Soru 20 saatlik Miui 9 tecrübem

Asaf04

Yârdan Uzak Aleme Daldık...
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Asaf
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
36
Evet Arkadaşlar hatırlarsanız bir süre önce Miui 9 hayal kırıklığı oldu böyle bir konu açmıştım ama aslında Miui 9 da olay çok farklıymış

Şimdi öncelikle Bende Mi 5 prime 64 GB var ve bugün bizim için çıkan Miui 9 (7.8.17) China Developer Romu kullanıyorum.

İlk kurulumu vs yaptım gereksiz silinen tüm uygulamaları silip mi mağazadan Google servisleri diye bir uygulama var onu indirdim onun sayesinde kolayca Google Play ve servislerine sahip oldum sonra tüm uygulamaları sorunsuz yükledim

Şimdi Miui 8 7.7.20 Global Developer a göre ki bana göre en sorunsuz romdu kendisi

# Aynı uygulamalar var Miui 8 de boşta ram 1.3 GB seviyesinde iken Miui 9 un bu sürümünde 1.6 GB civarı

# Animasyonlar harika olmuş bir sürü güzel animasyonlar eklemiş

# Yeni Temalar çok güzel alt barda simgelerin altında isim olmaması çok hoş bir detay

# Geçiş animasyonları Miui 8 e göre daha iyi ve seri

# Miui 9 un fontu da çok hoş yani bir değişik geldi

# Kulaklık sesi yemin ediyorum acayip derecede artmış (Spotify) eskiden full de iken ancak ses gelirken yanlışlıkla eskisi gibi sanıp fulleyince bir an korktum

# GTA SA da max da oynarken aşırı takılmalar vardı o yüzden hep medium da dekan oynadım şuan high da bir şey yok max da Nadir takılmalar var

# uygulamalar ekranında sol tarafta olan menü güzel olmuş İOS 11 in kine çok benziyor

# kilit ekranı kısayolları sadece fener ve mi remote kullanışlı bana göre çünkü mi home wallet ve toplu taşıma uygulaması vardı onları sildim çince diye

# Duvar kağıdı çeşitli olmuş güzel

# dediğim sol menüde futbol ve basketbol barı ekliyorum ama basketbol da sadece NBA futbol da ( la liga, Bundesliga, league 1 ve Premier League ) bu liglerden belli başlı kulüpler var logosunda tanıdım çünkü çince

# Adım sayar var o sol menüde ama kafasına göre sayıyor tıkladığımızda ise Çince bir yer açılıyor

# Aynı Anda iki uygulama bunu yapandan Allah razı olsun çok faydalı keşke daha önce de gelseydi

# yeni widgetler eklenmiş hava durumu ve saat bir arada default olan var o çok şık

# Chrome Miui 8 göre daha hızlı sayfa açıyor

# Kendi Tarayıcısı Müzik Çaları ve Video oynatıcısına bakamadım çünkü çince

# Galeri, Mail, Hesaplama, Saat, Pusula, Hava Durumu, Notlar, Takvim, Rehber, Arama ekranı ve Dosya Yöneticisi Miui 8 7.7.20 ile aynı sadece ekstra animasyonlar eklemişler

# Batarya iyi geldi gibi çünkü 1 saat de kullanımda %15 %20 gibi gitti ama bilemiyorum bir kaç gün denemek lazım

# Açılış hızlı Miui 8 gibi

Gerisi daha denemek lazım zaten dil İngilizce şuan Global Developer çıksa da indirsek

Özetle Miui 9 çok animasyonlu ama bir o kadar da stabil ve hızlı bir sürüm olmuş Yeni telefon almışım gibi oldu AnTuTu denemesi yapacağım onuda eklerim konuya ilerleyen zamanlarda

Asaf04

Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Asaf
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
36
Hocam bu Xiaomi eu sitesinden indirdiğiniz rom mu ?

Yok bu bugün Xiaomi nin 13 şanslı cihaz için yayınlamış olduğu Miui 9 China Developer Romu

Zaten Xiaomi.eu romlar da bundan alıntı sadece onlarınki daha sade ve dil eklenmiş hali ama ben custom romları sevmiyorum

Oyla:

LastWorld

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mİ5S
Konular
61
Yok bu bugün Xiaomi nin 13 şanslı cihaz için yayınlamış olduğu Miui 9 China Developer Romu

Zaten Xiaomi.eu romlar da bundan alıntı sadece onlarınki daha sade ve dil eklenmiş hali ama ben custom romları sevmiyorum

AAA bilseydim kaydolurdum. Neyse artık 1 hafta daha bekleriz :D.

Oyla:

Asaf04

Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Asaf
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
Öğrenci