Haber 100 MP kameralı Lenovo Z6 Pro 5G tanıtıldı

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Lenovo, 100 Megapiksel kamera ve güçlü donanım özellikleri barındıran Z6 Pro‘yu Nisan ayında düzenlenen lansman ile tanıtmıştı. Bugün MWC Shanghai 2019 etkinliğinde de Z6 Pro’nun 5G versiyonu kullanıcılara sunuldu.

Lenovo Z6 Pro 5G Edition olarak adlandırılan cihaz, 5G bağlantısını etkinleştirmek için Qualcomm’un Snapdragon X50 modemini kullanıyor. Yeni cihazın, X50 modemini kullanması dışında 5G desteklemeyen Lenovo Z6 Pro’nun donanım özellikleri ile hiçbir farkı bulunmuyor.

Fakat iki cihaz tasarım konusunda ufak farklılıklar barındırıyor. Tasarımda Xiaomi’nin daha önce Mi 8 Explorer Edition modelinde olduğu gibi Z6 Pro 5G şeffaf bir arka kasa ile gelecek.

Cihazın fiyat etiketi ve piyasaya sürüleceği tarih hakkında herhangi bir bilgi verilmedi. Fakat yakın zamanda küresel pazarda satışa sunulması bekleniyor.

Lenovo Z6 Pro özellikleri

Cihaz 6.39 inç büyüklüğünde Super AMOLED ve Full HD Plus bir ekrana sahip. Ayrıca Ekran içerisine yerleştirilen parmak izi de 0.13 saniyelik bir hız sunuyor. HDR10 desteğine de sahip olan cihaz mavi ışığı yüzde 33 oranında filtreleyerek gözünüze zarar vermiyor.

Donanım özellikleri tarafında oldukça güçlü olan Lenovo Z6 Pro 5G de Qualcomm’un Snapdragon 855 işlemcisinden güç alıyor. 12 GB RAM ve 512 GBdahili hafıza desteği sunan cihaz amiral gemisi katili olarak da nitelendirilebilir.

İşlemcisinden aldığı güçle de 100 Megapiksel çözünürlüğünde fotoğraf çekebilen cihaz, ayrıca 4000 mAh batarya ile 27W hızlı şarj desteği sunuyor.

Kaynak : Gsm Arena & Sdn

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Sanırım artık 12-13-16 Megapiksel kamera devri bitiyor yakında arkadaşlar arasında yeni telefon aldım 150 megapiksel 200x zoom yapabiliyor gibi muhabbetler dönecek haha-- Teknoloji nereye gidiyor yaa
Paylaşım için teşekkürler hocam emeğinize sağlık
SAYGILARIMLA...

serhat.yldz

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Redmi Note 9S
Konular
315
Sanırım artık 12-13-16 Megapiksel kamera devri bitiyor yakında arkadaşlar arasında yeni telefon aldım 150 megapiksel 200x zoom yapabiliyor gibi muhabbetler dönecek haha-- Teknoloji nereye gidiyor yaa
Paylaşım için teşekkürler hocam emeğinize sağlık
SAYGILARIMLA...
:) haklısınız o muhabbetlere doğru gidiyoruz.

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
Lenovo bir iki senedir çok efsane telefonlar yapıyor ama nedense satmıyor. Öyle çok bir kullanıcısı yok

KaRmalok

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Volkan
Cihazım
Samsung s8 plus
Konular
1
Lenovanin tutmamasindaki tek sebep kendini pazarlayamamasidir kaliteli malları var

Üst Alt