Yardım 5s plus kamera çekimleri neden bu kadar zayıf

mguleryuz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
lenovo k5
Konular
5
Başlıktada belirtttiğim gibi kamera zayıf geldi bana gece çekimleri berbat desem olucak sanki ayar vs varmı arkadaşlar yardım edebileceğiniz
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

halilmetekirikkale

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hallil
Cihazım
mi5s
Konular
2
Hocam mi5s plus gece çekimlerinde biraz fazla nois yapıyordu benim kullandığım zaman ama güncelleme ile düzeldi mi bilmiyorum.Örnek fotolara baktığımda genel olarak fena değil ama iyi de değil.Gece çekim yaparken elinizden geldiğince çift kamera modunda çekim yapın.

Oyla:

mguleryuz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
lenovo k5
Konular
5
çift kamera derken stero mode denmi bahsediyorsunuz şuanda 8.2.2 kararlı sürüm var telefonda

Oyla:

halilmetekirikkale

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hallil
Cihazım
mi5s
Konular
2
çift kamera derken stero mode denmi bahsediyorsunuz şuanda 8.2.2 kararlı sürüm var telefonda
Evet stereo modu,mi5s plus kullandım 13mp ve şu an mi5s 12mp ve leeco max2 21mp kullanıyorum ve mi5s plus gece çekimlerinde gerçekten en kötüsü.Leeco ve mi5s sensör boytları aynı hemen hemen ama mp farkı var.Gece çekimlerinde zoom yapınca leeco daha net ama biraz fazla nois var.odaklanma konusunda özellikle video çekiminde mi5s baya iyi.

Oyla:

mguleryuz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
lenovo k5
Konular
5
inşallah yeni sürümle bi kat düzelme olur telefonda görüntü bozuk oluyoe ama pcye aktarınca birazdaha net gözüküyor sanırım yazılımda bir sıkıntı var küçük kardeşimin bi ara s4de ocak 2017 güncellemesinden sonra kamera berbat hale gelmişti sonra düzeldi sanırım buda aynı durumda

Oyla:

sertokus

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
6.0,1
Cihazım
Mi 5s
Konular
13
plus 7.6.22 rom telefona sahibim. kamera ayarı nerede acaba. Kameradayken sol alt tuşa uzun basıyorum. Oradan kamera ayarları çıkıyor. Ancak herhangi bir çift kamera ayarı yok. Nereden bulacağız acaba.
Birde arkadaşlar bu sorunu hangi romda yaşıyor. Bu önemli

Son düzenleme:
Oyla:

halilmetekirikkale

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hallil
Cihazım
mi5s
Konular
2
plus 7.6.22 rom telefona sahibim. kamera ayarı nerede acaba. Kameradayken sol alt tuşa uzun basıyorum. Oradan kamera ayarları çıkıyor. Ancak herhangi bir çift kamera ayarı yok. Nereden bulacağız acaba.
Birde arkadaşlar bu sorunu hangi romda yaşıyor. Bu önemli
Çift kamera ayarı yok hocam, çift kamera moduna aldığınızda iki lensin algıladığı görüntü birleștiriliyor dolayısıyla daha fazla detaya sahip fotoğraf elde ediyorsunuz. Tek kamerayla çekilen fotoğraf boyutu 5mb civarı iken çift kamera modunda çekilen fotoğrafın boyutu yaklaşık 8mb civaridir.

Oyla:

mguleryuz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
lenovo k5
Konular
5
burada bir kişi daha kameradan dolayı konu açmış onunda rom 8.2.2 imiş ve kameranın 8.2.2de kötü olduğunu 8.5.3 güncellediğinde odaklanma ve netlikde düzelme olduğunu söylüyor böyleyse miui9 da değişiklik olacağından umutluyum

Oyla:

halilmetekirikkale

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hallil
Cihazım
mi5s
Konular
2
burada bir kişi daha kameradan dolayı konu açmış onunda rom 8.2.2 imiş ve kameranın 8.2.2de kötü olduğunu 8.5.3 güncellediğinde odaklanma ve netlikde düzelme olduğunu söylüyor böyleyse miui9 da değişiklik olacağından umutluyum
Hocam romlara göre kamera performansı değişiyor,büyük ihtimalle köklü bir değişim olacaktır diye düşünüyorum sabırla bekleyin.

Oyla:

mguleryuz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
lenovo k5
Konular
5
inşallah dediğiniz gibi olur ben şuan kameradan özellikle gece çekimlerinden hiç memnun değilim yakın çekim flaş açıkken s iyi ama normal açıdan çekince aşırı parazit var fotolarda

Oyla:
Üst Alt