Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

joker80

Why so seriously?
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bahadır
Cihazım
Red mi note 8
Konular
6
MIUI 11'den geçiş yaparken tam olarak yapmam gereken nedir hocam? ROM dosyası haricinde flaşlamam gereken bir şey var mı, dm-verity gibi? Bootloop'tan çok korkuyorum :)
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Öncetwrp yi yukleyin
Dahili hafiza hariç tüm wipeleri yap
Firmware dosyasını flashlayin
Pixel dosyasını flashlayin
Format data yapın
Rom kurulumu bitti yalnız dosyaları şifreliuor dmt verty i flashlayin derim lakin denemedim.

Yedeklerinizi alin dahili hafizaniz gidecektir

cankurtgs

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Can
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Öğrenci
Konular
4
MIUI 11'den geçiş yaparken tam olarak yapmam gereken nedir hocam? ROM dosyası haricinde flaşlamam gereken bir şey var mı, dm-verity gibi? Bootloop'tan çok korkuyorum :)
Dahili hafızanız silinecektir o yüzden yedek almayı kesinlikle unutmayın. Yükleme Talimatı kısmında nasıl yüklemeniz gerektiğini anlattım. ROMu kurmadan önce flaşlamanız gereken bir fw dosyası var. Bunların dışında da Magisk kurun, aksi takdirde bootloopa düşüyor cihazınız.

vitiligo

MIU Fandroid <3
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mücahit
Cihazım
Mi4
Konular
25
Dahili hafızanız silinecektir o yüzden yedek almayı kesinlikle unutmayın. Yükleme Talimatı kısmında nasıl yüklemeniz gerektiğini anlattım. ROMu kurmadan önce flaşlamanız gereken bir fw dosyası var. Bunların dışında da Magisk kurun, aksi takdirde bootloopa düşüyor cihazınız.
o fw dosyası tüm aosp romları flaşlarken kullanılmalı mı sizce? pe aosp veya bootleggers'e geçmeyi düşünüyorum da.

cankurtgs

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Can
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Öğrenci
Konular
4
o fw dosyası tüm aosp romları flaşlarken kullanılmalı mı sizce? pe aosp veya bootleggers'e geçmeyi düşünüyorum da.
Sanmıyorum hocam, Pixel ROMun gereksinimleri için bu dosyaya ihtiyaç duyulmuş olsa gerek. Diğerlerini normal şekilde kurduğunuzda sıkıntısız çalışıyor. ROM yapımcısı belirtir zaten bu dosyayı da flaşlamanız gerekiyor diye.

joker80

Why so seriously?
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bahadır
Cihazım
Red mi note 8
Konular
6
Depfrest 10 dada lazim lakin diğerlerine gerek yok şimdilik.
yani pie romlara hiç gerek yok

vitiligo

MIU Fandroid <3
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mücahit
Cihazım
Mi4
Konular
25
ROM'a başarıyla geçiş yaptım. İzlenimlerim:
- Herhangi bir bug fark edemedim. BT, WiFi, hücresel veri vs sorunsuz.
- MIUI'den aşina olduğum, telefonu hafif dikleyince ekranın uyanması seçeneği yok. Keza bildirim geldiğinde ekranın uyanması da söz konusu değil.
- Stok kamera uygulaması çöp. GCam şart.
- Tam ekran hareketleri gayet stabil çalışıyor, ki bu benim için çok önemliydi.
- Klavye ekranın bir tık üzerinde. En altta uygulamayı arka plana atmaya yarayan düz çizgi yer işgal ediyor çünkü. O çizgiyi komple kapatma imkanımız olsa çok iyi olurdu. Tabii bu ROM'un hatası değil, direkt Google Pixel yazılımı bu şekilde.
- Özelleştirme seçenekleri hiç yok, sıfır. Sadece renk tonu ve ikon tasarımları özelleştirilebiliyor. Kilit ekranı tasarımından tutun, çağrı açıldığında titreme gibi kullanışlı bir özelliği aktifleştirme şansınızın olmaması kötü.

Genel hatlarıyla MIUI'den sonra nefes aldım diyebilirim. Sardı şuan.

joker80

Why so seriously?
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bahadır
Cihazım
Red mi note 8
Konular
6
Şuan yine kaldırıldı rom.

vitiligo

MIU Fandroid <3
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mücahit
Cihazım
Mi4
Konular
25
Şuan yine kaldırıldı rom.
Batarya performansı berbat olduğu için ben de ROM arayışına girdim. Ayrıca hangi kamerayı kurarsam kurayım, buna Gcam ve TRcam da dahil, insanların yüzü sarılık olmuş gibi çıkıyordu ve hiçbir gcam stabil çalışmıyordu. Sanırım bu Android 10 ile alakalı.
Varsa öneriniz açığım. Potato osp denemeye değer mi?

joker80

Why so seriously?
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bahadır
Cihazım
Red mi note 8
Konular
6
Batarya performansı berbat olduğu için ben de ROM arayışına girdim. Ayrıca hangi kamerayı kurarsam kurayım, buna Gcam ve TRcam da dahil, insanların yüzü sarılık olmuş gibi çıkıyordu ve hiçbir gcam stabil çalışmıyordu. Sanırım bu Android 10 ile alakalı.
Varsa öneriniz açığım. Potato osp denemeye değer mi?
Android 10 önermiyorum. Ama 9 kullanacağım derseniz, los 16 veya bootlogers rom önerebilirim aosp tarzında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt