Soru 12.0.1 den 12.5 e veya başka rom a geçmelimiyim?

miui99

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Savaş
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
3
Arkadaşlar merhaba. Geçen sene bu zamanlar telefonu aldıktan 1 hafta sonra her zamanki gibi dayanamayıp garantiyi bozarak root ladım. Tavsiyeler üzerine aslan568 hocamın rehberi ve yardımı ile eu 12.0.1 romu sorunsuz yükledim. Magisk, root, xposed, titanium backup dahil istediğim her şey telefonda yüklü ve sorunsuz kullanıyorum. Hatta pitcblack recovery kullanarak aylık apk güncellemeleri ve yenilikleri yapıp yedeğini alıyorum. Kısacası şuda olsaydı diyeceğim bir sıkıntım yok. Sizce eu rom un 12.5 sürümlerine güncelleme yapmalımıyım? O kadar ayar o kadar işlem yaptım ki yeniden rom kursam yaptığım işlemleri eski hale getirmem galiba 10 gün sürer diye düşünüyorum:) tabii kurulum sorunsuz olur bootloop a düşmezse. Sorunsuz bir şekilde kullandığım ve çok memnun olduğum eu 12.0.1 romdan başka bir roma veya Android 11 tabanlı bir roma geçmeme değermi? Kazancım ne olur veya otur oturduğun yerde ağrımayan başını ağrıtma mı dersiniz. Şimdiden teşekkür eder, saygılar sunarım.

Cemdede

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeki
Cihazım
Redmi Note 10s
Meslek
Otobüs Kaptanı
Konular
76
Dediğiniz romun paylaşını ben yaptım ve kullanıyorum hala sıkıntı yok daha akıcı ve rahat

Oyla:

miui99

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Savaş
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dediğiniz romun paylaşını ben yaptım ve kullanıyorum hala sıkıntı yok daha akıcı ve rahat
Hocam dediğiniz rom u güncelleme şeklinde nasıl kurarım. Mantıklı olanın temiz kurulum olduğunu biliyorum ama o kadar ayar, program vb. işlemleri tekrar yapmaya ne vaktim ne de sabrım var. Dosyayı indiğimi varsayarak verileri kaybetmeden 12.5 e geçiş nasıl yapalirim kısaca tarif edermisiniz. Teşekkürler.

Oyla:

Mustafa Tetik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 9 pr
Konular
2
Hocam dediğiniz rom u güncelleme şeklinde nasıl kurarım. Mantıklı olanın temiz kurulum olduğunu biliyorum ama o kadar ayar, program vb. işlemleri tekrar yapmaya ne vaktim ne de sabrım var. Dosyayı indiğimi varsayarak verileri kaybetmeden 12.5 e geçiş nasıl yapalirim kısaca tarif edermisiniz. Teşekkürler.
Hocam mount yani bağla kısmından data hariç tüm tik leri kaldırıp rom dosyasını flash layın hiçbir veri kaybetmeden yeni roma geçmiş olursunuz hatta aslan568 hocamın açtığı konuda da var veri kaybetmeden nasıl güncelleme yapılacağı konuyu atlamadan mdikkatlice okuyun orada göreceksiniz

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

miui99

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Savaş
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam mount yani bağla kısmından data hariç tüm tik leri kaldırıp rom dosyasını flash layın hiçbir veri kaybetmeden yeni roma geçmiş olursunuz hatta aslan568 hocamın açtığı konuda da var veri kaybetmeden nasıl güncelleme yapılacağı konuyu atlamadan mdikkatlice okuyun orada göreceksiniz

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Teşekkür ederim hocam sağolun. Açıklamanız gayet açık ve anlaşılır. Bu şekilde hallederim inşallah.

Oyla:

Cemdede

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeki
Cihazım
Redmi Note 10s
Meslek
Otobüs Kaptanı
Konular
76
TWRP varda direk kurun restart yapın veriler silinmez

Oyla:

Cemdede

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeki
Cihazım
Redmi Note 10s
Meslek