Haber (16.02.2017)Miui 8.2 kuresel kararli rom

Arkadaslar herkese selamlar, saygilar. Avrupa formunda bir haber gozume carpti bende burada paylasmak istedim.
16 subatta romun oncelikle asagida modelleri belirtilen cihazlara verilecegi, daha sonra da diger modellere verilecegi bilgisi yer aliyor. Bakalim ne gibi yeniliklerle gelecek yeni rom.
Aşağıdaki cihazlar ilk önce güncellemeyi alacaktır:
Mi Max, Mi Max Prime, Mi 4i, Mi 3, Mi 4, Mi Not, Redmi 1S, Kırmızı Not 4G
Guncelleme alan arkadaslar burada rom incelemelerini paylasirlarsa hepimiz icin yararli olurlar.
Selamlar ve sevgiler herkese...

Son düzenleme:

Tazmanya Canavarı

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ugur BİLGİN
Cihazım
xiaomi Mi5
Konular
0
Selam Arkadaslar,
MIUI nin yabancı forum sitesinede uyeyim. Orda yayınlanan acıklamayı aynen gonderıyorum..

Tebrikler Degerli MIUI Kullanıcıları.
Beklediginiz 8.2 global versıyon yayınlandı. 16 Subat itibarı ile sadece Mimax, Mi Max rime, Mi4i, Mi3, Mi4, Mi Note, Redmi 1S, Redmi Note 4G bu modeller guncelleme alacak. 20 Subat itibarı ilede Redmi 2 serisi , Redmi Note 3 Serisi, Redmi Note 4 MTK , Redmi Note 2 ve Prime, Mi2/2S, Mi5/5S ve Mi5s Plus, Redmi 3 serisi guncelleme alacaktır. bildiginiz gibi 2 sekilde guncelleme yapabilirsiniz. 1 Fastboot Metodu... ilgili linlten uygulamayı ve yeni sürümü indirebilirsiniz.
2 Updater aracılığı ile....

Yenilikller Kısaca

• Otomatik gorevlendirmelerde tam kontrol gelmiş
  • ve en onemlisi bence bu en yeni sounds ve ringtones lar gelmiş.
  • Status ve Notification Bar da yenilikler ve degisikllikler var
  • Kilit ekranında değişiklikler var
  • Kısa menulere Batarya Saver eklenmiş
  • Kilit ekranı PIN girişi optimize edilmiş
  • Gelen cagrı sırasında Bilgi satırının golge sorunu cozulmus
  • WIFI ekranı ilk acıldıgında bazen cihazı dondurabiliyor bu arıza giderilmiş
  • Bilgi ekranı gölge sorunu komple cozulmus
  • 3 ncü parti uygulamalar esnasındaki donmalar giderilmiş
  • eskiden ilk bilgi, bilgi ekranından kaydırarak silinemiyordu artık silinebiliyor.
  • 3ncu party uygulamarda çalışmayan yatay ekran modu aktiflestirilmiş.
  • Ayarlar menusune Home Screen ayarları eklenmiş
  • Launcher ile ilgili kucuk duzeltmeler yapılmıs
  • Virus tarama google store dısında indirilip kurulan uygulamaraı da tarayacak artık

Önemli not Fastboot yolu ile guncelleme yapacakların oncelıkle telefonlarını yedeklemelerı daha sonrasında Wipe edip yeni versıyonu kurması onerilir.

yasinsil

#Hash
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
OnePlus 5
Meslek
Uçak Teknisyeni
Konular
11
Selam Arkadaslar,
MIUI nin yabancı forum sitesinede uyeyim. Orda yayınlanan acıklamayı aynen gonderıyorum..

Tebrikler Degerli MIUI Kullanıcıları.
Beklediginiz 8.2 global versıyon yayınlandı. 16 Subat itibarı ile sadece Mimax, Mi Max rime, Mi4i, Mi3, Mi4, Mi Note, Redmi 1S, Redmi Note 4G bu modeller guncelleme alacak. 20 Subat itibarı ilede Redmi 2 serisi , Redmi Note 3 Serisi, Redmi Note 4 MTK , Redmi Note 2 ve Prime, Mi2/2S, Mi5/5S ve Mi5s Plus, Redmi 3 serisi guncelleme alacaktır. bildiginiz gibi 2 sekilde guncelleme yapabilirsiniz. 1 Fastboot Metodu... ilgili linlten uygulamayı ve yeni sürümü indirebilirsiniz.
2 Updater aracılığı ile....

Yenilikller Kısaca

• Otomatik gorevlendirmelerde tam kontrol gelmiş
  • ve en onemlisi bence bu en yeni sounds ve ringtones lar gelmiş.
  • Status ve Notification Bar da yenilikler ve degisikllikler var
  • Kilit ekranında değişiklikler var
  • Kısa menulere Batarya Saver eklenmiş
  • Kilit ekranı PIN girişi optimize edilmiş
  • Gelen cagrı sırasında Bilgi satırının golge sorunu cozulmus
  • WIFI ekranı ilk acıldıgında bazen cihazı dondurabiliyor bu arıza giderilmiş
  • Bilgi ekranı gölge sorunu komple cozulmus
  • 3 ncü parti uygulamalar esnasındaki donmalar giderilmiş
  • eskiden ilk bilgi, bilgi ekranından kaydırarak silinemiyordu artık silinebiliyor.
  • 3ncu party uygulamarda çalışmayan yatay ekran modu aktiflestirilmiş.
  • Ayarlar menusune Home Screen ayarları eklenmiş
  • Launcher ile ilgili kucuk duzeltmeler yapılmıs
  • Virus tarama google store dısında indirilip kurulan uygulamaraı da tarayacak artık

Önemli not Fastboot yolu ile guncelleme yapacakların oncelıkle telefonlarını yedeklemelerı daha sonrasında Wipe edip yeni versıyonu kurması onerilir.

Hala pil ömrü ile ilgili bir geliştirme yok

dispanserZ

Mi5 64gb
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Umut
Cihazım
Redmi Note 5 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
28
Hala pil ömrü ile ilgili bir geliştirme yok
Cinliler heralde pile önem vermiyor. Miui 8 den umudu kesin degil 8.2 surumu 8.9.9 bile gelse bisey olmaz bir umut miui 9 surumu herkes valla yani su mi 5 bu yazilimla olmaz kardesim valla yani miui 8 öldürüyor. 146 bin AnTuTu aliyoruz ama ne biliyim hantal yani cok hayirlisi insallah miui 9 gelir erkenden. Hic haberde yok bilgisi olan varmi?

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yasinsil

#Hash
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
OnePlus 5
Meslek
Uçak Teknisyeni
Konular
11
Cinliler heralde pile önem vermiyor. Miui 8 den umudu kesin degil 8.2 surumu 8.9.9 bile gelse bisey olmaz bir umut miui 9 surumu herkes valla yani su mi 5 bu yazilimla olmaz kardesim valla yani miui 8 öldürüyor. 146 bin AnTuTu aliyoruz ama ne biliyim hantal yani cok hayirlisi insallah miui 9 gelir erkenden. Hic haberde yok bilgisi olan varmi?

Aynen. En basitinden samsungun orta segment telefonlarındaki stabillik yok telefonda. Ya ben telefon kullanmayı bilmiyorum yada telefon istikrarsız :D

dispanserZ

Mi5 64gb
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Umut
Cihazım
Redmi Note 5 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
28
Aynen. En basitinden samsungun orta segment telefonlarındaki stabillik yok telefonda. Ya ben telefon kullanmayı bilmiyorum yada telefon istikrarsız :D
İstikrar yok :)
" data-source="post: 109887" class="bbCodeBlock bbCodeBlock--expandable bbCodeBlock--quote js-expandWatch">
O zaman mı 5s harika bir cihaz. Sıfır sıkıntı donma kasma yönünden
Bizdede donma kasma yok zaten uçuyorda kanatları yok gibi diyebiliriz. Coook daha iyisi olabilirdi. Pek performans farki olcagini sanmiyorum mi5s inde. Miui 8 oldugu sürecede kötü olucak

Üst Alt