gb
Konular
25
slot mantığını hala tam olarak anlamadım ama şöyle bişey mümkün mü
Güncelleme gelince diğer slota kuruyor diyorsunuz sistemi. Ben android 9'dan ota ile 10'a geçtim.
Ota ile gelen güncelleme b slotundan Q sürümü ile devam ediyor büyük ihtimalle.
A slotunda ise dediğinize göre 9 sürümünün kalmış olması lazım. 9'a düşmek için rom kurmama gerek var mı, a slotundan başlatsam cihaz Pie sürümününden başlamaz mı :)

Monalte

T͜͡c٭ Sabri Can DOĞAN
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sabri Can
Cihazım
Oneplus 8T
Konular
159
Hocam ben geçen gün telefonu 10.0.8 sürümünden 10.0.9 sürümüne güncelledim dün slot b den slot a ya geçtiğimde eski sürüm 10.0.8 vardı güncelleme yaptığı sırada diğer slota yüklüyor telefonu kapattığınızda otomatik olarak diğer slota geçiş yapıyorsunuz..

Oyla:

istebuazizi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Azizak
Cihazım
mi max 64gb
Konular
25
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam ben geçen gün telefonu 10.0.8 sürümünden 10.0.9 sürümüne güncelledim dün slot b den slot a ya geçtiğimde eski sürüm 10.0.8 vardı güncelleme yaptığı sırada diğer slota yüklüyor telefonu kapattığınızda otomatik olarak diğer slota geçiş yapıyorsunuz..
tamam hocam ama slot ile ilgili kimseden düzgün bi yanıt alamadım. bilmiyor sanırım millet pek. Rom ve romun da üstünde inşalı durduğu firmware dosyaları var. acaba firmware dosyaları ile ilgili bir durum mu bu.
şöyle bi sıralaması var mesela, firmware + rom + gapps + magisk tarzı bi flaşlama yapardık. fw ilk temel şeyleri yüklüyor sensör gibi cihazın sim kart bandı gibi radio frekansları gibi şeyler. zaten 9 a geri dönenler sensörleri kaybetme sebebi bu olabilir firmware olmadan rom kuruyorlar o da stabil olmuyor.
mesela slot kavramında a slot ve b slot var diyelim. a slotunda fw+rom olsa, b slotuna sadece güncelleme gelince rom mu indiriyor. ya da a slotunda olan romun, nandroid backup gibi backup ı mı var b slotunda. saçma geldi bana :D üstelik bazı durumlarda bootloop oluyor

Oyla:

Monalte

T͜͡c٭ Sabri Can DOĞAN
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sabri Can
Cihazım
Oneplus 8T
Konular
159
tamam hocam ama slot ile ilgili kimseden düzgün bi yanıt alamadım. bilmiyor sanırım millet pek. Rom ve romun da üstünde inşalı durduğu firmware dosyaları var. acaba firmware dosyaları ile ilgili bir durum mu bu.
şöyle bi sıralaması var mesela, firmware + rom + gapps + magisk tarzı bi flaşlama yapardık. fw ilk temel şeyleri yüklüyor sensör gibi cihazın sim kart bandı gibi radio frekansları gibi şeyler. zaten 9 a geri dönenler sensörleri kaybetme sebebi bu olabilir firmware olmadan rom kuruyorlar o da stabil olmuyor.
mesela slot kavramında a slot ve b slot var diyelim. a slotunda fw+rom olsa, b slotuna sadece güncelleme gelince rom mu indiriyor. ya da a slotunda olan romun, nandroid backup gibi backup ı mı var b slotunda. saçma geldi bana :D üstelik bazı durumlarda bootloop oluyor
Slotun mantığı şöyle hocam
Güncelleme geldiğinde cihaz hiç kapanmadan diğer slota güncelleme yapıyor güncelleme den sonra cihazı tekrar açtığınızda sizi diğer slota geçiriyor.
Gapps kurarken farklı sadece.

Oyla:

istebuazizi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Azizak
Cihazım
mi max 64gb
Konular
25
Ironsides fikrin var mı bahsettiğim konuda
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Romun içinde gapps mevcut ise tek seferde kurabilirsiniz
Ama mevcut değil ise diğer slota geçip gapps yüklemeniz lazım
tamam hocam, peki twrp bir kere pc'den flaşlayıp, ardından tekrar telefondan manuel olarak flaşlamamız neden kaynaklı oluyor, neden twrp geçici oluyor

Oyla:

Monalte

T͜͡c٭ Sabri Can DOĞAN
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sabri Can
Cihazım
Oneplus 8T
Konular
159
Ironsides fikrin var mı bahsettiğim konuda

tamam hocam, peki twrp bir kere pc'den flaşlayıp, ardından tekrar telefondan manuel olarak flaşlamamız neden kaynaklı oluyor, neden twrp geçici oluyor
Hocam eğer twrp nin geçici olmamasını istiyorsanız magisk (root) flashlamanız lazım

Oyla:

istebuazizi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Azizak
Cihazım
mi max 64gb
Konular
25
Hocam eğer twrp nin geçici olmamasını istiyorsanız magisk (root) flashlamanız lazım
ne gerekiyorsa yaparım :D hala slotlarda nelerin olduğunu tam anlamış değilim.
Şunun cevabı var mı sende hocam, android 9'dan 10'a geçtim ya. slot a dan b ye geçti herhalde. güncel sürüm b'ye kuruluyor dendi.
o zaman ben slot a dan başlatsam 9 başlayacak mı

Oyla:

musti53

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mustafa
Cihazım
redmi note3
Konular
3
Şunun cevabı var mı sende hocam, android 9'dan 10'a geçtim ya. slot a dan b ye geçti herhalde. güncel sürüm b'ye kuruluyor dendi.

Hocam bunun cevabını cihazı pasif slottan başlatarak bulabilirsin.

Oyla:

Monalte

T͜͡c٭ Sabri Can DOĞAN
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sabri Can
Cihazım
Oneplus 8T
Konular
159
Bilgisayardan CMD komut yardımı ile geçip bakabilirsiniz hocam

Oyla:
Üst Alt