Soru 6x ile aranıza katılıyorum tavsiyelerinizi bekliyorum?(Stock rom)

robinex

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
note3 n9005
Konular
3
Bi aksilik çıkmazsa yarın sabah itibari ile 6x 6gb/64 imei atılmış ama stock romda(China rom) ve bootloader kapalı olarak gelecek. Ben eski cihazımı da ingilizce kullanıyordum o yüzden aslında eu rom da duyduğum kamera sorunları v.s yüzünden bir süre daha rom atmayı düşünmüyprum ama bootloader kiliti açıp gcam v.s kurmak için root atacağım. Daha önce note3 n9005 kullanıyordum odin ile tüm işleri hallediyordum ama xiaomi biraz daha karmaşık gibi. ilk Xiaomi cihazım o yüzden yol göstermenize ihtiyacım var.
Bildiğim kadarıyla
1-bootloader kaldırma için talep gireceğim ve 15 gün sonra kaldıracağım.
2-Sonra anti-roolback kontrolü yapacağım sanırım çünkü en risklisi antiroolback sanırım. Sıfır cihazda anti 4 olma ihtimali varmı tek korkum o. anti 4 olmaması için ne yapmam gerekir?
3- Daha önce imei atılmış bir cihaz kullanmadım. Bu nedenle sormak istiyorum fabrika ayarlarına v.s döndürünce imei uçma riski varmı. Satıcı arkadaşa rom atabilirmiyim v.s dedim kalıcı imei yüklendi istediğiniz romu kurabilirsiniz dedi. yine de tavsiyelerinizi dinlemek isterim.
4- Eğer china rom kullanmakta zorlanırsam. Global olmadığı için custom atacağım ama önce hangi romu atmalıyım sizce? ve rom atarken özellikle wipe data işlemleri önemlimi çünkü n9005 de komple wipe yapıyorudm yinede hiç bir sorun olmuyordu.
5- samsung da EFS yedeği alıyorduk ve onun dışında risk neredeyse bulunmuyordu. Tüm işlemlerden önce ne gibi yedek alma işlemleri yapmam sağlıklı olur? Hem imei hem telefonun brick olma durumlarına karşı?

Şimdilik aklımdakiler bunlar zaman ayırıp görüşlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Ayrıca eklemek istediğiniz tavsiyeleriniz varsa dikkatle dinlemeye hazırım.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Bi aksilik çıkmazsa yarın sabah itibari ile 6x 6gb/64 imei atılmış ama stock romda(China rom) ve bootloader kapalı olarak gelecek. Ben eski cihazımı da ingilizce kullanıyordum o yüzden aslında eu rom da duyduğum kamera sorunları v.s yüzünden bir süre daha rom atmayı düşünmüyprum ama bootloader kiliti açıp gcam v.s kurmak için root atacağım. Daha önce note3 n9005 kullanıyordum odin ile tüm işleri hallediyordum ama xiaomi biraz daha karmaşık gibi. ilk Xiaomi cihazım o yüzden yol göstermenize ihtiyacım var.
Bildiğim kadarıyla
1-bootloader kaldırma için talep gireceğim ve 15 gün sonra kaldıracağım.
2-Sonra anti-roolback kontrolü yapacağım sanırım çünkü en risklisi antiroolback sanırım. Sıfır cihazda anti 4 olma ihtimali varmı tek korkum o. anti 4 olmaması için ne yapmam gerekir?
3- Daha önce imei atılmış bir cihaz kullanmadım. Bu nedenle sormak istiyorum fabrika ayarlarına v.s döndürünce imei uçma riski varmı. Satıcı arkadaşa rom atabilirmiyim v.s dedim kalıcı imei yüklendi istediğiniz romu kurabilirsiniz dedi. yine de tavsiyelerinizi dinlemek isterim.
4- Eğer china rom kullanmakta zorlanırsam. Global olmadığı için custom atacağım ama önce hangi romu atmalıyım sizce? ve rom atarken özellikle wipe data işlemleri önemlimi çünkü n9005 de komple wipe yapıyorudm yinede hiç bir sorun olmuyordu.
5- samsung da EFS yedeği alıyorduk ve onun dışında risk neredeyse bulunmuyordu. Tüm işlemlerden önce ne gibi yedek alma işlemleri yapmam sağlıklı olur? Hem imei hem telefonun brick olma durumlarına karşı?

Şimdilik aklımdakiler bunlar zaman ayırıp görüşlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Ayrıca eklemek istediğiniz tavsiyeleriniz varsa dikkatle dinlemeye hazırım.
IMEI tamiri yapılmış ise cihazın bootloader kilidi zaten açılmıştır. Satıcınız ile detaylı bir şekilde görüşmenizi ve cihazın size ne şekilde hangi yazılımla geleceğini net bir şekilde öğrenmenizi tavsiye ederim.

Oyla:

robinex

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
note3 n9005
Konular
3
IMEI tamiri yapılmış ise cihazın bootloader kilidi zaten açılmıştır. Satıcınız ile detaylı bir şekilde görüşmenizi ve cihazın size ne şekilde hangi yazılımla geleceğini net bir şekilde öğrenmenizi tavsiye ederim.

cihaz bugun elime gecti bootloader kili kapali mi hesap actim ve basvuru yaptim.
cihazda china rom var. satici imei repair edildi bootloader acip rom atma alixiya ait dedi.

ingilizcem iyi o yuzden aslinda hemen rom kurmayida dusunmuyorum china rom oldujca stabil geldi bana

asagiya resim ekledim zamniniz varsa kontrol eder misiniz

Ekli dosyalar

• Screenshot_2018-10-24-18-58-02-193_com.android.updater.png
    Screenshot_2018-10-24-18-58-02-193_com.android.updater.png
    105,4 KB · Görüntüleme: 54
  • Screenshot_2018-10-24-18-57-09-334_com.android.settings.png
    Screenshot_2018-10-24-18-57-09-334_com.android.settings.png
    176,7 KB · Görüntüleme: 56
  • Screenshot_2018-10-24-18-56-38-966_com.android.settings.png
    Screenshot_2018-10-24-18-56-38-966_com.android.settings.png
    142,5 KB · Görüntüleme: 52
Oyla:

robinex

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
note3 n9005
Konular
3
Merhaba 2 gün önce 6x aldım telefon çok güzel hiçbir problemim yok china rom lu. OTA dan güncelle dediğimde güncelleme yok diyordu bende merak edip araştırayım dedim ve bazı yerlerde 9.5.7.0(ODCMIFA) fake rom olduğu yazıyor. sadece imei repair edilmiş olarak aldım telefonu. Şimdi fake rom olduğunu nasıl anlarım. Bootloader kilitli telefonu açarken unlocked falan yazmıyor. mi hesabı oluşturdum developper dan kilitli gözüküyor başvuru yaptım cihaz hesabınız ile ilişkilendirildi uyarısı çıktı. herhangi bir hata mesajı da almadım. miflash yükledim pc ye bağladım 28 gün var diyor açmak için. Şimdi ben fake rom mu kullanıyorum. anlamadım ne yapmam gerekiyor zararı nedir bana bunun

Oyla:

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Oyla:

brkncng

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Berkin
Cihazım
Mi 6x 6/64
Konular
1
Hocam fake rom'da telefon mi account ile baglanti kuramiyor bile. Sizin romunuz stock gibi gorunuyor. BL kilidi acilma suresinin 30 gun olmasi normal. Beklemekten baska sansiniz yok. Gule gule kullanin

Oyla:

robinex

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
note3 n9005
Konular
3
Hocam fake rom'da telefon mi account ile baglanti kuramiyor bile. Sizin romunuz stock gibi gorunuyor. BL kilidi acilma suresinin 30 gun olmasi normal. Beklemekten baska sansiniz yok. Gule gule kullanin

Fake rom değil miş arkadaşlar 9.5.7 ve 9.5.8 dispratör editlediği romlarmış yani fake değil ama güncelleme de almayan romlar. Mi hesabı falan herşey çalışıyor. BL klidini açtım sorunsuz EU rom kurdum. sorun yok.

Oyla:
Üst Alt