Yardım 1) OTA yolu ile yazılımın size ulaşmasını bekleyebilirsiniz me demek

Yunsemre7

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yunus Emre
Cihazım
Redmi note 8
Konular
7
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
11.0.9
Telefon Modeli
Redmi note 8
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Arkadaşlar merhaba yeni xiaomi kullanıcısıyım
OTA yolu ile yazılımın size ulaşmasını bekleyebilirsiniz ne demek ben ota bağlantısını indirdim kurulum filan gerekli mi yoksa sadece bağlantıyı indirmek yeterli mi?

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Güncellemelerini kontrol et dediğinde güncelleme geliyorsa yada bildirim olarak direk geldiğinde bunun adı OTA oluyor

Oyla:

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
OTA yolu ile yazılımın size ulaşmasını bekleyebilirsiniz ne demek ben ota bağlantısını indirdim kurulum filan gerekli mi yoksa sadece bağlantıyı indirmek yeterli mi?
Forumda cihazınıza ait romun ota bağlantısı paylaşılmış ise romu indirip cihaza göstererek yükleyebilirsiniz. Bağlantı yok ise rom henüz ota'ya düşmemiştir size bildirim gelmez yada forumda paylaşılmaz.

Oyla:

Muradovs

MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Bar Şefi
Konular
275
OTA, “Over the air” ifadesinin kısaltılmış halidir. Yani şebeke yoluyla güncelleme gibi bir anlam ifade etmektedir.

Daha detaylı olarak tarif etmek gerekirse OTA, üreticilerin verileri yani güncelleme dosyalarını şebeke üzerinden direkt olarak cihazlara dağıtması manasına gelir.

Oyla:

Yunsemre7

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yunus Emre
Cihazım
Redmi note 8
Konular
7
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Forumda cihazınıza ait romun ota bağlantısı paylaşılmış ise romu indirip cihaza göstererek yükleyebilirsiniz. Bağlantı yok ise rom henüz ota'ya düşmemiştir size bildirim gelmez yada forumda paylaşılmaz.
Hocam indirdim cihaza nasıl gösteriyoruz?

Oyla:

Erayflr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eray Filar
Cihazım
Redmi note 9 pr
Konular
27
Hocam indirdim cihaza nasıl gösteriyoruz?
Ustam telefon hakkında sistem güncellemelerine geliyorsun 11 yazısının hemen alt kısmı veya ortasına 3-4 kere basmanız gerekiyor sonra sağ üstteki uç noktaya bastığınız zaman güncelleme paketini seçiniz diye kısım var oradan indirdiğiniz dosyayı seçip kurulum yapabilirsiniz

Oyla:

illgTR8

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlkerysnbkn
Cihazım
Redmi note 8 pr
Meslek
Ögrenci
Konular
14
hocam güncellemeyi yapabildinizmi eğer anlamadıgınız yer varsa daha açıklayıcı anlatabilirim ayrıca botloader kilidinin açık olup olmadığını şurdan anlayabilirsiniz telefonu kapattınız geri açtıgınızda redmi yazısının altında unlocked yazar redmi note 8 lerde altında yazıyor genelde veya kilit kapalı işareti olur eğer zaten yurt içi aldıysanız kapalıdır botloader kilidi yani yurt dışından getirip malum yolla ımeı attırmadıysanız kapalıdır kilit

Oyla:

Yunsemre7

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yunus Emre
Cihazım
Redmi note 8
Konular
7
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam güncellemeyi yapabildinizmi eğer anlamadıgınız yer varsa daha açıklayıcı anlatabilirim ayrıca botloader kilidinin açık olup olmadığını şurdan anlayabilirsiniz telefonu kapattınız geri açtıgınızda redmi yazısının altında unlocked yazar redmi note 8 lerde altında yazıyor genelde veya kilit kapalı işareti olur eğer zaten yurt içi aldıysanız kapalıdır botloader kilidi yani yurt dışından getirip malum yolla ımeı attırmadıysanız kapalıdır kilit
[/QUOTE
Hocam anladım fakat yanlış birşey yaparım diye uğraşmadim. Anladığım kadarıyla Ota bağlantısını indirip sistem guncellemesi bölümünden güncelleme paketini seç basıp indirdiğimiz bağlantıyı seçiyoruz degilmi?
Bu arada botloader açıkmış hocam.

Oyla:

illgTR8

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlkerysnbkn
Cihazım
Redmi note 8 pr
Meslek
Ögrenci
Konular
14
evet hocam indirdiginiz baglantı olduguna emin olduktan sonra seçin bu kadar botloaderla alakası yok bu işlemi yapmak için yaptıktan sonra haber verirsen sevinirim.

Oyla:

Yunsemre7

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yunus Emre
Cihazım
Redmi note 8
Konular
7
evet hocam indirdiginiz baglantı olduguna emin olduktan sonra seçin bu kadar botloaderla alakası yok bu işlemi yapmak için yaptıktan sonra haber verirsen sevinirim.
Hocamg
Hocam işlemi yaptım 11.0.10 oldu telefon sence bu sürüm mü daha iyidir 11.0.11 mi iyidir hocam.

Oyla:
Üst Alt