Çözüldü 144 Hz çalışmıyor

_enesnn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
Mi10 t
Konular
9
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global 12.1.1
Telefon Modeli
Xiaomi mi10 t
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Arkadaşlar Mi10 T cihazıma güncelleme geldi MIUI 12.1.1 sürümüne güncelledim. Bazı arayüzleri değiştirmişler çok hoş olmuş ama telefonu 144 hz e alıyorum buna rağmen stabil çalışmıyor. Ana ekranda 60 hz çalışıyor google giriyorum mesela 5 saniye 144 hissettirip yine 60 a dönüyor akıcılık yok şuan telefonu kapattım açtım uygulama ayarlarından mıuı pil tasarrufunu kapattım yine aynı. WhatsApp da aynı şekil 144 hz değil tüm uygulamalar böyle şuan. Oyuna giriyorum 120 fps oynatıyor ama ekran dokunma hassasiyeti 60. Normalde ekranı çevirir çevirmez dönerdi şuan Samsung kullanıyor hissiyatı veriyor. Pişman oldum güncellediğime

Çözüm
Geliştirici seçeneklerinden FPS ölçeti açıp denesenize hocam Ayarlar/ek Ayarlar/geliştirici seçenekleri/pover monitör/ start deyip bı bakın duruma tekrar FPS değeri düşüyor mu
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Pivok

Söz konusu vatansa gerisi teferruattır
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Pivok
Cihazım
poco x3 pro
Meslek
Operatörlük
Konular
29
Geliştirici seçeneklerinden FPS ölçeti açıp denesenize hocam Ayarlar/ek Ayarlar/geliştirici seçenekleri/pover monitör/ start deyip bı bakın duruma tekrar FPS değeri düşüyor mu

Oyla: Çözüm

_enesnn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
Mi10 t
Konular
9
Hocam Power Monitor'ü açmak için geliştiriciye geçtim sorun çözüldü. Oyunda da deniyim sorun varsa cevap yazarım sorun yoksa çözülmüştür sağol hocam
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam menüler ve uygulamalar çözüldü ama oyunun dokunma hassasiyeti hâlâ sorunlu

Hocam Power Monitor'ü açmak için geliştiriciye geçtim sorun çözüldü. Oyunda da deniyim sorun varsa cevap yazarım sorun yoksa çözülmüştür sağol hocam

Hocam menüler ve uygulamalar çözüldü ama oyunun dokunma hassasiyeti hâlâ sorunlu
Game turbodan bu ayarları yaptım oyun sorunu da çözüldü hocam. Yardımın için teşekkür ederim

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-05-04-01-34-42-769_com.criticalforceentertainment.criticalops.jpg
    Screenshot_2021-05-04-01-34-42-769_com.criticalforceentertainment.criticalops.jpg
    1.014,5 KB · Görüntüleme: 40
  • Screenshot_2021-05-04-01-43-03-746_com.miui.securityadd.jpg
    Screenshot_2021-05-04-01-43-03-746_com.miui.securityadd.jpg
    245,9 KB · Görüntüleme: 34
  • Screenshot_2021-05-04-01-43-09-372_com.miui.securityadd.jpg
    Screenshot_2021-05-04-01-43-09-372_com.miui.securityadd.jpg
    286,4 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleme:
Oyla:

Pivok

Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Pivok
Cihazım
poco x3 pro
Meslek
Operatörlük
Konular
29
Rica ederim hocam ne demek :) konu başlığını çözüldü olarak değiştirebilir misiniz

Oyla:

_enesnn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
Mi10 t
Konular
9
Hocam az önce aynı sorunu tekrarladı hemen power Monitor'ü açtım ss almaya gittim foto aşşağıda. 144 çalışıyor bir süre birden 60 a çekiyor kendini ayarlara girip 60 a geçip tekrar 144 e almadan 144 olmuyor. Oyunlarda da böyle oluyor 120 oynuyorum mesela bir süre oyundan çıkıp giriyorum girince oyun 120 fps oynatıyor ama ekran dokunmaz hızı 60 hissettiriyor. Ekranj çevirince hemen dönmüyor yani yine ayarlara girip aynı şeyi yapınca düzeliyor. Bunu yapıp durmak da sıkıyor

Hocam az önce aynı sorunu tekrarladı hemen power Monitor'ü açtım ss almaya gittim foto aşşağıda. 144 çalışıyor bir süre birden 60 a çekiyor kendini ayarlara girip 60 a geçip tekrar 144 e almadan 144 olmuyor. Oyunlarda da böyle oluyor 120 oynuyorum mesela bir süre oyundan çıkıp giriyorum girince oyun 120 fps oynatıyor ama ekran dokunmaz hızı 60 hissettiriyor. Ekranj çevirince hemen dönmüyor yani yine ayarlara girip aynı şeyi yapınca düzeliyor. Bunu yapıp durmak da sıkıyor

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-05-05-03-46-40-754_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2021-05-05-03-46-40-754_com.android.settings.jpg
    231,3 KB · Görüntüleme: 31
Oyla:

erkochasem

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Haşem
Cihazım
Mi 10T
Konular
0
Bende 144 hz mi 10T telefon hic bir sorun yok 144 da çalışıyor ama oyuna girince 60 a atıyor bunu nasil 144 yapabilirim

Oyla:

Pivok

Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Pivok
Cihazım
poco x3 pro
Meslek
Operatörlük
Konular
29
Ayarlar/uygulmalar / uygulamaları yonet/ pil ve performans sı sifirla sonra tekrardan kontrol et

Oyla:
Üst Alt