İnceleme 40'dan Fazla Telefon Kullandım Şu An K30 Kullanıyorum

BimmerLover

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
RedmiNote10Pro
Meslek
Xiaomi Promotör
Konular
57
Öncelikle herkese hayırlı ramazanlar diliyorum. Beni belki Facebook ortamından bilen biliyordur çok sık telefon değiştiririm hatta 2020'ye girdiğimiz ilk günden bugüne şu an kullanmış olduğum Redmi K30 sadece 2020 yılında kullandığım 10.telefon durumunda. Bundan önce OnePlus'ın 6T serisinden tutunda Xiaomi'nin Mi 9-9T Pro serisine kadar neredeyse tüm cihazlarını kullandım. En son Mi Note 10 vardı ve takas ile Redmi K30 aldım. Öncelikle neden aldığıma gelecek olursak başlıca sebep tabii ki sizin de tahmin edeceğiniz üzere 120HZ!! ekran tazeleme hızı oldu. Diğer sebeplerin bir kısmı ise şu şekilde ;

-Custom Rom desteğinin muazzam seviyede olması
-Sony IMX686 Kamera kullanması
-Parmak izinin yanda olması (ki en rahat pozisyon diyebilirim.)

Şimdi gelelim ekran performansına... Cihazın ekranı şu ana kadar kullandığım tüm telefonlardan çok daha farklı emin olun Amoled olup 60hz olmasından IPS olup 120hz olması çok daha iyi , göze hoş gelen bir özellik.

Onun dışında kamerası Google Kamera ile çok başarılı , gün ışığında oldukça gerçeğe yakın performans sunan kamera için aynı performansı gece çekimlerinde de alıyorsunuz.

İşlemci performansı olarak Snapdragon 730G çok tanıdığım oldukça fazla kullandığım bir işlemciydi ve kesinlikle günlük kullanımda tekleme bile yapmıyor. Oyun için Snapdragon 8xx serisi ile karşılaştırmak olmaz ama ortalama bir performans sağlıyor.

Ve geldik... Benim için en önemli kısımlardan biri olan yazılım desteği kısmına. Biliyorsunuz ki Custom Rom diyince akla gelen ilk platform XDA. Bu cihaz oldukça fazla geliştiriciye sahip olduğu için AOSP tabanlı custom romlar oldukça fazla ve buda benim için tercih sırasında bu cihazı üst noktalara getirdi.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Şimdilik aklıma gelen önemli noktalar bunlar varsa merak ettikleriniz sorabilirsiniz.

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Hocam bu kadar cihaz ve marka tecrübeniz var sizin gibi insanlarla oturup 2 saat konuşabilirim teknoloji hakkında :) birde sorum olucak konu dışı ben telefonda hiç oyun oynamam fakat en iyi ön kamera ve arayüz akıcılığı böyle teklemeyen hıçkırmayan animasyonları bi düzgün bi bozuk çalışmıcak ios gibi stabil dediğiniz marka ve model paylaşır mısınız rica etsem.

BimmerLover

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
RedmiNote10Pro
Meslek
Xiaomi Promotör
Konular
57
Android cephesinde düşünecek olursak MIUI 12'nin gelmesiyle artık Xiaomi'nin yazılım kalitesini artırmak istediği apaçık ortada. Size tavsiyem Xiaomi Mi 10 , K30 Pro tarzı modellere yönelmeniz olur. Saf android deneyimi bana uyar derseniz de kesinlikle Google Pixel serisine göz atmanızı tavsiye ederim.

Bu arada güzel yorumlarınız için teşekkür ederim :)

drasonli17

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 9T
Konular
19
Öncelikle herkese hayırlı ramazanlar diliyorum. Beni belki Facebook ortamından bilen biliyordur çok sık telefon değiştiririm hatta 2020'ye girdiğimiz ilk günden bugüne şu an kullanmış olduğum Redmi K30 sadece 2020 yılında kullandığım 10.telefon durumunda. Bundan önce OnePlus'ın 6T serisinden tutunda Xiaomi'nin Mi 9-9T Pro serisine kadar neredeyse tüm cihazlarını kullandım. En son Mi Note 10 vardı ve takas ile Redmi K30 aldım. Öncelikle neden aldığıma gelecek olursak başlıca sebep tabii ki sizin de tahmin edeceğiniz üzere 120HZ!! ekran tazeleme hızı oldu. Diğer sebeplerin bir kısmı ise şu şekilde ;

-Custom Rom desteğinin muazzam seviyede olması
-Sony IMX686 Kamera kullanması
-Parmak izinin yanda olması (ki en rahat pozisyon diyebilirim.)

Şimdi gelelim ekran performansına... Cihazın ekranı şu ana kadar kullandığım tüm telefonlardan çok daha farklı emin olun Amoled olup 60hz olmasından IPS olup 120hz olması çok daha iyi , göze hoş gelen bir özellik.

Onun dışında kamerası Google Kamera ile çok başarılı , gün ışığında oldukça gerçeğe yakın performans sunan kamera için aynı performansı gece çekimlerinde de alıyorsunuz.

İşlemci performansı olarak Snapdragon 730G çok tanıdığım oldukça fazla kullandığım bir işlemciydi ve kesinlikle günlük kullanımda tekleme bile yapmıyor. Oyun için Snapdragon 8xx serisi ile karşılaştırmak olmaz ama ortalama bir performans sağlıyor.

Ve geldik... Benim için en önemli kısımlardan biri olan yazılım desteği kısmına. Biliyorsunuz ki Custom Rom diyince akla gelen ilk platform XDA. Bu cihaz oldukça fazla geliştiriciye sahip olduğu için AOSP tabanlı custom romlar oldukça fazla ve buda benim için tercih sırasında bu cihazı üst noktalara getirdi.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Şimdilik aklıma gelen önemli noktalar bunlar varsa merak ettikleriniz sorabilirsiniz.

Kullandığın cihazlara bi tane rom derlesen/portlasan cennetliktin Utku

sese61

Security
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
18
Fikirleriniz bizim icin cok degerli. Paylaştığıniz için teşekkürler. Ben de 3-4 yil telefonculuk yaptim. Asagi yukari ayni sayılarda telefon kullandim ve bu isin sonu olmadigini söylemeliyim. iPhone 4den iPhone X'e. Samsung s2den Samsung s10a kadar kullandim. Sonra xaoimi piyasaya girdi daha trde yokken cinden alip(o zaman aliexpressden alınıyordu) kullanmıştım. Simdi Mi9 kullaniyorum ve çok memnunum. Ama cihaz degisirsem ilk yapacağım sey 90-120hz ekrani olan bir cihaza gecmek olacaktir.
İyi forumlar :)

emre1453

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
mi 5s
Konular
0
Maşallahınız var hocam

hakanozerh

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Mi 9T Pro 6&64
Meslek
Lojistik Uzmanı
Konular
5
Hocam selam, 8 & 256 modeli 3100 tl ur uygunmudur pahalı mı ?
Cihaz alma dusuncem var, sahibinden de gezerken bu cihazı gordum ama işlemci kafami karistiriyor

yagamisan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
yagami
Cihazım
Redmi k60
Meslek
Gizli Youtuber
Konular
3

Occaut

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Mi 9t pro
Meslek
Tekstil
Konular
11
Öncelikle elinize sağlık ,

Ben sizinkinden biraz daha kısa ve öz yazmak istiyorum ...

Instagram sizin için önemliyse iPhone 5s alın , ama 10.000 liralık Android'e bile bulaşmayın ,

Fakat Instagram o kadar önemli değilse (story paylaşımı , hikaye video paylaşımı)

Geri kalan herşey için xioami

Üst Alt