Sohbet 50Mbps paket aldım, testte PC'de 50Mbps çıkıyor fakat Mi Max 3'üm ise 7 Mbps Wifi

selim752

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
selim
Cihazım
mi 11 ultra
Konular
1
Modemin ac desteği vs onlar farkediyor birde 2.4ghz olunca çok fazla WiFi varsa etrafta o çok etkiliyor bende şikayetçiydim bu durumdan 75 mbps hız var telefonda max 20-25 alıyordum. 5 ghz modem olursa olur ancak

mustafajoymax

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
MustafaCruis
Cihazım
mi max 3
Konular
9
Pc'yi de kablosuz test et, sonuç aynı ise sorun modemde, aksi halde telefondadır. Biraz önce 3-4 yerden test ettim 10 mbps hızı olan tarifede, telefon ile 8-12 mbps hız elde ettim.

kablonet'e sorunu ilettim, onlar çözdü, anlaşılan Xiaomi içinden yapılacak bir işlem değil, kablonetin teknik çalışmasıyla ilerleme sağlandı. Mi Max3'ün ekranından 38 - 48 Mbps görüntülendi, ancak çok kararlı değil bazen düşük sonuç veriyor
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Modemin ac desteği vs onlar farkediyor birde 2.4ghz olunca çok fazla WiFi varsa etrafta o çok etkiliyor bende şikayetçiydim bu durumdan 75 mbps hız var telefonda max 20-25 alıyordum. 5 ghz modem olursa olur ancak

Mesafe sözkonusu değil, telefon modemin yanında duruyor, hız için kanal değiştirmek lazımmış, modemin içindeki otomatik kanal değiştirici tam hizmet vermiyor ki bu kararsızlık oluşuyor.

eminordueri

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Poco X3 GT
Konular
18
Merhaba,

En iyi kanallar 1 6 ve 11 dir

Deneyerek en iyi kanalı bulursunuz.

Ayrıca en gerçekçi hız testini ben fast programı ile alıyorum.

Saygılar

Blackelectro

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yavuz Orhan
Cihazım
Xiami mi9t pro
Meslek
Bilgisayar Bileşen
Konular
6
Merhaba,

Saygılar
Ben de TP link 9970 kullanıyorum. WiFi ile kablolu arasında 20 30 mbit hız düşüşü yaşıyorum. Dediğiniz kanalları seçip denedim sonuç aynı. Sanırım tplik almakla hatayı en başta yapmışım.

gafee1

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Gaf
Cihazım
Mi 9t
Konular
9
Kardeş bir de modem arayüzünde kanalı 11 bant genişliğini kısa ve sadece 20 yapıp dener misin?

selim752

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
selim
Cihazım
mi 11 ultra
Konular
1
Ben tplinkin YouTube videosunda gördüm etrafta aynı kanalı kullanmayan kanalı seçtik modemden öyle ayarladık ama bu yine de kabloyla aldığımız hızı vermiyor. Çözüm 5ghz modemler ama onun da mesafesi az

mustafajoymax

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
MustafaCruis
Cihazım
mi max 3
Konular
9
Merhaba,

Saygılar
Şöyle ilginç bir durum var oğlumun telefonu Samsung Note5 yani 4 yıl eski bir model, o da bağlanıp hız testi yapıyor 20Mbps tam değer görüntüleniyor ama benim Mi Max 3 ise aynı modemden aynı dakikalarda 7Mbps sonuç veriyor... Bence bizim Xiaomilerde bu sistemle uyumsuz bir şey var ???

eXcitinG

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Erdoğan
Cihazım
Mi 9T
Konular
5
kanal değişikliği yaptınız mı ondan yapıyordur genelde.
1 6 11 kanallar ildealdir. bunlarda yine düzgün çalışmaz ise 3 8 13 de deneyin. kablolu gibi kablosuz da stabillik çok beklemeyin sürekli değişkenlik gösterebilir.

mustafajoymax

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
MustafaCruis
Cihazım
mi max 3
Konular
9
kanal değişikliği yaptınız mı ondan yapıyordur genelde.
1 6 11 kanallar ildealdir. bunlarda yine düzgün çalışmaz ise 3 8 13 de deneyin. kablolu gibi kablosuz da stabillik çok beklemeyin sürekli değişkenlik gösterebilir.
Kanal değişikliği modemden yapılıyor bütün Wifi bağlananlara aynı seçilmiş sayılı kanaldan iletiyor. Bizim 2 telefonun bunu ayrı hızlarda algılaması söylediğinize uymuyor. Seçili kanaldan Samsung 20/20Mbps %100 alırken Mi Max3 aynı seçili kanaldan 7/20Mbps algılıyor, siz heralde anlamadınız
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yüksek ihtimal modemden kaynaklı bir sorun bende 100 mbps internetimde 30 mbps alıyordum wifiden 5ghs li bir modem aldım ve hısın tamamamını alabiliyorum
Maalesef Kablonet her modemi kabul etmiyor Docsis 3.0 olmalıymış

Son düzenleme:

omertrans505

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
GM 5 plus d
Konular
42
Kablonet 100 mbps bir paketi aldım. Pcde 100 mbps çıkti. 2.4g destekli bir WiFi 4 modem vardı mi 8 lite cihazımda 2.4g WiFi bagladim maksimum 42 mbps alıyorum. Mi 10 cihazımda 100 mbps alıyorum 2.4g yerine 5g olarak ayarladım mi 8 lite cihazimda 100 mbps çıkti.
Foto:
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Elimde en eski iPhone 6 cihazımda hızı test ettim.
100 mbps çıkti.

Cihazınınyada modemin bir sorunu olabilir düşündüm.
Modem arayüz ayarları kontrol edin.

Üst Alt