Diğer 1 yıldır güncelleme almayan telefon yapmışlar (POCO X3 Pro)

anilcaliskan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
A
Cihazım
Ç
Konular
3
Telefonu 1 yıl önce sıfır aldım, ilk aldığımda MIUI 12'den 13'e geçtim ve cihazım 13.0.1 (SJUTRXM) sürümüne geldi. Bu 1 yılda telefonda gün ışığında görüntünün titremesi(sensörlerde sorun yok), bildirimlerin gelmemesi veya geç gelmesi, pilin az gitmesi, UX ve UI'da sıkıntılar olmasına rağmen bir tane güncelleme gelmedi. Bırakın bu sorunları çözmeyi adamlar bir tane küçücük güvenlik güncellemesi bile yayınlamadı.

Gerçekten güncelleme politikaları vasatın altında, günümüzde dünyanın en basit şeyi kendi ekosistemin içerisinde kendi arayüzünü, yazılımını kullanan cihazları güncellemekken müşteri hizmetlerini aradığımda telefonun güncellenmesi için daha doğrusu güncellemesi var mı yok mu kontrol edilebilmesi için telefonu fiziksel olarak servise göndermem gerekiyor ve bu sürecin 21 iş günü sürebileceği söyleniyor. Hayatımda daha saçma çok az şey gördüm.

2023 yılına girdiğimiz bu günlerde Xiaomi müşteri hizmetleri; imei'den, seri numarasından, işletim sistemi sürümünden telefonuma gelen veya gelecek bir güncelleme var mı kontrolünü yapamıyor ve telefonu fiziksel olarak servise göndermemi istiyor. Evet, bugün Poco X3 Pro cihazımı bu yüzden satmaya karar verdim. Xiaomi ve hatta Android(Android ile alakalıda başka isyanlarım var ama bu konunun meselesi değil) pişmanlıktır.

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Sizin cihazda bir sıkıntı var hocam...

2022 Mart ayında şu an kullandığınız 13.0.1 sürümü yayınlanmış
2022 Ağustosta 13.0.3 gelmiş
ve şu ana kadar en son yayınlanan güncelleme geçtiğimiz ay yani kasım ayında verilmiş 13.0.4

Yani Xiaomi veriyor güncellemeyi ama sizin cihaz almıyor.

Servisin saçmalığı telefonda güncellemenin verildiğini ama sizin cihazınıza gelmediğini, bir sıkıntı olabileceğini ve kontrol etmeleri için getirebilirse hemen çözebileceklerini söylese -10 dakika bile sürmez serviste güncellemek- böylesine saçma bir nedenle bu sinir bozukluklarını yaşamazsınız. Kaçak cihaz almış olsanız kaçakçınız telefonla uzaktan bile çözer bu tarz bir sorunu. Bu konuda sıkıntı "Xiaomi"'de değil "Xiaomi Türkiye"'de. İşin içine "Xiaomi Türkiye" girince her şey sıkıntı, katılıyorum bu ülkede Xiaomi, hele hele garantili Xiaomi pişmanlık.

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
Güncelleme durumu.....

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-12-13-15-09-12-712_com.xiaomiui.downloader.jpg
    Screenshot_2022-12-13-15-09-12-712_com.xiaomiui.downloader.jpg
    279 KB · Görüntüleme: 45

KayraBey

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kayra
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Meslek
Bil.Tek.
Konular
7
Tr romu ise normal gibi.

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
EEA ile global Stable ye gelmiş ama Turkey Stable ye verilmemiş

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Xiaomi kullanmak için belli bi miktar yazılım ve android bilginiz olması gerek bunlar kullanıcının kendi cozebilecegi basit konular ama standart kullanıcı niye herşeyi bilmek zorunda dimi bu durumda Apple veya Samsung kullanmak en mantıklısı.

Xiaomi yazılım tarafına yeterli arge yapmıyor veya yazılımcıları kötü miui ağır bi arayüz olmasının sebebi temiz kod yazamiyolar aynı isi 5 satır kodla çözen yazılımcıda var 30 40 satırla çözen yazılımcıda var.

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
EEA ile global Stable ye gelmiş ama Turkey Stable ye verilmemiş

Güncelleme verilmiş hocam. Buradan da indirebilirsiniz. :

İncelediğiniz kaynak problemli galiba hocam. Forumun X3 Pro başlığına da bakabilirsiniz. :)

anilcaliskan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
A
Cihazım
Ç
Konular
3
Xiaomi kullanmak için belli bi miktar yazılım ve android bilginiz olması gerek bunlar kullanıcının kendi cozebilecegi basit konular ama standart kullanıcı niye herşeyi bilmek zorunda dimi bu durumda Apple veya Samsung kullanmak en mantıklısı.

Xiaomi yazılım tarafına yeterli arge yapmıyor veya yazılımcıları kötü miui ağır bi arayüz olmasının sebebi temiz kod yazamiyolar aynı isi 5 satır kodla çözen yazılımcıda var 30 40 satırla çözen yazılımcıda var.
Zaten yazılımcıyım hocam(JS - React) ama bu tarz işlerle uğraşmak istemiyorum. Telefondan beklentim sistem ayarlarına gireyim bir tuş ile güncellememi atayım. Bu kadar. angel~~

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Zaten yazılımcıyım hocam(JS - React) ama bu tarz işlerle uğraşmak istemiyorum. Telefondan beklentim sistem ayarlarına gireyim bir tuş ile güncellememi atayım. Bu kadar. angel~~
Cihazınızda çok basit bir durum var hocam türkiye garantili cihaz ve türkiye romu yüklüdür bu romada güncellemeler pek uğramaz garantiyi feda ederek global yada avrupa rom yüklerseniz mi flashla ( cihaz fabrika ayarlarına dönücek) daha sık güncelleme alırsınız fakat yinede memnun olacağınızı sanmıyorum ben şunu farkettim android kullandığım yıllar boyunca samsung lenovo xiaomi hepsi beni yormuş bi takım sorunlarla. Bende sizinle aynı fikirdeyim herşeyin böyle basit ve kolay uğraşsız olmasını isterdim bize en yakın marka apple bu konuda ama fiyatları malum.

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
Sanıyorum buradaki sorun şudur.

Diyelim ki iki grup var

1- Telefonu aldıktan sonra olduğu gibi kullanmak, Magisk, Rom, MiFlash, TWRP gibi uygulamaların yanından bile geçmemek.

2- 1 nci maddede ki uygulamalarla haşır neşir olmak, sonuç olarak heyecan yaşamak.

Bazen her iki grupta olanlar iç içe giriyor ve sorun da bu aşamada başlıyor.

İlk zamanlar xiaomi bu kadar problem/sorun oluşturmuyordu.

Ancak telefon ve ürün sayısı arttıkça, kullanıcı çemberi genisledikce kıyamet kopmaya başladı.

Üst Alt