Soru 8 senelik İPhone kullanıcı olarak mi 6 ya geciyorum

mavi mi siyah mi

• Mavi

Oy: 8 50,0%
  • Siyah

Oy: 8 50,0%

• Kullanılan toplam oy
    16

Sonkrayali

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
iPhone
Konular
11
Merhaba arkadaşlar 8 senedir İPhone kullanıyorum birnevi İPhone fanboyuydum, ta ki mi 6 kullanana kadar. Abimin 128 gb seramik kaplamasını.

Şu an İPhone 6 var işkence aleti bildiginiz, bunu satıp üstüne fazla para ekleyemeyecegim icin 64 gb 4 gb mavi modeline gönlüm kaydı ve fiyatı da uygun.
Mavi kullanan var mi biraz anlatır misiniz bu rengi?
Ayrıca 4 gb kullanan arkadaşlar dezavantajlarini anlatırsa çok sevinirim.
Bu dediğim cihazı aldim diyelim eski sürümle geldi ben 9.2.2 kararlı sürümde olmasını istiyorum bunu yükleyebilir miyiz yoksa o sorunlu guncellemeyi mi kuracağız?

sesevgi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
selçuk
Cihazım
Mi 6/128 Ser
Konular
1
mi 6 siyah seramik kullanıyorum, gayet memnunum. Daha önce uzun süre nokia, samsung, asus ve iphone 6 kullanıp en son mi 5s plus tan geçtim ekran büyük geldiği için. Seramik biraz ağır gelebilir, ekran da bazılarına göre küçük olabilir. Renklere karşı önyargılı değilseniz mavi alın derim fark olsun ;)

9.2.2 kullanıyordum, son güncelleme ile 9.2.3 e geçtim stabil. daha önce china kullanıyordum google ı kendim yükleyip. isterseniz bl açıp bilgisayardan full rom atarsınız istediğiniz sürümü sorun olmaz

Asilombard

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Asilombard
Cihazım
Mi 6
Konular
5
Siyah 128 kullanıyorum mavisi olsa alacaktım ama yoktu. Siyah da hoş ama seçim sizin. Sabit konulara göz atarak yüklemeyi öğrene bilirsin.
Zaten bir iki haftadan da yeni güncelleme gelebilir. Gelmeli yani :)

Sonkrayali

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
iPhone
Konular
11
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Değerli vaktinizi ayırıp uzun açıklamalar yaptığınız için öncelikle çok teşekkür ederim.

Yeni sürümde yağ gibi akan cihaz takılmalara bir sürü hataların oluşmasına neden oldu abimin cihazında.

Seramik dediğiniz gibi ağır, ben değişikliği severim farklı olmayı daha çok severim o yüzden maviyi düşünüyorum sadece merak ettiğim mavinin kasasında kronik sorunlar var mi, çok çabuk çizilme solma soyulma vs gibi

Asilombard

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Asilombard
Cihazım
Mi 6
Konular
5
Değerli vaktinizi ayırıp uzun açıklamalar yaptığınız için öncelikle çok teşekkür ederim.

Yeni sürümde yağ gibi akan cihaz takılmalara bir sürü hataların oluşmasına neden oldu abimin cihazında.

Seramik dediğiniz gibi ağır, ben değişikliği severim farklı olmayı daha çok severim o yüzden maviyi düşünüyorum sadece merak ettiğim mavinin kasasında kronik sorunlar var mi, çok çabuk çizilme solma soyulma vs gibi

Sen yinede kılıf kullan derim ;)

sesevgi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
selçuk
Cihazım
Mi 6/128 Ser
Konular
1
soyulma yok bende ama kılıfla kullanıyorum sürekli, seramik kasa elden çabuk kayıyor dikkat etmek lazım. Güncellemede sorun yaşayan çok dediğin gibi, ama istediğin romu atarsın donanımsal sorun olmasın yeter.

sanalyus

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi Note 3
Konular
4
3 hafta önce mi note 3 aldım. Karşılaştırmalara bakarsanız mi note 3 ve mi 6 arasında çok fark yok. Buna istinaden şunu söyleyebilirim kesinlikle mi 6 almanız size rahat bir nefes aldıracak.

Benden önce yani yaklaşık 1 ay önce arkadaşım İphone 8 plus aldı. Kamera yönünden karşılaştırma yaptık arasında fark yok. Tek farkı iphone 8 plus biraz daha sarımtırak çekiyor. Yani sıcaklık daha fazla. Mi note 3'te daha gerçekçi renk var. Performans konusunda da şikayetçi olanı pek görmedim forumda ve gruplarda.

Şöyle bir durum var; miui geliştirilmeye açık. Daha doğrusu tüm özellikleri kendin ayarlayabildiğin için ilk başlarda karmaşık gelebilir.

Eycpa

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Eyüpcan
Cihazım
Not 8 pro
Konular
25
3 hafta önce mi note 3 aldım. Karşılaştırmalara bakarsanız mi note 3 ve mi 6 arasında çok fark yok. Buna istinaden şunu söyleyebilirim kesinlikle mi 6 almanız size rahat bir nefes aldıracak.

Benden önce yani yaklaşık 1 ay önce arkadaşım İphone 8 plus aldı. Kamera yönünden karşılaştırma yaptık arasında fark yok. Tek farkı iphone 8 plus biraz daha sarımtırak çekiyor. Yani sıcaklık daha fazla. Mi note 3'te daha gerçekçi renk var. Performans konusunda da şikayetçi olanı pek görmedim forumda ve gruplarda.

Şöyle bir durum var; miui geliştirilmeye açık. Daha doğrusu tüm özellikleri kendin ayarlayabildiğin için ilk başlarda karmaşık gelebilir.
Geliştirme konusunda katılıyorum lakin gerek işlemci gerek kamera sosyal medya fotoğraf atmak istediğinde yazılım konusunda uzun kullanım da herşeyde iphone 8 plus önde bu bir gerçek evet bende xiaomiyi seviyorum lakin yazılım (xiaomi bir güncelleme getiriyor bi bakmışsın cihaz hard brick olmuş mesela) ve performans ta heleki uzun kullanımda ip 8 plus çok çok önde apple fanboyu değilim ama bu bir gerçek.

Üst Alt