Haber 92. Oscar Ödül Töreni'nin Kazananı: Hacker'lar!

92. Oscar Ödül Töreni

Geçtiğimiz günlerde, tüm dünya nefesini kesti ve 92. Oscar ödüllerini izledi. Çünkü bu yıl birbirinden önemli filmler vizyona girmiş, kimi film bizleri ağlatırken, kimisi güldürmüştü. Özellikle bazıları vardı ki bizi bizden alıp götürdü.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Oscar'a aday gösterilen filmler arasında 1917, Ford v Ferrari, Jojo Rabbit, Joker, Little Women, Marriage Story, Once Upon a Time In Hollywood, Parasite ve The Irishman gibi çok güzel yapımlar yer alıyor. Benim favorim bir çoğunuzun da favorisi olabilecek olan film Joker'di. Ama bu yıl herkesin fikri ve zihni doğu bölgelerinde. Corona Virüsünün Çin ve doğu bölgelerine büyük bir darbe vurması bu tercihlere etki ettimi bilinmez ama Çin'in komşusu olan Kore yapımı Parasite filmi Oscarın sahibi oldu. Kendilerini tebrik ederiz.

Siber Saldırganlar Oscar'ı Yem Olarak Kullanıyor

Şimdi birçoğunuz bu filmleri hiç beğenmedim diyebilirsiniz. Yada daha ileriye gidip teknoloji forumunda film, oscar ne alaka diyebilirsiniz. Ama bizleri ilgilendiren bir durum söz konusu. Özellikle yeni nesil gençlerimiz filmleri sinemaya gitmek yerine sıcacık evlerinde Tor-rent üzerinden izlemeyi tercih ediyorlar. Buna doğru yada yanlış demek bizlere düşmez tabi.

Bu Sitelere Girmeyin!

İyi niyetli bizler, bu filmlerin isimleri oscara aday olduğunu görünce ister istemez -Ben bu filmi nasıl izlemedim ! diyip internete koştuk. Tabi Hacker'ların kredi kartı ödemeleri gelmiş olacak ki, bunu fırsat bilip tüm bu film isimlerini kullanarak internete zararlı yazılım eklemeye başladılar. Bizler Joker'in geçirdiği travmayı izlemek, gerektiğinde bundan ders çıkarmak, gerektiğinde bu drama ortak olmak için filmi izleme edasıyla internetin tuşuna basarken, kendimizi gerçekten de dram içerisinde, verilerimizin hackerların elinde bulabiliriz. İşte asıl dram o zaman başlıyor. Kaspersky araştırmacıları, Oscar'a aday gösterilen filmleri içeren 20'den fazla kimlik avı sitesi ve bu sitelerde 925 adet kötü amaçlı yazılım tespit etti. En büyük tehdidi ise Joker filmi oluşturuyor. Joker filmi için 304 tuzak dosya tespit edilirken, ikinci sırayı 214 dosyayla 1917 filmi, üçüncü sırayı ise 179 kötü amaçlı dosya ile The Irishman alıyor...Bu duruma kurban olmayalım. Kalın sağlıcakla.

Kaynak :

Son düzenleme:

mi 9 lite

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Mi 9 lite
Konular
28
kardeşim yurtdışından noel tatili için geldiğinde bize parasite filmini izletmişti. hepimiz beğenmiştik. enteresan bir konusu ve sonu var.

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u