4.5G Neymiş Arkadaş

Ottway

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
Mi6 64
Konular
65
Formlarda şurda burda o kadar çok 4.5G yi öven konular açılmışki sanki uzayı fethedeceğiz 3G den 10 kat hızlı internetle. Köyde , ilçede , hatta şehrin en merkezi yerinde , sokak aralarında 3G nin çekimi EDGE ye düşerken neyleyeyim 4.5G yi :) Artı olarak tarifelerde herhangi bir dakika artışı yada sms artışı yok. 3G de 30 liraya 2gb internetli tarifiye 2GB daha eklemiş 4.5G paketi yapmış 60 lira fiyat vermiş. Buna en zengininden tut en fakirine kadar bütçe sıkıntısı tamamen. Telefonum desteklemiyor MI4W , desteklese dahi bana 3G yetiyorda artıyor :) Düşüncelerim bu yönde. Saygılarımla..

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
Kesinlikle. Şu an kullandığım paket 400dk+1000SMS+2GB 23 lira. Şu anki 4.5G paketlerinde 500dk+1000SMS+2GB internet 35 lira. Ama mantık hatası şurda. Benim şu anki paketimle de ben 4.5G bağlanabiliyorum. Sadece fiyatlar arttı vesselam.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Arkadaşlar bu sorumu eleştiri veya kinaye olarak algılamayın gerçekten anlamadığım ve bilmediğim için ciddi ciddi soruyorum... 4.5G'deki hız ne işimize yarıyor? Yani telefondaki veri kullanımıma bakıyorum, En büyük ağırlık youtube'da veya film veya dizi izlersem chrome''da. Şebeke hızı yüksek olsa da sonuç olarak bu sitelerin sunucuları daha önemli. Yani indirme hızı zaten saniyede 200-300 kb üzerine çıkmıyor. HD veya full HD izlemek için tek part açıp bir süre beklemeden izlenmiyor. Benim hızım saniyede 100 mb olsa bile bir anlamı yok. Bunun dışında facebook veya oyunlar falan da internet kullanıyor ama onlarda da yine hız sıkıntısı yok. Tek aklıma gelen şey torrent... Evet torrent kullanarak çok yüksek hızlarda 1080p veya 4k film indirebilirim ancak bu durumda da kota çok ciddi engel. Ayda bir filme bile yetmeyecek. Yani gerçekten bu hızı kullanan arkadaşlar ne indirdiler de bu kadar işe yaradı ben anlamadım. :)

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
Arkadaşlar bu sorumu eleştiri veya kinaye olarak algılamayın gerçekten anlamadığım ve bilmediğim için ciddi ciddi soruyorum... 4.5G'deki hız ne işimize yarıyor? Yani telefondaki veri kullanımıma bakıyorum, En büyük ağırlık youtube'da veya film veya dizi izlersem chrome''da. Şebeke hızı yüksek olsa da sonuç olarak bu sitelerin sunucuları daha önemli. Yani indirme hızı zaten saniyede 200-300 kb üzerine çıkmıyor. HD veya full HD izlemek için tek part açıp bir süre beklemeden izlenmiyor. Benim hızım saniyede 100 mb olsa bile bir anlamı yok. Bunun dışında facebook veya oyunlar falan da internet kullanıyor ama onlarda da yine hız sıkıntısı yok. Tek aklıma gelen şey torrent... Evet torrent kullanarak çok yüksek hızlarda 1080p veya 4k film indirebilirim ancak bu durumda da kota çok ciddi engel. Ayda bir filme bile yetmeyecek. Yani gerçekten bu hızı kullanan arkadaşlar ne indirdiler de bu kadar işe yaradı ben anlamadım. :)
Aynen katılıyorum. :)

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Telefonla download kim yapar ve bu kadar kotayı nereden nasıl alıyorlar ben de bunu çok merak ediyorum. 1 yıldır 4G'yi öve öve bitiremeyen, 4G olmazsa o cihazı bedava verseler almam diyenlerden, hayatlarında ve cihaz kullanımlarında ne gibi değişiklikler olduğunu, bir iki ay içinde faturalarını gördükten sonra ortaya çıkıp daha güzel izah edeceklerdir diye umuyor ve bekliyorum.

Sent from my MI PAD using Tapatalk

Üst Alt