Rom [9.0][OFFICIAL] PixelExperience for Mi 5s[Capricorn]15/05/2019

harunserefli

miui ayrıcalıktır:)
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
harun
Cihazım
mi5s
Meslek
MODALİFE
Konular
38
Yaklaşık 2-3 saattir kurcalıyorum. Karşılaştığım birkaç hatadan bahsedeyim.

İlk olarak içinde yüklü olarak gelen kamera uygulaması gece flaşlı çekim yapmaya kalktığınızda (flaşı çekim yaparken aşırı parlak ve çekime çok yakın patlattığı için diye tahmin ediyorum) bembeyaz bir fotoğraf elde ediyorsunuz, renk açısından değil, fotoğraf komple beyaz oluyor. Yani gece flaşlı çekim için kullanılamaz halde.

Telefon hattımı ilk taktığımda sorunsuz tanırken telefonu yeniden başlat dediğimde tanımamaya başlatı. Hata slotumdadır dedim, ama iki slotta da aynı hatayla karşılaştım.

Phone uygulaması durduruldu hatası aldım sürekli olarak.
Google Play hizmetleri durduruldu hatası aldım, daha da kötüsü google hesabım ekliyken 'lütfen google hesabınızla giriş yapınız' diye bir hata aldım sebebi neden bilmiyorum.

Yüklerken format data da yapmıştım, sorun yüklerken benden mi kaynaklı bilemedim. Ama karşılaştıklarım bunlar.
Gece kamera çekimini denemedim zaten Google port kamera yükledim.diger bahsettiğiniz sorunların hiç biri bende yok kurulumdan kaynaklı hatalar olabilir

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

harunserefli

Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
harun
Cihazım
mi5s
Meslek
MODALİFE
Konular
38
Güncel firmware dosyasını yüklemeye gerek var mı?
Ben de zaten güncel rom olduğu için sıkıntı yaratmadı eğer sızin firmware eski ise ilk mesajda güncel firmware linki var

harunserefli

Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
harun
Cihazım
mi5s
Meslek
MODALİFE
Konular
38
02/08 tarihli güncelleme yayınlanmıştır

MstfGcl

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Note 5 pro
Konular
12
romun tam stabil sürümü çıkmadan tavsiye etmiyorum.Batarya süresi kısa ve bazı kişilerde zip hatası yaşanmış

Recai74

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Recai
Cihazım
Lg g3
Konular
34
Ön kamera ters baş aşağı gosteriyo mi5s plu cihazın sorun nedir

harunserefli

Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
harun
Cihazım
mi5s
Meslek
MODALİFE
Konular
38
romun tam stabil sürümü çıkmadan tavsiye etmiyorum.Batarya süresi kısa ve bazı kişilerde zip hatası yaşanmış
batarya süresi miui romlarla aynı bu tarz romlarin stabil versiyonunu beklerseniz daha çok beklersiniz. Zip hatası genelde twrp sürümünüzden yada güncel olmayan firmware den kaynaklı siz nasıl bir hata aldınız acaba

harunserefli

Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
harun
Cihazım
mi5s
Meslek
MODALİFE
Konular
38
Ön kamera ters baş aşağı gosteriyo mi5s plu cihazın sorun nedir
forumda camera api2 aktif etme var uygularsaniz sorununuz çözülecektir

kemal6677

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Kemal
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
1
Harun hocam Dolby atmos kullanmak istiyorum yükleyemiyorum bu şekilde kalıyor varmıdır bı çözümü

Ekli dosyalar

• Screenshot_2018-02-10-03-26-19.png
    Screenshot_2018-02-10-03-26-19.png
    110,8 KB · Görüntüleme: 24

MstfGcl

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Note 5 pro
Konular
12
batarya süresi miui romlarla aynı bu tarz romlarin stabil versiyonunu beklerseniz daha çok beklersiniz. Zip hatası genelde twrp sürümünüzden yada güncel olmayan firmware den kaynaklı siz nasıl bir hata aldınız acaba

hatayı ben almadım.Xda daki konuyu takip ettimde son sürümü kullanan insanlarda zip hatası olmuş.Stabil olarak çıkacak.Bu unoffical rom.Bir başkasının geliştirdiği rom.Offical çıkacak ama ne zaman bilmiyorum
[doublepost=1518257730,1518257705][/doublepost]
Harun hocam Dolby atmos kullanmak istiyorum yükleyemiyorum bu şekilde kalıyor varmıdır bı çözümü
Oreo 8.1 de dolby kurulmuyor diye biliyorum

Bushido43

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yakup
Cihazım
Mi 5S
Meslek
Öğrenci
Konular
8

İlk olarak içinde yüklü olarak gelen kamera uygulaması gece flaşlı çekim yapmaya kalktığınızda (flaşı çekim yaparken aşırı parlak ve çekime çok yakın patlattığı için diye tahmin ediyorum) bembeyaz bir fotoğraf elde ediyorsunuz, renk açısından değil, fotoğraf komple beyaz oluyor. Yani gece flaşlı çekim için kullanılamaz halde.

Telefon hattımı ilk taktığımda sorunsuz tanırken telefonu yeniden başlat dediğimde tanımamaya başlatı. Hata slotumdadır dedim, ama iki slotta da aynı hatayla karşılaştım.

Google Play hizmetleri durduruldu hatası aldım, daha da kötüsü google hesabım ekliyken 'lütfen google hesabınızla giriş yapınız' diye bir hata aldım sebebi neden bilmiyorum.

Yüklerken format data da yapmıştım, sorun yüklerken benden mi kaynaklı bilemedim. Ama karşılaştıklarım bunlar.

Bu hataların çoğu 3. güncelleme ile düzeldi kamera romla alakalı değil uygulama ile alakalı kamera uygulaması sorunlu google kamera port kullanirsaniz sorun olmaz şuanda tek sorun pil suresi biraz kısa yeni güncellemeler ile yavaş yavaş düzelicektir

Üst Alt