Soru 5x hızlı sarj.

bahiii

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
Bahtiyar
Cihazım
Xiaomi
Merhaba arkadaşlar. Anladığım kadarıyla 5x de hızlı sarj yok. Kutusundan 2a lık adaptör çıktı ve mi6 nin şarjı ile şarj ettiğim zaman göstergesinde çember olmasi lazımdı.

MI 5X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cem
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Adaptörle alakalı değil hızlı şarj desteği yok hocam. Zaten gayet yeterli şuan ki şarj olma hızı bence.

Codered

to be or not to be..
Yönetici
Geliştirici Ekibi
MIUI Expert
Premium Üye
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Emrah
Cihazım
Mi6X
Meslek
IT Professional
Mi 5x de hızlı şarj desteği yok hocam ;)

bolobolo

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
SMS Onaylı
Cantekin
Cihazım
Redmi 3
A1'e Oreo ile hızlı şarj desteği gelecekmiş, bu durumda mi5x e de gelir diye mi düşünmeliyiz? :)

YusufArslan

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Yusuf Arslan
Cihazım
Redmi 5 Plus
A1'de ki olay yanlışlıktan ibaretti güncelleme geri çekildi :) Gelmez büyük ihtimal.
Nasıl yani? Bildiğim kadarıyla Mi 5X/A1 modellerinde hızlı şarj desteği var ancak kernel kodlarına müdahale edilerek hızlı şarj özelliği deaktif edilmiş.

Mi A1'e gelen oreo güncellemesiyle hızlı şarj özelliği gelmişti, bu Xiaomi'nin bir hatası mıydı? Yani aslında isteyerek hızlı şarj açılmadı öyle mi?

Bir de Mi A1 alma düşüncem var, şu anda aldığım cihazda hızlı şarj desteği var mı?

Gelecek güncellemeyle hızlı şarj kapatılır mi?

Hellios Darkline

Aktif Üye
Aktif Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Kerem
Cihazım
Redmi Note 4
Nasıl yani? Bildiğim kadarıyla Mi 5X/A1 modellerinde hızlı şarj desteği var ancak kernel kodlarına müdahale edilerek hızlı şarj özelliği deaktif edilmiş.

Mi A1'e gelen oreo güncellemesiyle hızlı şarj özelliği gelmişti, bu Xiaomi'nin bir hatası mıydı? Yani aslında isteyerek hızlı şarj açılmadı öyle mi?

Bir de Mi A1 alma düşüncem var, şu anda aldığım cihazda hızlı şarj desteği var mı?

Gelecek güncellemeyle hızlı şarj kapatılır mi?
Hocam kernelden açılabiliyor hızlı şarj desteği doğru fakat bildiğim kadarı ile Qualcomm ile lisans anlaşmasına gidilmesi gerekiyor buda tahmin edebileceğiniz üzere ekstra ücrete tabii tutulacak bu nedenden dolayı açılması hakkında bir şeyin olmasını söyleyemem Mi A1'deki olay hata idi sonra o güncelleme geri çekilip yeni bir güncelleme de yayınlandı. Şarj süresi maksimum 2 saat oluyor zaten hızlı şarjlara göre yakın bir süre yeterli olacaktır sizin için.

YusufArslan

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Yusuf Arslan
Cihazım
Redmi 5 Plus
Hocam kernelden açılabiliyor hızlı şarj desteği doğru fakat bildiğim kadarı ile Qualcomm ile lisans anlaşmasına gidilmesi gerekiyor buda tahmin edebileceğiniz üzere ekstra ücrete tabii tutulacak bu nedenden dolayı açılması hakkında bir şeyin olmasını söyleyemem Mi A1'deki olay hata idi sonra o güncelleme geri çekilip yeni bir güncelleme de yayınlandı. Şarj süresi maksimum 2 saat oluyor zaten hızlı şarjlara göre yakın bir süre yeterli olacaktır sizin için.
Şu anda mevcut olan 8.0 sürümünde hızlı şarj yok yani?

Captainalp

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Alp
Cihazım
Mi note 3
2 saat cok uzun bır sure. 3500 amperlık mı note 3 1 saatı bıraz gecıyor. eger bu sekılde durum varsa aldırmayalım kımseye mı 5x veya a1 gunah o paralara hızlı sarj bıle yoksa.

Üst Alt

Sevgili Xiaomi Sever!

Sitemizdeki reklamların görüntülenmesini engellediğinizi tespit ettik.

Lütfen sitemizi istisna listesine ekleyin veya AdBlock'u devre dışı bırakın.

Sitemizde ki tüm kaynaklar ÜCRETSİZ olarak sizlere sunulmaktadır bize destek olmak için engellemeyi kaldırınız

Anlayışınız ve desteğiniz için teşekkür ederiz!