Yardım 13T Pro Turbo ve 120w şarj sorunu

WaTCHMaN

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
WaTCHMaN
Cihazım
Mi Mix 2
Konular
35
Arkadaşlar merhaba,
Birkaç ay önce direnç kayıtlı 13t pro cihaz satın aldım. Cihazda yaklaşık 1 aydır şöyle bir sorun var. 33w ve üzeri 67w 120w hangi XİAOMİ şarj aletini bağlarsanız bağlayın cihaz ya normal şarj modunda şarj ediyor ya da hızlı şarj modunda şarj ediyor. Yani normalde 33w ve üzerinde Mi Turbo şarj moduna veya örneğin 67w şarj takınca 67w şarj moduna yada 120w şarj bağlayınca 120w şarj moduna geçmesi gerekirken geçmiyor. Önceleri bazen USB ucunun birleşim yeri olan kısım üste gelecek şekilde telefona bağladığımda 120w şarj algılıyordu ama sonra hemen şarjı kesiyordu bazende sürekli şarj olup şarjı kesiyordu ard arda.

Şimdi bu konuda öncelikle şundan eminim, şarj aletlerinde ve kablolarda bir sorun yok. Çünkü aynı markaya ait elimde 1 adet Redmi note 12 pro 5g , 1 adet XİAOMİ pad 6 , 1 adet Türkiye cihazı olan 13t pro cihaz var. Bunlarda hiçbir sorun yok. Mesela yurtiçi olan 13t pro ya aynı şarj aletlerini takınca sorunsuz çalışıyor.

Başımda böyle bir sorun var ve internette aramama rağmen birebir aynı sorunu yaşayan ve çözen kimseyi bulamadım. Önce aklıma direnç kaynaklı olabilir mi diye düşündüm ama ülkede bir sürü direnç kayıtlı aynı marka model cihazı kullanan insan var kimse böyle bir sorundan bahsetmemiş. O yüzden sizlerden fikirlerinizi bekliyorum.

Son düzenleme:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
189
Direnç işlemi sırasında yanlış bir şey yapılmış olabilir hocam. Direnç kaydını kendiniz yapacağınız cihazlar almanız daha iyi olurdu.

WaTCHMaN

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
WaTCHMaN
Cihazım
Mi Mix 2
Konular
35
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Direnç işlemi sırasında yanlış bir şey yapılmış olabilir hocam. Direnç kaydını kendiniz yapacağınız cihazlar almanız daha iyi olurdu.
Hocam ben tamirci veya telefoncu değilim. O yüzden istesemde kendim direnç işlemi yapamam. Ama direnç işlemi uygulanan yer çok temiz kesilmiş ve düzgün işlem yapılmış gibi görünüyor. Benim dirençle alakalı olabilir mi den kastım atılan dirençlerin K değerleri oluyorya ondan olabilir mi diye. Yani atıyorum 50k atılacağına 10k atıldıysa ve bu şarj olayını etkilerse gibi bir düşünce oldu kafamda ama tabi bu teknik uzmanlık gerektiren birşey. Bunu da en iyi sürekli direnç işlemi yapan forumda üyeler varsa onlar bilebilir bir ihtimal.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
189
Hocam ben tamirci veya telefoncu değilim. O yüzden istesemde kendim direnç işlemi yapamam. Ama direnç işlemi uygulanan yer çok temiz kesilmiş ve düzgün işlem yapılmış gibi görünüyor. Benim dirençle alakalı olabilir mi den kastım atılan dirençlerin K değerleri oluyorya ondan olabilir mi diye. Yani atıyorum 50k atılacağına 10k atıldıysa ve bu şarj olayını etkilerse gibi bir düşünce oldu kafamda ama tabi bu teknik uzmanlık gerektiren birşey. Bunu da en iyi sürekli direnç işlemi yapan forumda üyeler varsa onlar bilebilir bir ihtimal.
Yapacak derken sizin yapacağınızı kastetmemiştim aslında hocam. Sizin birilerine götürüp yaptırmanızdan bahsetmek istemiştim de yanlış yazmışım. :D

Kendi bulduğunuz güvenilir birinden yaptırabilirsiniz. Ben ilimde sağlam yapan birini buldum, ona yaptıracağım. Bilmediğim birinin direncine kesinlikle güvenemem.

Üst Alt