Sohbet 2.5 Yıllık dostum Ghost Screen oldu...

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134
2.5 yıldır özenerek kullandım, şarj konusuna o kadar çok dikkat ediyordum ki işlerimi bile aksattığım oldu. Az önce nasıl fark ettim bilmiyorum ama uygulamadan bir ikon kalmış. Üzüldüm, yapacak bir şey yok..

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
2.5 yıldır özenerek kullandım, şarj konusuna o kadar çok dikkat ediyordum ki işlerimi bile aksattığım oldu. Az önce nasıl fark ettim bilmiyorum ama uygulamadan bir ikon kalmış. Üzüldüm, yapacak bir şey yok..
Geçmiş olsun hocam cihazınız neydi?:( Bende dikkat ediyordum, şarjda tek tük yani toplasan 3 kez falan oynamisimdir. Onun dışında normal kullandım bir baktım ekranda beyazlık var ekranı silince gitmedi baktım ki ghost:( Ama bendeki ekran kapanınca 2-3dk da geçiyor kullanınca tekrar oluyor.

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134
Geçmiş olsun hocam cihazınız neydi?:( Bende dikkat ediyordum, şarjda tek tük yani toplasan 3 kez falan oynamisimdir. Onun dışında normal kullandım bir baktım ekranda beyazlık var ekranı silince gitmedi baktım ki ghost:( Ama bendeki ekran kapanınca 2-3dk da geçiyor kullanınca tekrar oluyor.
Teşekkür ederim. Mi max 2 cihazım. Tianma panele sahip ekranı. Şu an kayboldu ama umarım tekrar gelmez. Temiz bir kurulum yapıp daha az uygulama barındıracağım fazla yormak istemiyorum cihazı artık. Çünkü ne cihaz değiştirebilirim ne de tamire verebilirim. (Tamir gören cihaz benim için bitmiş oluyor, fabrika çıkışı gibi asla tutmaz)

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Acaba sıcaklar mi sebep oldu dicem de sanırım hayır kronik bir sorun. Geçen yaz tatildeyken direkt güneş ışığına maruz kalmadı ama hava çok sıcaktı çantamda bildiğin fırınlanmıştı 50 dereceye ulaşmıştır diye tahmin ediyorum belki daha fazla. Ghost falan olmamıştı. Ömürleri mi bu kadar acaba? Benimki de tianma panel.

umutizgi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9T 128GB
Meslek
E-Ticaret Yönetimi
Konular
86
IPS ekranda can sıkmayın en fazla 30 dakika sonra geçer, yani ekran soğuduğunda görüntü de gider, ısınmaya bağlı oluyor genelde bu sorun, amoled olsaydı o zaman ağlayabilirdiniz zira çözümü yok, hayaleti değil bizzat kendisi orada kalıyor :)

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
IPS ekranda can sıkmayın en fazla 30 dakika sonra geçer, yani ekran soğuduğunda görüntü de gider, ısınmaya bağlı oluyor genelde bu sorun, amoled olsaydı o zaman ağlayabilirdiniz zira çözümü yok, hayaleti değil bizzat kendisi orada kalıyor :)
Kalıcı olmaz mı diyorsunuz hocam?

umutizgi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9T 128GB
Meslek
E-Ticaret Yönetimi
Konular
86
Kalıcı olmaz mı diyorsunuz hocam?

Note 4X kullandığım zamanlar her telefon ısındığında durum çubuğunda saat ve ikon izleri kalıyordu lakin cihaz soğuyunca geçiyordu,ama amoled sıkıntı, şuan 9T kullanıyorum, yanık olacak diye ödüm kopuyor :)

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134
Bu sorun 1 kez kendisini gösterirse daha ekran panelinin peşini bırakmıyor diye biliyorum hocam ben. Yani soğuyup geçmesi değil gönül ister ki hiç olmasın. Öyle böyle değil kör noktamdan vurdu beni bayağı moralim bozuldu.

umutizgi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9T 128GB
Meslek
E-Ticaret Yönetimi
Konular
86
Bu sorun 1 kez kendisini gösterirse daha ekran panelinin peşini bırakmıyor diye biliyorum hocam ben. Yani soğuyup geçmesi değil gönül ister ki hiç olmasın. Öyle böyle değil kör noktamdan vurdu beni bayağı moralim bozuldu.

Moral bozacak bişey değil hocam alışırsınız sıkıntı değil, geçiyor sonuçta, beterin beteri var :)

Üst Alt