Yardım 2 sim karttan birisi kapalı çalıyor

Kasapnecmi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Havuz
Cihazım
Redmi note10s
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Miui 13.0.8
Telefon Modeli
Redmi note10 s
Bootloader Kilidi
Açık
Merhaba saygıdeğer üstadlarım,
Elimde aktif olarak kullandığim redmi note10s 8gb/128 cihazim var yurtdışı
İlk aldigimda gittigim telefoncu sadece 1 imei oluyor diyip sim2 ye imei atti lakin 2.bir simkart kullanmam gerektiğinde bir abiyle anlasıp 1 slota da imei attirdim. 1.slot vodafone 2.slot trkcell). Aramalarda vodafoneyi mobil veride turkcelli kullaniyorum.
1 hafta gectiginde farkettim ki bugun vodafone hattim yani sim1 i aradiklarinda uzun uzun bekleyip kapaniyor calmiyor kapali demiyor ucus modu gibi uzun bekletip reaksiyon vermiyor. Ve ayriyetten ben sim1den mesaj gonderip alamiyorum yani bitkisel hayatta gibi
Sim1-vodafone
Sim2-turkcell
Telefon ayarlarim ;
arama sim1e mobil veri kullanimi sim2 ye olarak ayarli bu ayarlarda birisi sim1 i arayinca bekletiyor reaksiyon hic yok
Sim2yi arayinca caliyor problem yok
--
Mobilveri kullanimini sim1 e aldigim zaman sim1 vodafone araniyor bu sefer sim2 turkcell suan ulasilamiyor diyor
Mobil veriyi kapattigim zaman 2 sine de ulasiliyor.

Belki 4.5g kaynakli bir problemdir diye 3g ye cektim ayni hata devam ediyor yani buradaki problem kıt bilgime dayanarak mobil veri kullanımı

Siz tecrübe sahibi abilerime bir soru problem neyden kaynaklanıyor olabilir.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Cift 4.5g yinde denedim olmuyor ne yapmak lazım
Atilan imei kaynakli bir problem de olabilir mi
Bu arada ben 2simkarttan da rahatca arama yapabiliyorum problem olmuyor.ama dedigim gibi sms gonderilmiyor.
Alternatif onerecek arkadaslardan rica ediyorum alternatiflik bir durum söz konusu değil 2 sim i de aktif kullanmam gerekiyor.

Üst Alt