Soru 2 aynı telefon 2 farklı ön kamera

nazmi28

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
nazmi çınar
Cihazım
mi 9t mavi
Konular
41
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Eu rom 11.0.4
Telefon Modeli
Mi 9 lite
Bootloader Kilidi
Açık
Selamlar arkadaşlar 2 tane mi9 lite var ve ikisininde ön kameralar orjinal biri imei yazılı diğeri orjinal cihaz.
İmei yazılı cihazın ön kamerası puslu ve biraz daha sönük çekiyor.Buna ne neden olabilir ?
1 kameranın bozulması ?
2 persist.img yada başka bir dosyanın bu bozukluğa neden olması.(mesela qcn bozulması)
Not : bozuk olanı anakartla ekran muhafazasından ayırıp çıplak olarakta çektim yine aynı ,yorumlarınızı merak etmekteyim,teşekküler şimdiden.

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
149
Romdan kaynaklı bir durum olabilir evde iki note 8 var hem ön hem arka kameralar farklı Eşimde eu stabil bende miroom beta var Eşimin kamera soluk gibi ama onada miroom kurunca tıpkı benim kameram gibi oluyor hocam eğer sizde iki aynı rom ise o zaman lens farklı olabilir

Son düzenleme:
Oyla:

nazmi28

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
nazmi çınar
Cihazım
mi 9t mavi
Konular
41
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Romdan kaynaklı bir durum olabilir evde iki note 8 var hem ön hem arka kameralar farklı Eşimde eu stabil bende miroom beta var Eşimin kamera soluk gibi ama onada miroom kurunca tıpkı benim kameram gibi oluyor hocam eper sizde iki aynı rom ise o zaman lens farklı olabilir
Aynı rom var fakat biri soluk diğerine göre.imei yazımı yapılan soluk acaba sistemsel dosyalar zarar görmüş olabilir mi ?
Device infodan bakıyorum iki cihazın kameralar aynı anlamadım açıkcası neden böyle yapıyor.Arka kameralar ikiside aynı ve cihazda başka sorun yok.
Acaba persist bozulmasından yapar mı ?

MI CC 9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
149
Aynı rom var fakat biri soluk diğerine göre.imei yazımı yapılan soluk acaba sistemsel dosyalar zarar görmüş olabilir mi ?
Device infodan bakıyorum iki cihazın kameralar aynı anlamadım açıkcası neden böyle yapıyor.Arka kameralar ikiside aynı ve cihazda başka sorun yok.
Acaba persist bozulmasından yapar mı ?

Denemekte fayda var hocam bl kilit açık ise persist flaşlayın belki düzelir

Oyla:

nazmi28

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
nazmi çınar
Cihazım
mi 9t mavi
Konular
41
Denemekte fayda var hocam bl kilit açık ise persist flaşlayın belki düzelir
Denedim hocam persist ama artık eskisi gibi kolay değil sanırsam..zaten cmd den izin vermıyor ,twrp den de flaşlanıyor diyor ama herşey yerli yerinde duruyor ,anlamadım gitti..
Test pointten rom flaşlayım diyorum onda da hata veriyor artık.eski cihazlarda daha kolaydı.
Bu persistten anlayan bi arkadaş cevap yazsa acaba persistten mi yoksa sensör bo,ulması mı yada sensör farkımı !

Oyla:

seyamkk

Andromeda
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
RN 12 PRO 5G
Meslek
Elektrik teknisyen
Konular
22
Ayarlardan telefon hakkına girin cekirdek sürümüne bir kac defa tıklayın en üstte sofware versina tıklayıp kamera sensörünü kontrol edin bende 2 tane redmi 7a vardı birnin ön kamerası Sony diyeri omnivison du baya fark vardı

Oyla:

nazmi28

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
nazmi çınar
Cihazım
mi 9t mavi
Konular
41
Ayarlardan telefon hakkına girin cekirdek sürümüne bir kac defa tıklayın en üstte sofware versina tıklayıp kamera sensörünü kontrol edin bende 2 tane redmi 7a vardı birnin ön kamerası Sony diyeri omnivison du baya fark vardı
Cvp için teşekkürler.kamera sensörleri aynı samsung serisi 32 mp.cihazın bir orjinal türkiye cihazı bunun çekim kalitesi gayet iyi.fakat diğeri yurtdısı ve bu cihaza twrp den rom vs yükleme yaptım wifi zayıf diye zamanında uğraştım bayağı.
Türkiye cihazı alınca fark bayağı belirginleşti.2 cihazdan resim çekince yurtdısı cihazın ön kamera çok sönük ve karıncalı çekiyor.
Toz vs girmiştir diye arka kapağı söktüm kamera yuvasını temizledim hatta yuvaya takmadan anakarta bağlı çıplakta çekim yaptım yine bozuk görüntü.
Kamera yazılımı persist.img de oluyor mus.Fakat halen daha persist.img yi flash edecek yol bulamadım.Yetkili hesapla com modunda tekrar rom flaşh ediliyor lakin düzelmezse 25 dolar civarı parada bosa vermek açıkcası gönlüm razı gelmiyor.
Belki başına bu sekil elinde 2 cihaz olup karsılaştırmada sorun yaşayan vardır diye açtım,kamera sensör değeişmiş vs olsa hiç uğraşmıcam ama orjinal sensör. Ve cihazda ön kamerada puslu cekim haricide bir sorun yok..

Oyla:
Üst Alt