İpucu 144Hz launcher dalgalanması çözümü

bianconero

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mister
Cihazım
Mi10T Pro
Konular
9
90Hz'de sorun yokken 144Hz'de yukarı/aşağı kaydırmalarda artifact/ghosting artık adı her neyse görüntü bozulmaları oluşuyor. özellikle iconları büyütünce daha çok belli oluyor.

root'lu olduğunu varsayıyorum. herhangi bir kernel programı kullanabilirsiniz. ben smartpack kernel manager kullanıyorum, ücretsiz.

uygulama: kernel managerı açın, root onayı verin. ardından cpu sekmesine gelin buradan "cpu gavernor" yazan yerin anahtarını "schedutil"->"performance" olarak değiştirin. diğer 3 cpu için de aynısını yapın. son olarak sağ üstteki çark simgesine basıp "apply on boot" aktif edin.

ya da işlemciye dokunmadan geliştirici seçeneklerinden "disable hw overlay" anahtarını açıp kernel managerdan gpu sekmesinden "gpu gavernor" anahtarını "performance" yapın ve "minimum frequency" anahtarını "587" yapın. aynı şekilde çarka basıp "apply on boot" yapın.

uygulama çekmecesinde yukarı/aşağı kaydırarak test edebilirsiniz. daha iyi anlaşılması için ayarlardan iconları en büyük boyuta alın. işlem tamam. arayüzün daha pürüzsüz olduğunu göreceksiniz.

Üst Alt