Soru 1000TL Xiaomi cihaz tavsiye

devrimseven60

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
berk
Cihazım
Oneplus 6
Meslek
Öğrenim görevlisi
Konular
133
Arkadaşlar iyi akşamlar.
Sohbet - Birdaha rom atmayacağım, cihazı rootlamayacağım

Mate 10 pro cihazımda 30 gündür en ufak bir ilerleme yok, diğer bir arkadaşımızın cihazında ise aynı sorun yaşandı ve onunkinde 40 gün oldu. Onun cihaz ithalatçı garantiliydi, garantiye yolladı, 15 gün kaldı, 200tl ücret istediler fakat yapamadılar ücret iadesi yaptılar. Forumları araştırmaya devam ediyoruz Türkiyedeki sayımız hala 3 (Üç) (drei) (:|:( Dünya genelinde yabancı forumlardan gördüğümüz kadarıyla 15-20 var yok.. Yine -okuduklarımıza göre, yurt dışında 2 arkadaşın cihaz komple değişmiş, 1 arkadaşında anakartı değişmiş 'ÜCRETSİZ' (hangi ülke bilmiyorum, ben huawei türkiyeye gittim, yüzyüze sordum, cihaz garantili olsa ücretli anakart değiştiririz dediler.Daha bu sorundan gelen cihaz olmamış)
Her geçen gün, yazılım sitelerini inceliyoruz üç bir koldan. Flashlama programları güncellemelerine bakıyoruz. Box firmalarına yazıyoruz... Fakat umudum kalmadı.
her neyse.. 1000tl civarı cihaz bakıyorum, sizce gereksiz olur mu? Ne alınmalı? Note 4x ile redmi 5 plus arasında gidip geliyorum.
Telefonum düzelirse yakın zamanda satar mıyım bilmiyorum ama satarken minimum değer kaybetsin diye arzuluyorum, bu sebeple çok eski cihaz almak istemiyorum, veya kozmetik olarak sorunlu 2.el cihazda alabilirim daha düşük fiyata.. Ne istediğimi bilmiyorum ;(

Herhalde en uzun tavsiye için yazılan post oldu, affedin facepalm~~facepalm~~

saliharda

Xiaomi Sever
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
saliharda
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Teknokolik
Konular
22
Redmi 5 plus bugün aldık. Bence 1000tl bazında en iyi telefon.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

denizci35

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ileri derece
Cihazım
Mi max 2
Konular
7
Güle güle kullanın

TheByALeX

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Redmi Not 4X
Meslek
PLC Mekanik Bakım
Konular
25
5plus ile Note4X arasında neredeyse fark yok.
5plus fırıncı küreği gibi duruyor.
Note4X için 3.parti topluluk daha çok Destek veriyor. ilerleyen zamanlarda ne olur bilinmez

Tavsiyem MİDO yönünde olacaktır

Redmi Note 4X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

PaRSTürK

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.....
Cihazım
.....
Konular
10
Redmi Note 4 kullanıyorum. Her iki cihazda birbiriyle aynı özelliklerde. Redmi 5 Plus'ın 18:9 en boy oranı ve 4K UHD Video kayıt çözünürlüğüne sahip olması cezbedebiliyor insanı. Tercih meselesi ve en önemliside zevk meselesi tabiki. Şahsen almamış olsaydım sırf en boy oranınından bile düşünebileceğim bir cihaz olurdu.

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Redmi 5 Plus çok daha karizmatik duruyor. Bizzat siyahını kullanan ve aynı zamanda mavi rengini de bilen biri olarak 4x ile aralarında bariz karizma farkı olduğunu söyleyebilirim hocam

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
5plus ile Note4X arasında neredeyse fark yok.
5plus fırıncı küreği gibi duruyor.
Note4X için 3.parti topluluk daha çok Destek veriyor. ilerleyen zamanlarda ne olur bilinmez

Tavsiyem MİDO yönünde olacaktır

Hocam 5 Plusu gömmüşsünüz resmen eğer canlı gördüyseniz fikrinize saygım var ama canlı görmediyseniz bence görün fikriniz değişecektir :)
Henüz telefonu elimde canlı görüpte tasarımını eleştiren kimse çıkmadı Aksine herkes beğendiklerini dile getirdi

TheByALeX

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Redmi Not 4X
Meslek
PLC Mekanik Bakım
Konular
25
Hocam 5 Plusu gömmüşsünüz resmen eğer canlı gördüyseniz fikrinize saygım var ama canlı görmediyseniz bence görün fikriniz değişecektir :)
Henüz telefonu elimde canlı görüpte tasarımını eleştiren kimse çıkmadı Aksine herkes beğendiklerini dile getirdi

Beraber çalıştığım birine 5plus aldırdım adam dediğiniz gibi resmen telefona aşık oldu.

Hatta masada görenler en az 4000 TL vardır diyenler bile oldu
Acaba benim zevkimde bir problem mi var diye düşünmüyor değilim aslında. Bence size bir p20pro yakışır hocam elin çin telefonunu alıpta napacaksiniz root,rom uğraşmaya değmez

Üst Alt