Soru 13 ultra Bootloader Xiamoi Kararı

Seckinsahin34

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Seçkin
Cihazım
Redmi note 9s
Meslek
Yönetmen
Konular
2
Herkese merhaba.

Uzun süredir yeni telefon alma aşamasındayım ama bir türlü karar veremiyorum. 13 Ultra ile çıktığım serüvene, vivo x90+ sonra s23 ultra ondan sonra honor magic 5 pro ve daha sonra pixel 8 pro ile araştıra araştıra sonunda farklı sebeplerden ötürü en makul 13 ultra diyerek tekrar başladığım noktaya geldim.

Bugün de ekşide yorum okuyayım derken aşağıdaki haberi gördüm. Zaten direnç kayıt meselesi ve ön kameranın durumu canımı sıkarken bir de böyle bir durum söz konusu olunca telefon almaktan vezgeçme noktasına geldim.

Bunun aslı var mıdır? Xiaomi 13 ultra cihazının global versiyonu var mı yoksa sadece Çin için üretilen bir telefon mu?

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Xiaomi yazamamışım :)

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

İlgili yazıyı da ekledim arkadaşlar. Bilgisi olan tecrübeli forumdaşlar yazabilir mi?

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Xiaomi 13 ultranın global lansmanı yapıldı ama şu an Türkiye ' de satılan modeller Çin versiyonu. Ve bu cihazlarda band 20 olmadığı için çekim sıkıntısı söz konusu.
Eğer iyi bir ustanın eline düşerse su gecirmezlik dışında bütün özellikleri kullanılabilir şekilde direnç kaydı yapılır. Ne var ki direnç riskli bir işlemdir ve zamanla oluşabilecek sıkıntılar için hiç bir usta garanti vermez.
Son olarak bl kilidi açılmış çin cihazlara ota üzerinden HyperOs güncellemesi verilmeyeceği söyleniyor. O zaman kullanıcının Manuel olarak rom yüklemesi gerekecek.
Yani bu durumda en mantıklı tercih Server kaydı yapıldığı için S23 ultra olur.

Oyla:

Seckinsahin34

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Seçkin
Cihazım
Redmi note 9s
Meslek
Yönetmen
Konular
2
Xiaomi 13 ultranın global lansmanı yapıldı ama şu an Türkiye ' de satılan modeller Çin versiyonu. Ve bu cihazlarda band 20 olmadığı için çekim sıkıntısı söz konusu.
Eğer iyi bir ustanın eline düşerse su gecirmezlik dışında bütün özellikleri kullanılabilir şekilde direnç kaydı yapılır. Ne var ki direnç riskli bir işlemdir ve zamanla oluşabilecek sıkıntılar için hiç bir usta garanti vermez.
Son olarak bl kilidi açılmış çin cihazlara ota üzerinden HyperOs güncellemesi verilmeyeceği söyleniyor. O zaman kullanıcının Manuel olarak rom yüklemesi gerekecek.
Yani bu durumda en mantıklı tercih Server kaydı yapıldığı için S23 ultra olur.
Teşekkür ederim cevabın için.

Bu saydığım modeller içerisinde şu an almak istediğim tek telefon s23 ultra diyebilirim. Hem tasarımı köşeli olması, hem de elde duruşu gereği beğenemedim.

Sanırım diğer cihazlarda da kayıt mümkün değil?

Oyla:
Üst Alt