Sohbet 1 yıllık serüven

AspecTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
*
Cihazım
*
Konular
37
Selamlarım hocalarım,bugün anlık olarak tam 1 yıl oldu bu forumda bulunalı.Xiaomi'ye Huawei sayesinde geçmiştim.Ben o bootloader kilidi kodunu almamıştım,daha sonra işte Kasım 2019'da üçüncü parti yazılımlar ile kilidi açmıştım.Sebebi ise root atıp overclock yapmaktı,bunu yaptıktan sonra bir kaç kere yeniden başlatınca bootloop olmuştu.E tabi çok da bilmiyorum,sorunun çözümünü model adı ile aratıyorum.Videodaki adam full wipe yapıp adb sideload ile rom atmıştı,bende full wipe yapınca e elbetteki sistem gelmiyordu falan filan.Hazır 2018'den beri Xiaomi'ye geçme düşüncem vardı,bu Mi A1 i görmüştüm,arayüzü ve bir sürü özellikleri Huawei,Samsung vb.gibi markalara göre daha hoştu.Cihaz olarak da pubg de 60 fps verecek cihaz bakıyorum :D :D.Öyle MTK/SD ayrımı bilmiyorum yani.4 Aralık'ta cihaz elime geçmişti,7 Aralık'ta da bu foruma katılmıştım,o telefonsuz dönemde görmüştüm burayı çünkü.Bu kameradaki sorunu sorayım dedim,onun dışında hitabım üslubum ve konu açma huyum falan da uymuyordu.Temmuz'un sonlarına doğru kilidi açıp custom rom geçmeye falan karar vermiştim,zaten bu Android serüveni de öyle başladı.He elbette ki içimde zaten uzun zamandır olan bir bilgisayar,teknolojik alet vb. ilgisi vardı,sadece bunu hayata geçirmiş olduk diyelim :).Sağolsunlar açtığım konulara cevap veren bir sürü hocam oldu,her birine teşekkür ederim.Ancak muhammed540 ve kera706 hocalarıma ayrı bir teşekkür etmek boynumun borcudur.Ağustos aylarında sorularıma cevap istediğim kişilere ben artık yardım edebiliyorum,buraya gelmeme yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim.Hep önceki projelerimin üstüne ekleyerek yeni projeler sundum,ve şuanda bir ekip topladım,bu ekiple Xiaomi All in One tool yapma düşüncemiz var ve 1 Aralık'ta da buna başladık.Bunun üstüne ekleyip Android All in One Tool yapma hayalimiz,hedefimiz var.Bu forum sayesinde önceki Android bilgimi,yazılım bilgimi,tamir bilgimi en az üçe beşe katlamışımdır.Xiaomi All in One Tool'un amacı da her türlü işlemi içermek olacak.Ama XiaomiTool v2 var zaten,nasıl öne geçmeyi planlıyorsunuz diyebilirsiniz.XiaomiTool MTK desteği veremiyor,sıkıntılı.Bizde modele göre rom,uyumlu twrp vb.olaylar listelenecek.Tekrar oradan buralara gelmemi sağlayan tüm herkese çok teşekkürler,yarın bir gün her birinize herhangi bir konuda yardımcı olabilmem dileği ile :)

Üst Alt