Gcam (18.08.20) Mi 6 GCam - Oreo-Pie - (En iyisi - Astro ve Light Painting - Mirror Selfie vs.)

veliahht

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
NAZİF
Cihazım
Mİ_6
Meslek
İŞSİZ
Konular
3
Merhaba,
Gcam ile çekmiş olduğum videolar bazı galeri uygulamalarında(Google Galeri) gözükmüyor, bu konuda bilgisi olan var mı?
ayarlarda şuraya şu konuma şu ad ile kaydet var tabi ingilizce vs de olsa kaba taslak belli oluyor bu yüzden olmalı örn 2 gcam yüklü birinde foto sonrası diğeriyle çektiğim görünürken öbür gcam da çekiyorum sadece kendisininkiler gözüküyor .
umarım anlatmak istediğiniz şeylere doğru yanıt verebilmişimdir.

sunal66

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
sasa
Cihazım
mi6
Konular
9
ayarlarda şuraya şu konuma şu ad ile kaydet var tabi ingilizce vs de olsa kaba taslak belli oluyor bu yüzden olmalı örn 2 gcam yüklü birinde foto sonrası diğeriyle çektiğim görünürken öbür gcam da çekiyorum sadece kendisininkiler gözüküyor .
umarım anlatmak istediğiniz şeylere doğru yanıt verebilmişimdir.
Cevabınız için teşekkür ederim hocam, kayıt yeri ayarlıydı. Ayarlı olmasa da yine görmesi lazım ama görmüyor.

veliahht

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
NAZİF
Cihazım
Mİ_6
Meslek
İŞSİZ
Konular
3
BURADA YAPILAN İŞLEMLER SONUCUNDA TELEFONUNUZA HERHANGİ BİR ZARAR GELİRSE ŞAHSIM VE FORUM SORUMLULUK SAHİBİ DEĞİLDİR
Mi 6 için uzun zamandır özellikli ve kaliteli gcam arayışlarım sonucunda bulduğum bu gcam ile fotoğraflarınızda kalite, doğal renk ve gece moduna özel fazladan özellikler ile sizlerle paylaşıyorum.

Astrophotography:
Normal modlar kullanarak gece gökyüzünü çektiğiniz zaman telefonunuz gökyüzünü sizin gördüğünüz gibi bir görüntü ile kaydedemez(Yıldızların gözükmemesi gibi). Bu özellik sayesinde uzun pozlama ile gece çekimleriniz daha detaylı olacaktır. Bu modun tek dezavantajı telefonu titretme hakkınızın olmamasıdır.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Light Painting:
Gece modu ile fotoğraf çekerken yoldan çok fazla araba geçiyor ve fotoğrafınızı mı mahvediyor? O zaman farklı tarzda fotoğraf çekin. Light painting modu ile fotoğrafta araba ışıklarının izi kalır ama arabaların izi kalmaz.

Bu özelliklerin uygulamadaki konumları aşağıdaki fotoğrafta gösterilmiştir. İşaretli yerlere bastığınızda bu özellikleri kullanabilirsiniz.

Lütfen adımları düzgünce okuyarak uygulayınız. Adımları düzgünce uygulamadan sorulan sorulara cevap verilmeyecektir.

İndirme Linkleri:
Gcam:
(18.08.20)
Modül: (18.08.20)

Adımları:
1)
Magisk Manageri açın.
2) Ekranın en solundan sağa çekerek Modüller'e girin.
3) Aşağıdaki + tuşuna basarak linkini verdiğim modülü seçin ve telefonunuzu yeniden başlatın.
4) Telefonunuz açılınca gcam'i yükleyin.
5) Ayarlar - Uygulamalar - Uygulamaları Yönet'e girerek oradan gcamimizi bulun.
6) Gcamin İzinlerine girerek fotoğrafta gösterilen izinlere "Uygulamayı kullanırken" diyerek izin verin. Bu adımdan sonra gcam düzgünce çalışıyor olacaktır.

7) Bundan sonra gcamın kusursuz çalışması için size vereceğim özel ayarları yüklemeniz gerekmektedir. Onun nasıl yüklendiğinin anlatımı aşağıdadır.

Uyarı!: Sadece konuda verdiğim gcam modülünü kullanın. Diğer google kamera modları çalışmayı olumsuz etkilemektedir.

Kesinlikle gcam için verdiğim ayarları yüklemeniz gerekmektedir. Aksi taktirde yüz güzelleştirme modu ile fotoğraf çekerken gcam çökecektir.

Her şeyden Önce Neden Bu Ayarları Yüklemeliyim:
1)
Bu ayarları yüklemezseniz yüz güzelleştirme modu ile fotoğraf çektiğinizde uygulama çökecektir.
2) Fotoğraf çekiminde ayarlar gece ve gündüz olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Aşağıda bu ayarların farkı gösterilmektedir.

Gündüz ayarları ile gece çekimi
- Gündüz ayarları renklerin daha canlı olmasını sağlayarak ışık altında daha doğal fotoğraflar çekmemizi sağlar.

Gece ayarları ile gece çekimi
- Gece ayarları parlaklığı açarak ışığın daha az olduğu ortamlarda daha detaylı fotoğraflar çekmemizi sağlar.

Peki Hazır Ayarlar Nasıl Yüklenir?:
1)
Önce ayarları indirin. -
2) Gcam'i açın, ayarlara girin ve en aşağıya inerek Restore'yi seçerek Yes'e basın. (Bu adım ile telefonunuzda Blackson diye bir klasör açılmış olacaktır.)

3) İndirdiğiniz dosyaların ikisini birden Depolama Alanınızdaki Blackson klasörüne atın.
4) Resimdeki yere iki defa üst üste tıklayın.

5) Resimdeki aşağı ok'a basarak bütün ayarları görebilirsiniz.

6) Ayarı seçip Restore'ye bastığınızda gcaminiz ayarlanmış olacaktır.

Gündüzleri Gündüz Ayarları 3'ü, geceleri Gece Ayarları 3'ü Restore ederek kullanın.

- Fotoğraf işlenirken fotoğrafı görebilirsiniz. Fotoğrafı görmek için işlemenin bitmesini beklemenize gerek yok.
- 7.2 Sürümünü kullanmaktadır. Yani ön kameradan fotoğraf çektiğinizde fotoğrafın döndürülüp döndürülmeyeceğine karar verebilirsiniz.
- Özellikle bahsettiğim yeni gece modu özellikleri vardır.
- DCI-P3 renk standartı modu vardır. Bu yüzden renkler gerçekçi bir şekilde fotoğraflarınızda işlenmektedir.
- Portre fotoğrafları ayrı bir klasöre değil, direk galerinize kaydeder.

Var. Eğer google fotoğraflar kullanmıyorsanız portre fotoğrafınıza bakmak istediğiniz zaman sadece portre fotoğrafının portre halini görebiliyorsunuz. Normal halini görmek istediğiniz zaman uygulama çöküyor.

Versiyon 6.1 için night sight modu farkı aşağıda verilmiştir. (Sokak ışığının olmadığı bir yer bulamadım)
Night Sight'sız (Hdr+ Açık) :
Night Sight'lı :
(Burda yüklerken sıkıntı olduğu için böyle yüklenmiştir.)

Versiyon 5.3 için night sight modu farkı aşağıda verilmiştir.
Night Sight'sız :
Night Sight'lı :
(Burda yüklerken sıkıntı olduğu için böyle yüklenmiştir.)

7.4 Pie Google Camera Apk (12.07.20) :

7.3 Pie Google Camera Apk (10.06.20) :

Uyarı!: 7.3 Sürümünde galeriye geçiş yapamazsanız herhangi bir kamera modunda yukarıdan aşağıya çekerek gelen menüden ayarlar simgesine basın - disable google photos'u aktif hale getirin.

Uyarı! 2: 7.3 Gece Görüşü modunda fotoğraf çekerken programdan atarsa gece görüşü modunu açın, biraz beklediğinizde yukarıda çıkan işarete basın. Çıkan menüde Astrophotography'yi kapatın.

7.0 Pie Google Camera Apk (22.01.20) :
(Önceki sürümü kaldırarak yükleyin)

6.1 Oreo ve Pie Google Camera Apk (10.04.20) :
(Önceki sürümü kaldırarak yükleyin)

6.1 - 7.3 Modül Android 9 Pie Link (22.01.20) :
(Miui için)
(Miui için (Magisk 20.3'de uyumsuzluk sorunu yaşayanlar bu modülü yüklesin))
(Miui olmayan custom romlar için)
(Magisk ile yükleyiniz.)
Bu modül gerekli olan camera2api, yavaş çekim vs özellikleri barındırır. Sadece modülü kurmanız yeterlidir.

Pie versiyonu Revos ve MiuiPro'da denenmemiştir.

6.1 Modül Android 8 Oreo Link (18.08.19) :
(LineageOs için)
(RevOs ve MiuiPro hariç diğer Miui sürümleri için)
(MiuiPro ve RevOs için)
(Sürümünüze göre Magisk ile yükleyin)
Modülün ismi değişmiştir, önceki versiyonu kaldırdıktan sonra bunu yükleyin.
Bu modül gerekli olan camera2api, yavaş çekim vs özellikleri barındırır. Sadece modülü kurmanız yeterlidir.

6.1 İçin Hazır Ayarlar (25.02.19) :

Yeni sürümde ayarlar hazır bir şekilde geliyor. Sadece uygulamayı kullanın hiç bir şey yapmanıza gerek yok.

Dahili Depolama / Gcam / Configs içine atın. Böyle bir yol yoksa bir kere ayar kaydedin kendiliğinden oluşturur.

Kaydedilmiş ayarı yüklemek için;

Ayarınızı kaydetmek için;

şu adımları takip ederek düzeltin :
Ayarlar - Gelişmiş - Save to /DCIM/Camera seçeneğini aktifleştirin.

İki modülü yüklediğiniz zaman ağır çekimi açtığınızda kamera durduruldu hatası vererek ani bir şekilde kapanıyor.
Bunu çözebilmek iki modülde yüklü halde iken miui all in one modülünü kaldırıp telefonu baştan başlatın,
baştan başlattıktan sonra miui all in one modülünü tekrardan kurun. Telefonu tekrar baştan başlattıktan sonra ağır çekim düzelecektir.

S (Sabre): Google tarafından geliştirilen fotoğrafın kalitesini arttırmayı sağlayan moddur. Keskinliği ve detayı üzerinde düzenleme yapar.
NS (Night Sight): Gece çekim modudur. Diğer modlarda da kullanılmasını sağlar.
AWB: Beyaz dengesini ayarlar.

Eski Versiyon (5.3) Link (29.12.18) :

!5.3 Sürümünün tek güzel tarafı night sight modunu portre modunda bile kullanabilmeniz!

ayarlardan aynı Save to /DCIM/Camera seçeneğini aktifleştirin.
Emeğinize sağlık

Grihava

iyi niyetini kaybetme.
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sedat
Cihazım
Xioami mi6
Meslek
Otomotiv
Konular
6
Hala kullanıyorum mi6 için, fotoğrafları gören yeni bir telefon ile çektim sanıyor :D teşekkürler

Mi6kullanicisi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren Karakur
Cihazım
Mi 6
Konular
141
Hala kullanıyorum mi6 için, fotoğrafları gören yeni bir telefon ile çektim sanıyor :D teşekkürler
Ben de dokunmatik sorunu nedeniyle mi6 cihazıma veda etmiş olsam da dolabımda duruyor hala. aldığım telefondan kamera yönünde bazı noktalarda çok daha iyi iş çıkartabiliyor gerçekten. mi6nın gcami candır

Üst Alt