Yardım 12.0.8'den 12.5'a MIUI'ı nasıl güncellerim?

YavuzSelim0

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yavuz Selim
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
8
Merhabalar benim aktif olarak kullandığım sürüm Miui 12.0.8 Xiaomi Redmi Note 8 Pro'yu nasıl (ROOTSUZ) Miui 12.5 yapabilirim? internette dosyanın ismini değiştirerek yükleyen birisi var bunu yapsam sıkıntı yaşar mıyım? Yani şuan ki QGGMIXM sürümünden RGGMIXM sürümüne nasıl geçebilirim ?

zaichi

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Zaichi
Cihazım
Mi 5
Konular
2
Bende buna benzer soru sordum cvp alamadım senin dosya değiştirme dediğini yaptım android 10 olmuyor zaten yapan kişide sadece android 11 diyor
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bende buna benzer soru sordum cvp alamadım senin dosya değiştirme dediğini yaptım android 10 olmuyor zaten yapan kişide sadece android 11 diyor
Pc den güncellemen gerek kısacası eğer benimki gibi aynı romda takılı kalmadıysan

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
Merhabalar benim aktif olarak kullandığım sürüm Miui 12.0.8 Xiaomi Redmi Note 8 Pro'yu nasıl (ROOTSUZ) Miui 12.5 yapabilirim? internette dosyanın ismini değiştirerek yükleyen birisi var bunu yapsam sıkıntı yaşar mıyım? Yani şuan ki QGGMIXM sürümünden RGGMIXM sürümüne nasıl geçebilirim ?
Geçebilirsiniz hocam sıkıntı olacağını sanmıyorum zaten o açık update, downgrade ve varyant değişimi için en ideal olanıdır

YavuzSelim0

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yavuz Selim
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
8
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Geçebilirsiniz hocam sıkıntı olacağını sanmıyorum zaten o açık update, downgrade ve varyant değişimi için en ideal olanıdır
şimdi o youtube'de izlediğim adam gibi yapsam oluyor mu ? ilk başta kurulu olan firmware'ı okutup sonrasında isim değiştirip 12.5 sürümünün ismini kurulu olan firmware yaparak devam mı etmeliyim ?

Noruc23

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Nurullah
Cihazım
Mi 4 bndsonyxz1
Konular
1
Bende de aynı yardımcı olacak kimse yok

Lambanincini

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Berkay
Cihazım
Xiaomi note 8 p
Konular
0
Bende de aynı yardımcı olacak kimse yok
Kalın 12.08 de ben becerebilsem döneceğim..tam bir leş örneği 12.5.. Instagram başta hiçbir meta grubu videoları ve hikayelerini göstermiyor bu güncelleme sonrası oldu bu ve düzeltilmiyorda..forumlarda ve Google Play'de şikayet üstüne şikayet var ama tınlayan yok..öyleki Instagramı sitesinden açıp bakıyorum o derece kaldırdım uygulamayı..bağlantıda yada başka birşeyde sıkıntım yok YouTube Netflix sıkıntısız izliyorum ama meta grubunda çakıldı resmen..kalın 12.08 de benden söylemesi..

Eycpa

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Eyüpcan
Cihazım
Not 8 pro
Konular
25
bende bu sorunu yaşıyordum mtk bootloader unlock ile kilidi açtım sorna minimal adb and fastboot ile 12.5.1 global fastboot rom kurdum ama karşıma yazı çıkıyordu (hatırlamıyorum ne yazdığını) o yazı çıkıyor sonra cihaz kapanıyordu pc ye bağladığımda kenini aç kapa yapıyordu sonra söyle çözdüm yazı gelince güç tuşuna basmak gerek sonra açılıyor kurdum romu ayarldan günceleme kontrol yaptım 12.5.7 geldi indirip kurdum yazı gitti eğer mi flash ile kurcaksan mutlaka clean all seçili olsun (bütün veriler silinir) benim deneyimim buydu.

Kalın 12.08 de ben becerebilsem döneceğim..tam bir leş örneği 12.5.. Instagram başta hiçbir meta grubu videoları ve hikayelerini göstermiyor bu güncelleme sonrası oldu bu ve düzeltilmiyorda..forumlarda ve Google Play'de şikayet üstüne şikayet var ama tınlayan yok..öyleki Instagramı sitesinden açıp bakıyorum o derece kaldırdım uygulamayı..bağlantıda yada başka birşeyde sıkıntım yok YouTube Netflix sıkıntısız izliyorum ama meta grubunda çakıldı resmen..kalın 12.08 de benden söylemesi..
Dediğin sorunları yaşamıyorum ayrıca 12.0.8 de android istemi %50de iken 12.5.7 ile yağ gibi akıyor cihaz android daha stabil %20 lerde seyrediyor en fazla bence gayet iyi bir güncelleme tekrardan temiz bir kurulum yapıp deniyin düzelicektir.

şimdi o youtube'de izlediğim adam gibi yapsam oluyor mu ? ilk başta kurulu olan firmware'ı okutup sonrasında isim değiştirip 12.5 sürümünün ismini kurulu olan firmware yaparak devam mı etmeliyim ?
O işe bulaşma o sadece android 11 için mıuı 12.0.8 android 10 tabanlı deneme.

ama şunuda söyliyim cihaz mtk işlemcili heleki rom kurmak riskli bir işlem ben kendim bir şekilde kurdum ama riskli yani onu söyliyim.

Son düzenleme:
Üst Alt