Soru 2. Kamera Ne İşe Yarıyor?

Orkun Doğan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Orkun
Cihazım
Mi5S Plus
Konular
19
Arkadaşlar bu 2. kamera ne işe yarıyor. Stereo mod var açıyorum bir şey değişmiyor kapatıyor gene bir şey olmuyor. Millet soruyor rezil oluyoruz :)

muhammeddarama

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Muhammed Can
Cihazım
Mi 5s Plus
Konular
0
Arkadaşlar bu 2. kamera ne işe yarıyor. Stereo mod var açıyorum bir şey değişmiyor kapatıyor gene bir şey olmuyor. Millet soruyor rezil oluyoruz :)
derinlik katıyor resmi çektikten sonra galeriye girdiğinde stereo mod simgesi çıkıyor bastığında ayarlıyorsun

Oyla:

snndcl

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aranan Kan
Cihazım
Poco X3 Pro
Meslek
Bilişim Öğretmeni
Konular
28
derinlik katıyor resmi çektikten sonra galeriye girdiğinde stereo mod simgesi çıkıyor bastığında ayarlıyorsun
evet çok işe yarıyor aslında ters ışık fotoğrafları düzenlerken çok işlevsel olabiliyor

Oyla:

Codered

to be or not to be..
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
IT Professional
Konular
52
İşin aslı bir kamera 13mp standard RGB sensor kullanıyor , diğer kamera ise 13mp dedicated monochrome sensor kullanıyor. Stereo mod ise bu iki sensorün işlediği görüntüleri birleştirip daha detaylı ve canlı fotolar olarak sunuyor.

Oyla:

snndcl

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aranan Kan
Cihazım
Poco X3 Pro
Meslek
Bilişim Öğretmeni
Konular
28
İşin aslı bir kamera 13mp standard RGB sensor kullanıyor , diğer kamera ise 13mp dedicated monochrome sensor kullanıyor. Stereo mod ise bu iki sensorün işlediği görüntüleri birleştirip daha detaylı ve canlı fotolar olarak sunuyor.
Detay konusunda emin olamıyorum nedense tek kamera daha detayları keskin gösteriyor

Oyla:

Codered

to be or not to be..
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
IT Professional
Konular
52
Detay konusunda emin olabilmeniz için bence tripod ve uzaktan deklanşör çekim yapıp karşılaştırmanız gerekir çünkü kullandığınız cihazda ois yok, aslında dediğiniz kısmen doğru hocam çünkü monochrome sensörle işlenen fotoların detay ve keskinliği daha iyi oluyor. ;)

Oyla:

snndcl

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aranan Kan
Cihazım
Poco X3 Pro
Meslek
Bilişim Öğretmeni
Konular
28
Detay konusunda emin olabilmeniz için bence tripod ve uzaktan deklanşör çekim yapıp karşılaştırmanız gerekir çünkü kullandığınız cihazda ois yok, aslında dediğiniz kısmen doğru hocam çünkü monochrome sensörle işlenen fotoların detay ve keskinliği daha iyi oluyor. ;)
Çok özel fotoğraflar çekerek karşılaştırmadım karşılaştırmak için telefonu sabitledim en az tripot kadar sabitti titreşim de yoktu odamı çektim karşımdaki klima mazgalları tek olanda ciddi daha keskin belli hatta acaba titrettim mi diye bir kaç defa daha denedim ancak her seferinde mi tek olan daha net olur o hiç titremedi de hep tek mi titredi diye düşünmek gerekiyor

Oyla:

Admin

Elit Üye
Elit Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Admin
Cihazım
Mi5 Pro
Meslek
Prof.