Haber 170 TL’den 500 TL’ye Yükselen Cep Telefonu Kayıt Harcına Bir Zam Daha

HAYIRLI OLSUN :D TÜYÜMÜZ KALMADI...

Üç hafta önce 170 TL’den 500 TL’ye yükselen ve halk arasında IMEI kayıt harcı olarak bilinen Yolcu Beraberinde Getirilen Telefon Kullanım Harcı, yılbaşından itibaren 618 tl olacak.

Yurtdışından telefon getirmek, sürekli olmasa da yapılan bir şey. Özellikle üç hafta önce 170 TL’den 500 TL’ye yükselen ve halk arasında IMEI kayıt harcı olarak bilinen Yolcu Beraberinde Getirilen Telefon Kullanım Harcı, yılbaşından itibaren 618 TL olacak.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında, 2019 yılında vergi, harç ve cezalardaki yeniden değerleme oranı % 23.73 olarak belirlendi. 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren harçlarda uygulanacak olan ücret de bu orana göre artış gösterecek. Yolcu beraberinde getirilen telefon harcı 618.65 TL’yi bulacak. 2012 yılında yürürlüğe giren bu harçtaki artış yedi yılda altı kat olmuş olacak.

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
bu kayıt ucretlerının artmasının altında operaturler var baskı yapıyorlar ve kendılerınden telefon alınmasını zorluyorlar
Gece gece iyi güldürdün... :D Sağolasın...

Onun altında bu var bunun altında şu var onu bilmem ne yapıyor bunu bilmem ne yapıyor yok şunların oyunu yok bunların oyunu diye diye ülke battı.
Cevabı arkadaş çok güzel vermiş... Daha çok şey yazarım ama yeri değil...

ibrahimsa94

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
xiaomi
Konular
69
IMEI ile ülkeyi batırdınız wallA haha--haha--

ByKaraca

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlker
Cihazım
Elime ne geçers
Meslek
Teknoloji Editörü
Konular
380
Gariban milletvekilleri bakanlar belediye başkanları vs 3 kuruş maaş ile makam arabası benzini nasıl alsın dostlar(!) Tabii ki biz alacağız :-x

asim03

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Asım
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
5
IMEI ile ülkeyi batırdınız wallA haha--haha--

Imeiyle ulke batmadi. Zaten bizde batirmadik,fiyatlarin bu hale gelmesine razi olanlar, gormezden gelenler, ülkede sorun yokmuş gibi davrananlar batirmaya çalışıyor. Sadece imeiyi görüyorsanız tuzunuz kuru sanirim. Dogalgaz, elektrik, su, faturalarının yani sira et ve tavuk fiyatlari, yag fiyatları, alacagin sampuandan tutta yediğin en küçük şeye kadar en az yuzde 50 zam geldi son 3 5 ayda.Keske imeiyle kalsaydi... Sanirim ulkede yine kandirilanlar oldu...

ibrahimsa94

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
xiaomi
Konular
69
Imeiyle ulke batmadi. Zaten bizde batirmadik,fiyatlarin bu hale gelmesine razi olanlar, gormezden gelenler, ülkede sorun yokmuş gibi davrananlar batirmaya çalışıyor. Sadece imeiyi görüyorsanız tuzunuz kuru sanirim. Dogalgaz, elektrik, su, faturalarının yani sira et ve tavuk fiyatlari, yag fiyatları, alacagin sampuandan tutta yediğin en küçük şeye kadar en az yuzde 50 zam geldi son 3 5 ayda.Keske imeiyle kalsaydi... Sanirim ulkede yine kandirilanlar oldu...
Walla hocam ben açım diye ağlayanların ellerinde iPhone 7 iPhone x Ler gördüğümden dolayı kimseye inanmıyorum . Herşeyin en lüksüne bu kadar bağlanırsak olacağı bu zaten tabi durum çok iyi diyemem herşeye zam geldi ama bizler kendimizi kısıtlamasini bilmiyoruz

ribac23

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cabir
Cihazım
s6 edge
Konular
50
Walla hocam ben açım diye ağlayanların ellerinde iPhone 7 iPhone x Ler gördüğümden dolayı kimseye inanmıyorum . Herşeyin en lüksüne bu kadar bağlanırsak olacağı bu zaten tabi durum çok iyi diyemem herşeye zam geldi ama bizler kendimizi kısıtlamasini bilmiyoruz
çok doğru yaklaşım... dolar adı altında herkes her şeye zam yaptı alakalı alakasız zamlar... tmm bazı şeyler ithal edilir de dolara endeksli artar amenna ama bu iş dolar ile alakalı değil insanımız fırsatçı 3 kağıtçı... zor günde bu millet bir olamadı diri olamadı dolar karşısında perişan oldu... adamlar hiç bir zaman kaba kuvvet ile vur kır ile yakıp yıkma ile yapamadıklarını hep maddi ve manevi olarak yaptılar... :) biz savaş ile diz çökmeyiz ama para kadın şan şöhret vs ile kul köle olan bir milletiz... yani yukarılarda aramak mantıksız millet olarak dipteyiz...

Üst Alt