Soru 3G ve LTE/4G seçiminde sinyal alamama sorunu (Turkcell ve TT)

berilker

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ilker
Cihazım
mi5s plus
Konular
1
Merhabalar, geçtiğimiz hafta Çin'den gelen bir arkadaşımın yardımıyla Mi 5s Plus (4gb ram/ 64 gb) getirttim, ürün doğal olarak Çin global rom'u ile geldi, bootloader unlock başvurusunu yaptım, çin developer rom yükledim. unlock mesajı gelince unlock işlemini tamamladım ve sitedeki ve google arama sonuçlarında çıkan başlıktaki yönergelerle 8.0.4.0 global stable rom'u yükledim. Gerekli "tamirleri" hiçbir sorun yaşamadan gerçekleştirdim.

İlk global rom'u flashladığımda cihazda sim kart takılı değildi ve sürekli "google.phone.... sonlandırıldı", "google.store.... sonlandırıldı" şeklinde çeşitli uygulamaların çökme mesajları geliyordu, neredeyse hiçbişey yapamıyordum ayarlara falan giremiyordum sürekli bişey kapandı, bişey çöktü mesajı alttan popup çıkıyordu. Aynı rom'u tekrar flashladım ama bu sefer "flash all" dedim, tüm verileri silerek flashladım, bi öncekinde keep data seçimi ile yapmıştım. Bu sefer telefon açılınca o hatalar kesildi, ha bazen yine abuk subuk google alt uygulamaları için hata aldığım oluyor ama asıl sorunum daha büyük.

Cihaza 4G aktivasyonları yapılmış, güncel Turk Telekom ve Turkcell kartları ile ayrı ayrı denemelerde sadece Edge seçili olduğunda operatör bağlantısı kurabiliyorum. Sim kart ayarlarından LTE seçersem hiç bağlantı göremiyorum. 3G seçtiğimde ilk başta sinyal alır gibi oluyor, 3G değil de sadece G sembolü çıkıyor 2-3 sn kadar sonra o da sinyal yok durumuna düşüyor. 2G(Edge only) seçtiğimde sadece sorunsuz sinyal alabiliyorum ama tabi ne anladım ben bu işten diyorum :D

Bu cihazların Turkcell ya da Turk Telekom 3g ya da 4g bantları ile sorunları olmadığını okumuştum, sadece Vodafone ile 800 mhz'de sıkıntı oluyormuş sanırım. Sizce benim sorunum neden kaynaklanır, yardımcı olabilir misiniz acaba bir MIUI newbie'sine :P

Hem unlock, hem rom yükleme, hem de tamir işlemlerinde ne yönergelerde belirtilenden farklı bi hata aldım, ne de şu adımda takıldım diyebileceğim bi durum olmadı.

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
İmei tamiri kısmında oluşmuş bir sorun bu, cihazın qcn sini bozmuş olmalısınız.

Oyla:

berilker

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ilker
Cihazım
mi5s plus
Konular
1
Peki ozaman orijinal dosyanın yedeği duruyor onu geri yükleyip tekrar yapmayı deneyim. yani bi alanı istemeden değiştirmişiz sanırım doğru mu? orijinal dosyayı daha dikkatli bi şekilde yeniden elden geçirirsem sorun olmaz sanırım.

Oyla:

mavishow

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Acet
Cihazım
Rn3pro
Konular
0
Peki ozaman orijinal dosyanın yedeği duruyor onu geri yükleyip tekrar yapmayı deneyim. yani bi alanı istemeden değiştirmişiz sanırım doğru mu? orijinal dosyayı daha dikkatli bi şekilde yeniden elden geçirirsem sorun olmaz sanırım.

Redmi note 4 global olmayan cep var,aynı sorun var,e de sıkıntı yok, 3g ye 4gye aldinmi ulaşılamıyor oluyor. Sen nasıl ettin,cozebildinmi

Oyla:
Üst Alt