Çözüldü 120W şarj ederken bir anda 100W etmeye başladı

mthn_gktrk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ham hum
Cihazım
xiaomi
Konular
4
Merhaba arkadaşlar. Xiaomi 12T sahibiyim. Yaklaşık 6 ay önce aldım telefonu birinden ve aldığım günden beri şarja takınca 120W ibaresi çıkıyordu ekranda. Bugün telefonu taktığımda 100W yazdığını gördüm. Şarj aynı şarj, kablo aynı kablo, sebep ne olabilir acaba? Şarj etme hızı aktif bu arada ayarlarda.

xRaven

Return My Queen
Premium Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali İmran
Cihazım
Note 12 Pro 5G
Konular
11
en iyi test yolu farklı bir 120 watt şarj cihazı ile şarj edip adaptörü yoklamak, sorun adaptördeyse yenisini alırsınız yazılımsal ise rom değiştirip tekrar test edebilirsiniz

mthn_gktrk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ham hum
Cihazım
xiaomi
Konular
4
en iyi test yolu farklı bir 120 watt şarj cihazı ile şarj edip adaptörü yoklamak, sorun adaptördeyse yenisini alırsınız yazılımsal ise rom değiştirip tekrar test edebilirsiniz
Rom değiştirmekle uğraşmam sanırım, zaten pek bilmiyorum da, 120w başka şarjda yok etrafımda. Aşırı mühim değil şuanlık ama merak ettim sadece sebebini.

xRaven

Return My Queen
Premium Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali İmran
Cihazım
Note 12 Pro 5G
Konular
11

rwetgi10

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
süleyman
Cihazım
poco x3 pro
Meslek
Amele
Konular
6
Merhaba telefon ısınınca şarj hızını düşürüyor. Sorun değil güvenlik sebebi ile yaoiyy

xRaven

Return My Queen
Premium Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali İmran
Cihazım
Note 12 Pro 5G
Konular
11
Merhaba telefon ısınınca şarj hızını düşürüyor. Sorun değil güvenlik sebebi ile yaoiyy
Şarja başlar başlamaz 100w olarak başladığını yazmış belli bi süre sonra 100w düşüyor dememiş ısınma ile alakalı olduğunu düşünmüyorum bu durumun

mthn_gktrk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ham hum
Cihazım
xiaomi
Konular
4
Şarja başlar başlamaz 100w olarak başladığını yazmış belli bi süre sonra 100w düşüyor dememiş ısınma ile alakalı olduğunu düşünmüyorum bu durumun
Aynen, ısınma ile alakalı değildi sorunum dediğiniz gibi ama çözdüm zaten. Üçlü prizdeki fişleri çıkarıp geri takınca, tekrar takar takmaz 120W olarak göründü.

Üst Alt