Soru 5500 TL'ye satılan iPhone 13 replika olabilir mi?

kutsay

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Kutsay
Cihazım
Mi9t
Konular
9
Değerli forum sakinleri sizlere bir konu danışmak istiyorum. Letgo üzerinde 5.500 TL'ye iPhone 13 satan ve bu telefonun replika olmadığını sadece tek bir hat üzerine kayıt yaptırılabildiği için ve bu hat dışında kullanılamadığı için alan kişinin bir daha satamayacağını belirten birine denk geldim. Bu konu hakkında bilgisi olanların konu hakkında yorum yapması mümkün müdür acaba? Bu bir dolandırıcılık mıdır sizce? Letgo olunca yüz yüze dolandıramayacağını telefonun replika olmadığını düşünüyorum açıkçası. Bu yüzden aklıma takıldı, şirket telefonu gibi sim kilidi var da o yüzden mi tek numaraya eşleniyor yoksa yedek parça niyetine bile daha pahalıya satılacak bir telefon nihayetinde.

AdeLa

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ender
Cihazım
iPhone 14 Pro
Meslek
Teknik Servis
Konular
22
Yurtdisi fiyati bile 800 dolar olan bir telefonu 5500 TL ye almaniz imkansiz.
Ek olarak tek sime acilma meselesi, sadece imei numarasi kopyalanmis turkiye cihazlari icin gecerli.
Satici bunu belirtmedigine gore cihaz;
Ya replika yada calinti.
Ki calintisini bile o paraya vermezler.

burucu08

Ne olursan ol önce saygılı ol
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
92
Hocam hangi ildesiniz o ilanı bende gördüm o dolandirici sakın itibar etmeyin elden satış yapıyor ama garip bende çözemedim size yakın ise bı gidin elden bakın sıkıntı çıkmazsa banada deyin alayim hemen 😂

kutsay

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Kutsay
Cihazım
Mi9t
Konular
9
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam hangi ildesiniz o ilanı bende gördüm o dolandirici sakın itibar etmeyin elden satış yapıyor ama garip bende çözemedim size yakın ise bı gidin elden bakın sıkıntı çıkmazsa banada deyin alayim hemen 😂
Hocam Aydın'da yaşıyorum aynı şehirde satış yapıyor, dediğiniz gibi elden satış yapıyor, iletişime geçtim ancak dönüş yapmadı henüz. Muhtemelen dolandırıcı ama net bir şey öğrenirsem size de yazarım 😂😂

burucu08

Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
92
Hocam Aydın'da yaşıyorum aynı şehirde satış yapıyor, dediğiniz gibi elden satış yapıyor, iletişime geçtim ancak dönüş yapmadı henüz. Muhtemelen dolandırıcı ama net bir şey öğrenirsem size de yazarım 😂😂
kesin dolandırıcı ben ankaradayım benimde önüme cıktı 😂

tulley

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
tolga
Cihazım
moto g4
Konular
5
tahminimce yurtdışı iphone x e 13 kasası takıp cihazı geveyli şekilde verecektir ya da daha büyük olasılık dolandırıcıdır

burucu08

Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
92

abdusacar

Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ABDUSSAMED
Cihazım
Mi 9T
Konular
0
Olabilir mi

İki tür insan sürekli kaybeder;

1- Bir malı değerinden ucuza alan
2- Bir malı değerinden pahalıya satan

Siz siz olun bu ikisinden biri olmayın, değerinde alın değerinde satın yoksa kaybedersiniz...

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
O ilandaki kişinin söylediği şey e-devlet üzerinden pasaport kaydı yapılan cihazlar için geçerli.

Yurtdışından alınan cihazları normalde yurda giriş yaptıktan sonra edevlet üzerinden pasaportunuza kayıt edersiniz. Pasaport sahibi olan kişi dışında bir başkası adına kayıtlı hatla çalışmaz. Cihaza ait IMEI numarasını adresinden kontrol edin. Yolcu beraberi kaydedilen cihaz yazıyorsa ve model belirtilen iphone cihaz ise doğru söyleme ihtimali var. Aynı ekranda ne kadar süre için cihazın devredilemeyeceğine dair bilgi de bulunur.

Tabii bu söylediklerim normal şartlar ve prosedürler için geçerli. Bu fiyata veriyorsa ya salaktır ya da dolandırıcı...

Üst Alt