Yardım 11T Pro Yerine verilen 13T Pro Telefon

ikenarr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ismail
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Konular
7
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
14.0.5
Telefon Modeli
Xiaomi 13 Ultra
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
herkese merhaba bir sorum olacak sizlere yardımcı olur musunuz? 2 seneden fazla zaman önce 11T Pro almıştım. Cihazda pille alakalı sıkıntı olduğu ve 4 kere garantiye gitmesine rağmen Garantiden sonuç alamadığım için tüketici mahkemesine gittim mahkeme beni haklı bularak değişim kararına gitti. Ellerinde 11T pro olmadığı için mağazadan kutulu jelatinli 13T Pro 12/512 modelini verdiler. Fakat bu telefona herhangi bir garanti belgesi verilmedi. Telefonu satmak istiyorum. Kutusunu dahi açmadım. Ben bu telefona sonradan garanti yaptırabilir miyim veya bu şekilde fiyatı çok öldürmeden satabilir miyim? (Kendi telefonum Xiaomi 13 Ultra)

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
189
Bunun için tüketici haklarını aramanız daha iyi olur hocam. Kesin bilgiyi onlar verir. Ya eski cihazınızın garantisiyle devam eder (varsa) ya da mahkeme kararı tamamlandığı tarih garanti sürecinin başı olur. 175'i arayarak Tüketici Danışma Hattı'na ulaşabilirsiniz.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Size yeni gönderilen cihazın (13T Pro) garanti süresi ilk cihazınızın (11T Pro) süresi ile sınırlıdır.

Örnekle açıklamaya çalışayım. 2022 yılının Mart ayında aldığınız cihaz 2023 aralık ayında bozulur ve 2024 yılının ocak ayında size yeni cihaz verilirse size verilen yeni cihazın garantisi 2024 yılının mart ayında yani ilk cihazınızın garanti süresinin bitiminde tamamlanmış olur.

Değiştirilen malın garanti süresi

MADDE 10 –
(1) Garanti uygulaması sırasında değiştirilen malın garanti süresi, satın alınan malın kalan garanti süresi ile sınırlıdır.

İlk telefonu alış tarihinizi yazmamışsınız fakat tahmin ediyorum 2 yılı geçmiştir. Bu nedenle size yeni gönderile telefonun garanti süresi bitmiş oluyor.

Oyla:

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
17
herkese merhaba bir sorum olacak sizlere yardımcı olur musunuz? 2 seneden fazla zaman önce 11T Pro almıştım. Cihazda pille alakalı sıkıntı olduğu ve 4 kere garantiye gitmesine rağmen Garantiden sonuç alamadığım için tüketici mahkemesine gittim mahkeme beni haklı bularak değişim kararına gitti. Ellerinde 11T pro olmadığı için mağazadan kutulu jelatinli 13T Pro 12/512 modelini verdiler. Fakat bu telefona herhangi bir garanti belgesi verilmedi. Telefonu satmak istiyorum. Kutusunu dahi açmadım. Ben bu telefona sonradan garanti yaptırabilir miyim veya bu şekilde fiyatı çok öldürmeden satabilir miyim? (Kendi telefonum Xiaomi 13 Ultra)
Hocam daha ne istiyorsun adamlar sıfır üst model vermiş. Eğer eski cihazın garanti bittiyse yeni cihazın garantisi olmaz.
Yeni cihazı ne kadara satmayı düşünüyorsunuz?

Oyla:

ikenarr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ismail
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Konular
7
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam daha ne istiyorsun adamlar sıfır üst model vermiş. Eğer eski cihazın garanti bittiyse yeni cihazın garantisi olmaz.
Yeni cihazı ne kadara satmayı düşünüyorsunuz?
O yönden sesimi çıkarmıyorum hocam bedel alınmadan 2 üst model verildi tabi ki ama garanti olayı varsa onu da halletmek istemiştim. Fiyat konusunda min 31 civarı var aklımda Kutulu jelatinli şuan. Ayrıca tüketici mahkemesiyle görüştüm 6 ay ilave garantisi olacak diyor.

Oyla:

fantastik74

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ersin
Cihazım
Mi Max 2
Konular
3
O yönden sesimi çıkarmıyorum hocam bedel alınmadan 2 üst model verildi tabi ki ama garanti olayı varsa onu da halletmek istemiştim. Fiyat konusunda min 31 civarı var aklımda Kutulu jelatinli şuan. Ayrıca tüketici mahkemesiyle görüştüm 6 ay ilave garantisi olacak diyor.
2 yıl garantili ürün şuan hepsiburadada 33bin 400 lira , 6 ay garantili sıfır cihaza 31 bin bana göre fazla

Oyla:

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
17
Anladım hocam, tabi ki zarar etmenizi istemem ama bu fiyata satamazsınız :)

Oyla:
Üst Alt