Yardım 2 Saniyede Bir Ses Kesilme Sorunu

tezzjohn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tezcan
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
1
Merhaba, Xiaomi Redmi Note 9 Pro (Joyeuse - Miatoll) cihazıma Official LineageOS yüklemiştim. Gece gelen güncellemeden sonra hangi uygulama olursa olsun çalan ses 2 saniyede bir kesilmeye başlıyor. 50-60 sefer farklı ROMlar denedim ve Stock ROM'a geri döndüm ancak problem hala çözülmedi. Global Firmware bulup flashladım, tam problem çözüldü derken 2 dakika önce aynı problem devam etmeye başladı. Bu problemi yaşayan veya çözümü olan var mı acaba?

tezzjohn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tezcan
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Güncelleme: MIUI 10 yükledim ve tüm problemler çözüldü ancak onda da MIUI 12.0?5 güncellemesi yapınca yine patladı.

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
423
Güncelleme: MIUI 10 yükledim ve tüm problemler çözüldü ancak onda da MIUI 12.0?5 güncellemesi yapınca yine patladı.
Güncelleme işlemini twrp üzerinden yapıyorsanız, format data ve 4 wipe şeklinde yapıyorsunuz değil mi? Bazen bu tarz sorunlar, temiz kurulum yapılmadığında kalan artıklardan kaynaklı olabiliyor.

tezzjohn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tezcan
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
1
Güncelleme işlemini twrp üzerinden yapıyorsanız, format data ve 4 wipe şeklinde yapıyorsunuz değil mi? Bazen bu tarz sorunlar, temiz kurulum yapılmadığında kalan artıklardan kaynaklı olabiliyor.
Orange Fox üzerinden de yaptım, ext-sd card hariç ne var ne yoksa wipe uyguladım, yani data+4 wipe uyguladım. Güncel firmware yükledim, belki olur diye kernel yükledim ancak hala çözüm yok. Daha da kötü sıkıntı mi flash ile eski rom yüklediğimde(clean all&lock) de aynı sıkıntı devam ediyor.

uurcan7

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
RedMi Note 8
Meslek
Yok
Konular
6
Merhaba, Xiaomi Redmi Note 9 Pro (Joyeuse - Miatoll) cihazıma Official LineageOS yüklemiştim. Gece gelen güncellemeden sonra hangi uygulama olursa olsun çalan ses 2 saniyede bir kesilmeye başlıyor. 50-60 sefer farklı ROMlar denedim ve Stock ROM'a geri döndüm ancak problem hala çözülmedi. Global Firmware bulup flashladım, tam problem çözüldü derken 2 dakika önce aynı problem devam etmeye başladı. Bu problemi yaşayan veya çözümü olan var mı acaba?
Ses kaydetmeye çalışın mikrofon çalışmıyorsa aynı soruna sahibiz demektir..

tezzjohn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tezcan
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
1
Ses kaydetmeye çalışın mikrofon çalışmıyorsa aynı soruna sahibiz demektir..
Ses kaydı ve video kaydı alabiliyorum. Bazı ROMlar harici telefonla konuşabiliyorum, onlar galiba ROM'dan dolayı olmuyor. Şuan tek problem sesin 2 saniyede bir gidip gelmesi, üstüne bir de ses çalarken aşırı yavaşlıyor

tezzjohn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tezcan
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
1
Güncelleme: MIUI 11'i MiFlash seçeneklerinde EraseAll seçili olarak MiFlash ile yükledim(Pek bir etkisi yok, MIUI 12'ye güncelleyince yine patlıyor o yüzden 11 kalsın). Ardından LineageOS 18.1 yükledim ve 19.1'e güncelledim ve sorun çözüldü gibi gözüküyor. Tekrar ederse güncelleme yaparım.

Rauf Cəlilzadə

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Rauf
Cihazım
M2003J6B2G
Konular
2
Güncelleme: MIUI 11'i MiFlash seçeneklerinde EraseAll seçili olarak MiFlash ile yükledim(Pek bir etkisi yok, MIUI 12'ye güncelleyince yine patlıyor o yüzden 11 kalsın). Ardından LineageOS 18.1 yükledim ve 19.1'e güncelledim ve sorun çözüldü gibi gözüküyor. Tekrar ederse güncelleme yaparım.
hocam herhangi bir miui romdayken ayarlar telefon hakkında tüm özellikler yolunu takip edin çekirdek sürümüne 5-6 kere tıklayın cihazınızın genel sensör ve elemanlarını kontrol etmenize yarayacak bir test uygulaması açılacak en baştan en sona doğru hepsini pass yapmaya çalışın

Kellermenn

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hasan
Cihazım
Mi 10 lite 5g
Konular
4
hocam benim cihaz da mi 10 lite 5g modeli. normal herhangi bir mıuı romda ses de sıkıntı yok. fakat evo 6.7 yukledıgım zaman ses kısmında youtube olsun deezer olsun video muzık farketmeden 3 sn de bir müzik veya video durup tekraer ediyor. yukarıda yazıldıgının aksıne guncelleme yaprıktan sonra format data yapmadım. bır de androıd 12 romu olan evo x 6.7 surumunu, androıd 11 tabanlı orjınal mıuı 12.5.2 üzerine kursam cakısma veya hata alır mıyım? tesekkurler...

tezzjohn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tezcan
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
1
hocam herhangi bir miui romdayken ayarlar telefon hakkında tüm özellikler yolunu takip edin çekirdek sürümüne 5-6 kere tıklayın cihazınızın genel sensör ve elemanlarını kontrol etmenize yarayacak bir test uygulaması açılacak en baştan en sona doğru hepsini pass yapmaya çalışın
Şuan LineageOS kullanıyorum, bildiğim kadarıyla servis menüsü yok, numara ile girdim ancak servis menüsü açılmadı ancak şuan hiçbir sıkıntı yok gibi gözüküyor.
hocam benim cihaz da mi 10 lite 5g modeli. normal herhangi bir mıuı romda ses de sıkıntı yok. fakat evo 6.7 yukledıgım zaman ses kısmında youtube olsun deezer olsun video muzık farketmeden 3 sn de bir müzik veya video durup tekraer ediyor. yukarıda yazıldıgının aksıne guncelleme yaprıktan sonra format data yapmadım. bır de androıd 12 romu olan evo x 6.7 surumunu, androıd 11 tabanlı orjınal mıuı 12.5.2 üzerine kursam cakısma veya hata alır mıyım? tesekkurler...
Tam olarak format data yapılmadığı için böyle bir problemin gerçekleştiğini düşünüyorum, Android 11'den 12'ye geçiliyor sonuçta. Yazdığım gibi Android 11 tabanlı stock rom yükledikten sonra tüm her şeyi wipe yaptıktan sonra güncel Android 12 stock firmware yüklendikten sonra tekrar tüm dataları wipe yapın, ardından custom ROM yüklerseniz sorun çözülür galiba.

Üst Alt