Rom [10.0] Pixel Experience ve Kernel En Hızlı RN 7 Deneyimi

knkahun

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
emrh
Cihazım
redmi note 7
Konular
21
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Merhabalar. Piyasadaki neredeyse bütün romlari denedim gerçekten bu tür şeylere ılgım çok var. Sonunda en hızlı en stabil en iyi batarya süresi ve en iyi oyun performansı veren rom ve karneli sizlerle paylaşmak istedim. Kendim bir geliştirici değilim ancak dediğim gibi paylaşmayı severim. Belki daha iyisi olabilir ancak benim en iyi deneyimim bu rom ve kernel. Pubg de 60 FPS stabil ve sürekli çalıştıran tek rom ve kernel. Tabiki gfx tool dan 60 FPS ayarını bir kerelik yapmanız gerekiyor. Rom ve kernel bilgilerini sizler için paylasacagim. 2-3 gün kullanın farkı göreceksiniz. Simdiden hayırlı olsun.

Rom Hakkında

Bu nedir?
Pixel Experience, Google uygulamalarının ve tüm Pixel özelliklerinin (başlatıcı, duvar kağıtları, simgeler, yazı tipleri, bootanimation) dahil olduğu AOSP tabanlı bir ROM'dur.

Misyonumuz, cihazın düzgün çalışması için gerekli ve kullanışlı özelliklerin yanı sıra mümkün olan maksimum kararlılığı ve güvenliği sunmaktır. cihaz

Android 10.0'a dayanıyor

Ne çalışıyor?
Wifi
RIL
Mobil veri
GPS
Kamera
El Feneri
Video Kamera
Bluetooth
FMRadio
Parmak İzi okuyucu
Işıklar
Ses / titreşim

Bilinen sorunlar
Hiçbir şey

Sürüm Bilgileri

Oluşturuldu2019-05-16
Son Güncelleme 2020-Eylül-10

KERNEL DETAYLARI

Hızlı, Pil Dostu ve Verimli!
.
• Predator Stormbreaker Kernel, Xiaomi Redmi Note 7 / 7S cihazı içindir.
• Amacımız, İyileştirilmiş Deneyime Sahip Kararlı Bir Çekirdek Sağlamaktır! Kernel'imiz, performansınızı iyileştirmek için hassas bir şekilde ayarlanmıştır ve pilinizin daha uzun süre dayanmasını sağlar.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

• Her versiyon, maksimum stabilite ve verimlilik sağlamak için bir grup test cihazı tarafından titizlikle test edilir.

• Her zaman en son yamalara güncellendi ve hem pil ömrünü hem de performansı artırarak deneyiminizi optimum hale getirecek test edilmiş ve kararlı ayarlamalar eklendi

√ Predator Kernel artık hem EAS hem de HMP varyantında mevcuttur. Lütfen aşağıdan istediğiniz bölümü açın, HMP varyantı istiyorsanız, lütfen HMP bölümünü kullanın, aksi takdirde lütfen EAS bölümünü kullanın. Herhangi bir sorunuz veya sorunuz varsa, lütfen bu ileti dizisinde sorun. teşekkür ederim

√ Predator Çekirdeği, Android 10 (Q) Roms [MIUI Q için, Kamera ve WiFi Çalışması İçin Yama Gerekiyor] ve Android 9 (Pie) Rom'larda Flaşlanmalıdır!

Kernel Sürümü - Özellikler, Talimatlar

1. CPU Yöneticileri:
=> Etkileşimli [Varsayılan]
=> Muhafazakar
=> Performans
2. G / Ç Zamanlayıcıları:
=> CFQ [Varsayılan]
=> NO-OP
=> Son Tarih
3. Uygulanan Wireguard Protokolü
4. Zamanlama Artışı
5. Çekirdek Kontrol
6. GPU Kontrolü
7. Daha Hızlı Dosya İşlemi Hız Ayarı
8. Haptik Geri Besleme Kontrolü
9. Zamanlayıcı Ayarı ve Azaltılmamış
10. TCP Tıkanıklık Algoritması
=> BBR [Varsayılan]
=> kübik
=> Reno
=> Westwood
12. Birkaç Gereksiz Yapılandırma Kaldırıldı.
13. KCAL Kontrolü ve TTL Sabitleme Düzeltmesi
14. Ses Kontrolü ve Ses Yükseltme
15. Yukarı Akışlı ve En Son CAF ve Linux Birleştirildi.
16. Proton Clang kullanılarak derlenmiştir
17. Pil ve Performans İçin Çeşitli Optimizasyonlar ve Geliştirmeler
18. Arka Işık Kısıcı ve Güç Askıya Alma Uygulaması
19. Hız iyileştirmeleri için NET / TCP Tweaks.
20. Performans Artışı İçin CRC Kontrolü Devre Dışı Bırakıldı
21 .. Uygulamalar Pil Optimizasyonları
22. FSync Toggle (Varsayılan Olarak Etkin)
23. Panel Pil Tweaks
24. Pil İçin GPU Güç Optimizasyonları
25.
Performans İçin Bellek Optimizasyonları 26. Daha iyisi için sistem genelinde güç verimli iş sıraları pil tasarrufu
27. Mic Gain Control and Boost
28. Uygulanan LZ4 Süper Hızlı ZRam sıkıştırma algoritması
29. Daha İyi Pil tasarrufu için Devre Dışı Rx ve diğer hileli Wakelocks
30. Pil ve Performans için çeşitli Yüksek Öncelikli İş Kuyruğu Bayrakları
kaldırıldı 31. Pil ve Performans için gereksiz hata ayıklama ve günlük kaydı kaldırıldı.
32. DriveDroid Destek Uygulaması.
33. Çeşitli Hata Düzeltmeleri ve Güvenlik Geliştirmeleri
34. F2FS Tam Olarak Desteklenir ve Kararlı.
35. Performans Kazanımı İçin Çeşitli Clang Derleyici Optimizasyonları.
36. USB Force Fast Charge Uygulaması
37. Boeffla Wakelock Engelleyici Uygulaması
38. CRC Check Toggle Eklendi
39. XBOX ve Playstation Controller Desteği.
40. Fonksiyonel OTG Desteği

İNDİRME LİNKLERİ

PİXEL ROM

KERNEL LİNKLERİ

KURULUM DETAYLARI

Öncelikle Twrp den format data yapın temiz kurulum için. Sonrasında pixel rom kurulumunu yapın. Rom yüklendikten sonra wipe yapın resetletip romu çalıştırın. Kurulumunuzu yapın. Daha sonra tekrar Twrp ye girin kernel i kurup wipe &d yapıp romu başlatıp kullanabilirsiniz.​

muslee

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yazılım
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
6
Kernel i Eu beta son sürüme kurup kullanabilirmiyim ? Herhangi bir ayar yapmam gerekir mi yada ek program vs. Son soru sorun olursa son sürüm Rom u flaşlamak yeterli mi ? Cevap için şimdiden teşekkürler eline emeğine sağlık...

knkahun

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
emrh
Cihazım
redmi note 7
Konular
21
Kernel i Eu beta son sürüme kurup kullanabilirmiyim ? Herhangi bir ayar yapmam gerekir mi yada ek program vs. Son soru sorun olursa son sürüm Rom u flaşlamak yeterli mi ? Cevap için şimdiden teşekkürler eline emeğine sağlık...
Evet kullanabilirsin. Wifi ve kamera çalışmama gibi sorun olursa aşağıda verdiğim ek dosyayı kerneli kurdukdan sonra kurabilirsin. Bu sorun sadece stock romlarda olabiliyor.

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mevlanustundag13

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mevlan
Cihazım
Redmi not 6 pro
Konular
6
Benim soracağım soruyu sormuşsun rez niyetine olsun.. birde Kernel tam olarak ne işe yariyor hocam

knkahun

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
emrh
Cihazım
redmi note 7
Konular
21
Benim soracağım soruyu sormuşsun rez niyetine olsun.. birde Kernel tam olarak ne işe yariyor hocam

Kernel, çeşitli işletim sistemlerinde, yazılım ile donanım arasındaki bağlantıyı kuran, çeşitli komutları ve ayarları donanıma ileten şeydir. Ayrıca orijinal yazılımlardan daha hızlı bir cihaz için yapılır. Gelistiriciler yaptıkları çalışmaları paylaşır

Mevlanustundag13

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mevlan
Cihazım
Redmi not 6 pro
Konular
6
Kernel, çeşitli işletim sistemlerinde, yazılım ile donanım arasındaki bağlantıyı kuran, çeşitli komutları ve ayarları donanıma ileten şeydir. Ayrıca orijinal yazılımlardan daha hızlı bir cihaz için yapılır. Gelistiriciler yaptıkları çalışmaları paylaşır

Peki batarya ya etkisi var mı bunun. Ve daha sonrasında yeni bir rom yükledigimde yine tekrardan flashlamam gerekiyor mu.

knkahun

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
emrh
Cihazım
redmi note 7
Konular
21
Peki batarya ya etkisi var mı bunun. Ve daha sonrasında yeni bir rom yükledigimde yine tekrardan flashlamam gerekiyor mu.

Tabiki batarya ve performans etkisi var. Misal pubg yi örnek vereyim. Orjinal yazılımda pubg oynamak gercekden eziyet. Ancak bu romda hem şarj konusu hemde performans orjinal romdan cok daha üstün. Nedeni ise hafif bir yazılım olması. Orjinal yazılım coplukle dolu. Ayrıca bu romda pubg de 60 FPS stabil şekilde oynayabiliyorsun ancak orjinal romda hem şarjı çok yiyor hemde 20 FPS anca alırsın :)

Mevlanustundag13

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mevlan
Cihazım
Redmi not 6 pro
Konular
6
Tabiki batarya ve performans etkisi var. Misal pubg yi örnek vereyim. Orjinal yazılımda pubg oynamak gercekden eziyet. Ancak bu romda hem şarj konusu hemde performans orjinal romdan cok daha üstün. Nedeni ise hafif bir yazılım olması. Orjinal yazılım coplukle dolu. Ayrıca bu romda pubg de 60 FPS stabil şekilde oynayabiliyorsun ancak orjinal romda hem şarjı çok yiyor hemde 20 FPS anca alırsın :)

Anladım hocam. İndirmem gereken dosya bu değil mi ? İndirip orangefox ile flasyamam yeterli değil mi başka bir şey yapmam gerekmiyor ? Birde şuan kullandığım android 10 ve eu beta son sürüm

knkahun

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
emrh
Cihazım
redmi note 7
Konular
21
Anladım hocam. İndirmem gereken dosya bu değil mi ? İndirip orangefox ile flasyamam yeterli değil mi başka bir şey yapmam gerekmiyor ? Birde şuan kullandığım android 10 ve eu beta son sürüm

Stock rom kullaniyorsan karneli kurabilirsin ancak kamera ve wifi çalışmaya bilir. Eğer çalışmazsa aşağıda verdigimi kurup sorunsuz şekilde kullanırsın. Önce kerneli kur sonra telefonu aç kamera yada wifi çalışmazsa aşağıda verdigimi kur.

Mevlanustundag13

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mevlan
Cihazım
Redmi not 6 pro
Konular
6
Stock rom kullaniyorsan karneli kurabilirsin ancak kamera ve wifi çalışmaya bilir. Eğer çalışmazsa aşağıda verdigimi kurup sorunsuz şekilde kullanırsın. Önce kerneli kur sonra telefonu aç kamera yada wifi çalışmazsa aşağıda verdigimi kur.

Eu rom stock rom mu oluyor ? Haftalık beta

Üst Alt