Soru 2.5 İnch olması laptop için yeterli mi?

AspecTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
*
Cihazım
*
Konular
37
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
-
Telefon Modeli
-
Bootloader Kilidi
Açık
Arkadaşlar selamlar.Laptop için harddisk bakıyorum ancak 2 çeşit harddisk var.Bir tanesinde laptop thin HDD yazıyor ve 2.5 İnch, diğerinde ise 2.5 İnch yazıyor sadece.Laptop a takmak için,2.5 inch olması yeterli midir?

Bir Acayip Adam

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Kayıp
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
10
Arkadaşlar selamlar.Laptop için harddisk bakıyorum ancak 2 çeşit harddisk var.Bir tanesinde laptop thin HDD yazıyor ve 2.5 İnch, diğerinde ise 2.5 İnch yazıyor sadece.Laptop a takmak için,2.5 inch olması yeterli midir?
Evet 2,5 inçlik hdd işinizi görecektir ancak ssd almanızı şiddetle tavsiye ederim çünkü artık hdd çok yavaş kalıyor sadece depolama amaçlı kullanılabilir bir hale geldi

Oyla:

AspecTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
*
Cihazım
*
Konular
37
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Evet 2,5 inçlik hdd işinizi görecektir ancak ssd almanızı şiddetle tavsiye ederim çünkü artık hdd çok yavaş kalıyor sadece depolama amaçlı kullanılabilir bir hale geldi
Depolama için kullanacağım zaten

Oyla:

solanercan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ercan solan
Cihazım
note 9
Konular
5
AspecTR, Bunun için laptop marka model bilmek gerekir. Bazı markalarda HDD yuvası olması gerekenden daha incedir ve THIN yani ince HDD kullanmalısınız. Mesela HP, Dell birçok modelinde THIN olması gerekir. Örneğin Monster veya excalibur içinse hem THIN hem normal kullanılabilir çünkü HDD yuvasının içinde bir üst sabitleme plakası var ve bunun vidalarını sıkarak THIN de olsa HDD sabitlenebilir.

Oyla:

Bir Acayip Adam

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Kayıp
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
10
2 tb için bunu

1 tb için bunu

tercih edebilirsiniz. Başka sitelerde daha uygunada bulabilirsiniz

Oyla:
Üst Alt