Yardım 2.el telefonun IMEI numarası ile ihbar edilirse?

akifdemirer07

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Akif
Cihazım
Mi 9
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
-
Telefon Modeli
Mi 9
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Merhaba arkadaşlar, bugün 2. el bir telefon aldım daha doğrusu 3. Sahibiyim. Orijinal Faturası ve kutusu ile aldım, 2. el alım satış sözleşmesi de yaptım ve imzalattım.

Benim merak ettiğim şey şu; ilk alan yani fatura sahibi fesatlığına IMEI numarasını çalıntı/kayıp ihbarında bulunup cihazı elimden alabilir mi? Veya cihazı kapattırabilir mi?

blackshadow

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
#
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
22
Burası Türkiye herşey olur hocam. Fatura ve sözleşme varsa bir şekilde yeniden açtırırsınız ama kendi hattınız dışında kullanamazsınız o cihazı bu sefer de.

Oyla:

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
17
Merhaba arkadaşlar, bugün 2. el bir telefon aldım daha doğrusu 3. Sahibiyim. Orijinal Faturası ve kutusu ile aldım, 2. el alım satış sözleşmesi de yaptım ve imzalattım.

Benim merak ettiğim şey şu; ilk alan yani fatura sahibi fesatlığına IMEI numarasını çalıntı/kayıp ihbarında bulunup cihazı elimden alabilir mi? Veya cihazı kapattırabilir mi?
Fatura sizde olduğu için telefonu alamaz. İkinci el aldım dersiniz. Yalnız telefonun IMEI'si kapatılırsa fatura ile itiraz edip sadece kendi adına kayıtlı sim kartlarda çalışabilecek şekilde açtırabiliyorsun diye biliyorum.

Oyla:

akifdemirer07

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Akif
Cihazım
Mi 9
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Burası Türkiye herşey olur hocam. Fatura ve sözleşme varsa bir şekilde yeniden açtırırsınız ama kendi hattınız dışında kullanamazsınız o cihazı bu sefer de.

Fatura sizde olduğu için telefonu alamaz. İkinci el aldım dersiniz. Yalnız telefonun IMEI'si kapatılırsa fatura ile itiraz edip sadece kendi adına kayıtlı sim kartlarda çalışabilecek şekilde açtırabiliyorsun diye biliyorum.
En kötü senaryoyu düşünüyorum da yani bir şekilde cihazı kullanmaya devam ederim o halde.

Oyla:

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26

yok hocam çalıntı vs diye şikayet edemezler öyle birşey olursa şunları diyin" bu çalındı diyen arkadaş kaç gün önceye kadar bu cihazı kullanıyordu veya diyelim ki çaldınız kitapcıgı kutusu faturasıyla çalınma mı olur ? böyle birşey yapılırsa sizde karşı tazminat talebinde bulunun düşük meblag oldugu için mahkeme cok kısa sürede sonucu verir sıfır cihaz aldırırsınız "

Oyla:

akifdemirer07

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Akif
Cihazım
Mi 9
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
yok hocam çalıntı vs diye şikayet edemezler öyle birşey olursa şunları diyin" bu çalındı diyen arkadaş kaç gün önceye kadar bu cihazı kullanıyordu veya diyelim ki çaldınız kitapcıgı kutusu faturasıyla çalınma mı olur ? böyle birşey yapılırsa sizde karşı tazminat talebinde bulunun düşük meblag oldugu için mahkeme cok kısa sürede sonucu verir sıfır cihaz aldırırsınız "
Yani böyle bir şey yapan kişi; suç uydurmaktan dahi yargılanır diyorsunuz 😁 yani mantıken dediğiniz çok doğru. Ben fazla kafaya takıyorum herhalde.

Oyla:

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
Yani böyle bir şey yapan kişi; suç uydurmaktan dahi yargılanır diyorsunuz 😁 yani mantıken dediğiniz çok doğru. Ben fazla kafaya takıyorum herhalde.
aynen öyle diyorum hocam biraz garantici bir yapınız varsa kafaya takıyorsanız tavsiyem misal elden alıyorsunuz iban numarasına parayı gönderin açıklamaya şu şu kişiden samsung bilmem ne cihaz aldım ücreti yazın dekontunuda kendinize mail atın aklınızda olur karşınızdaki kişi de birşey idda edemez veya karşılıklı yazılı kagıt imzalayın şu şu kişiden şu paraya şu imei nolu cihazı aldım oldu bitti

Oyla:
Üst Alt