Yardım 13 ultra direnç kayıtlı fakat SIM1 çekmiyor

byhappy.06

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mutlu
Cihazım
Mi 13 Ultra
Konular
5
Merhaba, 13 Ultra direnç kayıtlı sorguladığımda hardware kısmında kırmızı şekilde p1.1 yazmaktadır. Cihazımın NFC dahil tüm özellikleri çalışıyor ve güncelleme alıyor. Şöyle bir sorun var Sim1 simi algılıyor fakat şebeke gelmiyor telefonda donanımsal bir sorun yok.. Süresi dolmuştu.. neden olabilir acaba Sim1'e kayıt mı yapılmadı ondan olabilir mi?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2024-09-22-13-37-30-302_com.erdils.getprops.jpg
    Screenshot_2024-09-22-13-37-30-302_com.erdils.getprops.jpg
    218,7 KB · Görüntüleme: 79

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
*#06# yapınca çıkan imeileri sorgulayın.

byhappy.06

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mutlu
Cihazım
Mi 13 Ultra
Konular
5
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
*#06# yapınca çıkan imeileri sorgulayın.
Sorguladım ikisinde de Kayıt dışı olduğu tespit edilen imei diyor ama direnç kayıtlı bu nasıl olabilir

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Sorguladım ikisinde de Kayıt dışı olduğu tespit edilen imei diyor ama direnç kayıtlı bu nasıl olabilir
takriben sadece sim1 kayıt yapmışlar. güncelleme ya da sıfırlamada gitmiş. Yeniden imei atılması gerekir. Bootloader kilidi açık mı?

byhappy.06

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mutlu
Cihazım
Mi 13 Ultra
Konular
5
takriben sadece sim1 kayıt yapmışlar. güncelleme ya da sıfırlamada gitmiş. Yeniden imei atılması gerekir. Bootloader kilidi açık mı?
Hocam imei atmak farklı bir işlem değil mi? Direnç kaydında gitmiyor diye biliyordum
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bootloader kilidi kapalı

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Hocam imei atmak farklı bir işlem değil mi? Direnç kaydında gitmiyor diye biliyordum
direnç ile imei gitmesinin bir alakası yok. Qualcomm işlemcili cihazların %90 da sıfırlama da imei gider. Direnç değişimi donanımsal korumayı kaldırıp şebekeyi getirmek için yapılan bir işlemdir..

byhappy.06

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mutlu
Cihazım
Mi 13 Ultra
Konular
5
direnç ile imei gitmesinin bir alakası yok. Qualcomm işlemcili cihazların %90 da sıfırlama da imei gider. Direnç değişimi donanımsal korumayı kaldırıp şebekeyi getirmek için yapılan bir işlemdir..
Peki hocam cihazımda direnç işlemi yapılmış. Nfc çalışıyor güncelleme alıyor. Fakat bootloader kilidini açamıyorum alttaki gibi hata veriyor. Botloader kilidi açılmadan tekrar imei atılamaz mı

Ekli dosyalar

• Screenshot_2024-09-22-17-20-33-265_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2024-09-22-17-20-33-265_com.android.settings.jpg
    674,9 KB · Görüntüleme: 18

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Peki hocam cihazımda direnç işlemi yapılmış. Nfc çalışıyor güncelleme alıyor. Fakat bootloader kilidini açamıyorum alttaki gibi hata veriyor. Botloader kilidi açılmadan tekrar imei atılamaz mı
atılır. Yetkili hesap ile Uzaktan çift hat kayıt yaparız bu cihazı global romda teslim ederiz. Güncelleme yapar, sıfırlamada imei gider. Zaten kilit açmak riski bu süreçten sonra bu cihazlarda. Whatsapp vs. hataya düşüyor.
Masrafı düşük olsun derseniz sadece sim1 kayıt da yaparız. güncelleme sıfırlama yapılmaz..

byhappy.06

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mutlu
Cihazım
Mi 13 Ultra
Konular
5
atılır. Yetkili hesap ile Uzaktan çift hat kayıt yaparız bu cihazı global romda teslim ederiz. Güncelleme yapar, sıfırlamada imei gider. Zaten kilit açmak riski bu süreçten sonra bu cihazlarda. Whatsapp vs. hataya düşüyor.
Masrafı düşük olsun derseniz sadece sim1 kayıt da yaparız. güncelleme sıfırlama yapılmaz..
Hocam şöyle bnim cihazın rom orjinal zaten güncellemede alıyor sadece imei atılacak direnç te var.. Çift hat kayıt ücreti ne kadara mal olur

Ekli dosyalar

• Screenshot_2024-09-22-13-37-30-302_com.erdils.getprops.jpg
    Screenshot_2024-09-22-13-37-30-302_com.erdils.getprops.jpg
    218,7 KB · Görüntüleme: 17

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Hocam şöyle bnim cihazın rom orjinal zaten güncellemede alıyor sadece imei atılacak direnç te var.. Çift hat kayıt ücreti ne kadara mal olur
Kilit kapalı olduğu için çift hat olacaksa yetkili hesap masrafı çıkıyor. Özel mesaj ile ulaşabilirsiniz.

Üst Alt