Soru 3G-4G-LTE şebeke

fatihx61

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
FatihKara
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
37
Herkese merhaba, mi 8 se miuipro sürümündeyim. Cihazı 4g,ye alınca şebeke arada bi gidip geliyo, 3gde olunca sorun yok. Birde şöyle bi durum var, şehir merkezinde 4g yada 4,5gyi açınca bu sorun yaşanmıyor. Ama kırsal kesimde dediğim gibi oluyo? Rom yada modemle alakalı değil sanırım. (bütün romları deneyip modemi flaşladım değişen yok yine aynı)

losmagandos

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sedat
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
4
cihaz ile ilgili bir sorun olabileceğini de pek sanmam hocam operatör nedir ? ayrıca daha önce farklı cihazlarda aynı bölgelerde sorun olmuş muydu ?

Oyla:

fatihx61

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
FatihKara
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
37
cihaz ile ilgili bir sorun olabileceğini de pek sanmam hocam operatör nedir ? ayrıca daha önce farklı cihazlarda aynı bölgelerde sorun olmuş muydu ?
Operatör türkcell. Burda vodafone ve telekom 3g çeker sadece. Onları takınca sorun yok. Ama turlcell 4gyi acınca şebeke gidip geliyo tel kilit moduna geçiyor. Ama 3gde yapmıyor. Başka xiaomi modellerde 4g sorun yok.

Oyla:

losmagandos

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sedat
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
4
çok enteresan bir durum genelde bu tarz sorunlar rom kaynaklı olabilir aslında ama hepsini denediğinizi belirtmişsiniz. Global rom denedik mi peki hocam ? orada da durum aynı mı ? olmadı operatör ile bir görüşün sim kart değişikliği en son ne zaman yaptınız ? ve denediğiniz diğer cihazlarda kendi sim kartınızı mı kullandınız ?

Oyla:

fatihx61

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
FatihKara
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
37
çok enteresan bir durum genelde bu tarz sorunlar rom kaynaklı olabilir aslında ama hepsini denediğinizi belirtmişsiniz. Global rom denedik mi peki hocam ? orada da durum aynı mı ? olmadı operatör ile bir görüşün sim kart değişikliği en son ne zaman yaptınız ? ve denediğiniz diğer cihazlarda kendi sim kartınızı mı kullandınız ?
Hep aynı sim kartı kullandım hocam. 4,5g açınca turlcellden sorgulayınca volte desteklenmiyor diyor. Global rom hariç hepsini denedim. Hepsinde aynısı oluyo. Diğer modellerde de aynı simi kullandım

Oyla:

losmagandos

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sedat
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
4
Hep aynı sim kartı kullandım hocam. 4,5g açınca turlcellden sorgulayınca volte desteklenmiyor diyor. Global rom hariç hepsini denedim. Hepsinde aynısı oluyo. Diğer modellerde de aynı simi kullandım

volte desteklenmiyor demişsin hocam peki volte için her hangi bir destekleyen cihazdan mı aktive ettin ? Eğer açık ise şu tuş *#*#86583#*#* kombinasyonu ile aktive ettik mi ? Turkcell VoLTE aktivasyonunu iptal edip tekrar bir dener misiniz ? eğer dediklerimde yapılı ise

Oyla:

fatihx61

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
FatihKara
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
37
volte desteklenmiyor demişsin hocam peki volte için her hangi bir destekleyen cihazdan mı aktive ettin ? Eğer açık ise şu tuş *#*#86583#*#* kombinasyonu ile aktive ettik mi ? Turkcell VoLTE aktivasyonunu iptal edip tekrar bir dener misiniz ? eğer dediklerimde yapılı ise
Verdiğiniz kodu girdim disabled uyarısı geldi. Bi daha yapınca enabled uyarısı geldi. Ama değişen yok. Aynı yine

Oyla:

losmagandos

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sedat
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
4
Verdiğiniz kodu girdim disabled uyarısı geldi. Bi daha yapınca enabled uyarısı geldi. Ama değişen yok. Aynı yine

hocam tek sefer giriş yapmanız ve disabled uayrısından sonra bir şey yapmamanız gerekli. öyle denediniz mi peki ?

Oyla:

fatihx61

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
FatihKara
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
37

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-07-17-23-26-50-707_com.ttech.android.onlineislem.png
    Screenshot_2019-07-17-23-26-50-707_com.ttech.android.onlineislem.png
    73,6 KB · Görüntüleme: 57
  • Screenshot_2019-07-17-23-29-16-805_com.android.phone.png
    Screenshot_2019-07-17-23-29-16-805_com.android.phone.png
    106,3 KB · Görüntüleme: 56
Oyla:

losmagandos

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sedat
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
4
Yaptım hocam değişen yok. Ekte bu çıkıyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Oldu sanırım :)

süper hocam düzeldiyse ne mutlu :) alınan hata çok komikti yok cihaz 4.5 g uyumlu değil vs umarım artık bir sorun yaşamazsınız.

Oyla:
Üst Alt