Soru 13T Pro için Sorularım Var

skullmehnet

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmetcan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI 14.0.2
Telefon Modeli
POCO X3 NFC
Bootloader Kilidi
Kapalı
Arkadaşlar merhabalar. 2.5 senedir Poco X3 NFC kullanıyorum ve artık yeni bir telefona geçiş vaktinin geldiğini düşünüyorum.

Xiaomi 13T Pro'nun özellikleri bulunudğu fiyat bandında aşırı derecede dikkatimi çekmiş durumda. Özellikle ekran kısmında bayağı gelişmişler. Mesleğim gereği ve takıntılarımdan dolayı ekran özellikleri en çok önem verdiğim şeylerden biri.

Sorularıma geçeyim:

1 - Youtube'a girdiğimiz zaman yenileme hızı 144hz'den 60hz'e düşüyor mu? Düşüyorsa ayarlardan bundan kurtulma yolumuz var mıdır? 60hz'e düşme durumu açıkçası beni deli eden durumlardan biri, telefonun rahatlığını kesinlikle mahvediyor. Dolayısıyla bundan kaçınmak istiyorum.

2 - Youtube/Netflix/Instagram'da karşımıza HDR içerik geldiği zaman ekranda herhangi bir sarılaşma mevcut mudur? X3 NFC'deki en büyük derdim maalesef ki bu. Ne zaman bir HDR içerik gelse otomatik olarak kontrast kaybı ve sarılaşma görüyorum. Parlaklık zaten önceden yok olmuş oluyor ki benim için aşırı önemlidir, her zaman en yüksekte olmalı. Sizin tecrübeleriniz bu noktada nasıl?

3 - Animasyonların akıcılığı ne durumda? Herhangi bir kasma ve takılma söz konusu mudur? İşlemcisi güçlü olmayan serilerde bir çok animasyonda bu sorunları gördüğümüzü hepiniz biliyorsunuzdur. Böyle yüksek seviye işlemciye sahip bir telefonda bu durumları yaşamak istemem.

Ekstra olarak herhangi bir ghosting durumu mevcut mudur?

Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler.

skullmehnet

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmetcan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
1
Evet yeniden merhabalar, konuya ne yazık ki cevap gelmedi ancak benim bizzat mağazada test etme şansım oldu pazar günü. Poco X6 Pro (Hyper OS) ve 13T Pro (MIUI 14) cihazlarını test ettim. Cevapları yazıyorum:

1 - İki telefonda da 60hz'e düşme söz konusu.

2 - Youtube'da test ettim. MIUI olan 13T Pro ekranda ne yazık ki sararma yapıyor ancak Hyper OS X6 Pro kısmında olmadı. Mağaza görevlisi ekranla alakalı dese bile ben bunun yazılımsal olduğunu düşünüyorum. Bu sararma durumu Samsung telefonlarda da var. S24 Ultra'da dahi test ettim ve ne yazık ki oluyor. Sadece X6 Pro'da olmadı.

3 - 144hz ekranın varlığını esgeçerek söylüyorum, 13T Pro kesinlikle daha akıcıydı çünkü barındırdığı sistem MIUI olsa bile Poco ve Mi cihazlar arasında farklılıklar mevcut. X6 Pro geri kalmasa bile biraz daha gelişebilir.

Ghosting'i test etmeyi unuttum.

Oyla:
Üst Alt