Soru 12.5.3 EEA Rom Update Geldi Root Kaybetmeden Nasıl Update Edebilirim?

ilNeminis

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilNeminis
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
25
Merhabalar,

12.5.3 versiyon EEA Miui kullanıyorum. Ota yolu ile 12.5.4 güncellemesi geldi ancak bekletiyorum. Root ve TWRP kaybetmeden güncellemenin yolu nedir acaba?

Teşekkürler şimdiden.

kera706

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Karim
Cihazım
Xiaomi Redmi
Konular
54
Merhabalar,

12.5.3 versiyon EEA Miui kullanıyorum. Ota yolu ile 12.5.4 güncellemesi geldi ancak bekletiyorum. Root ve TWRP kaybetmeden güncellemenin yolu nedir acaba?

Teşekkürler şimdiden.

Yukarıdaki rehberden farklı olarak 12.5 sürümleri için twrp ve root kaybetmeden güncelleme böyle olacak.
Öncelikle Güncelleme Ota yolu değil twrp ile olmalı, bunun için tüm romu (recovery için olan), paçtvbmeta, close avb ve magisk indiriyoruz ve atıyoruz sd karta. Magisk modüller varsa hepsini kaldırıyoruz. Twrp ile romu kuruyoruz. Kurduktan sonra sisteme gitmiyoruz, "recovery-from-boot.p" bulup siliyoruz (yerleşim yeri vendor dosyasında).
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Twrpyı yeniden başlatıyoruz. Ardından paçtvbmeta, close avb ve magisk kuruyoruz. Twrp yı yeniden başlatıyoruz. Ardından sisteme gidiyoruz.

Vbmeta ve close avb bu konudan indire bilirsiniz

Son düzenleme:

ilNeminis

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilNeminis
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
25
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Yukarıdaki rehberden farklı olarak 12.5 sürümleri için twrp ve root kaybetmeden güncelleme böyle olacak.
Öncelikle Güncelleme Ota yolu değil twrp ile olmalı, bunun için tüm romu, paçtvbmeta, close avb ve magisk indiriyoruz ve atıyoruz sd karta. Magisk modüller varsa hepsini kaldırıyoruz. Twrp ile romu kuruyoruz. Kurduktan sonra sisteme gitmiyoruz, "recovery-from-boot.p" bulup siliyoruz. Twrpyı yeniden başlatıyoruz. Ardından paçtvbmeta, close avb ve magisk kuruyoruz. Twrp yı yeniden başlatıyoruz. Ardından sisteme gidiyoruz.

Vbmeta ve close avb bu konudan indire bilirsiniz

Hocam çok teşekkür ederim. Bir sorum olacak "tüm romu" dediğiniz acaba Fastboot türü mü yoksa Recovery türü olanı yeterli mi?

kera706

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Karim
Cihazım
Xiaomi Redmi
Konular
54
Üst Alt