Genel

Xiaomi Mi Box için Android 8.0 Oreo güncellemesi dağıtılmaya başlandı

Xiaomi’nin 2016 yılında çıkarmış olduğu ve yüksek satış rakamlarına ulaştığı TV Box ürünü için yeni bir güncelleme yayınlandı. 

Xiaomi TV Box, Android 6.0 sürümü ile çıkmış olmasına rağmen bugüne kadar Android Nougat güncellemesini almaması kullanıcılarını üzerken, geçtiğimiz aylarda bir Reddit kullanıcısının Twitter hesabından Mi TV Box‘un Android Oreo güncellemesi ile ilgili paylaşmış olduğu bilgi TV Box kullanıcılarını heyecanlandırmıştı. Beta aşamasına kayıt olan bu kullanıcı ilk olarak Oreo sürümünü test edenler yer arasında alırken şimdi ise güncelleme tüm kullanıcılara stabil sürüm olarak dağıtılmaya başlandı.

Bu güncelleme ile gelen en büyük yenilik ise Google Asistan diyebiliriz.  Çünkü akıllı evinizi TV’nizden kontrol edebileceğiniz gibi, Asistan’ın sunduğu tüm diğer özelliklerden de yararlanabilirsiniz.

Güncelleme şöyle bir göz atmak isterseniz aşağıdaki videoyuda izleyebilirsiniz.

ABD, Kanada, Portekiz ve Avustralya’daki kullanıcılar şuan bu güncellemeyi yüklemeye başladı. Kademeli olarak dağıtılan güncelleme kısa süre içinde tüm cihazlara ulaşmış olacaktır.

Cihaz hakkında küçük bir hatırlatmada bulunmak gerekirse, Xiaomi Mi TV Box, cüzdan boyutlarında oldukça kompakt bir boyutta ve arka kısmında HDMIUSBAUX Çıkışı ve Power bağlantı noktaları bulunan mat siyah renkli bir cihazdır. Cihazı cezbedici kılan tek şey, 4K bir videoyu 60 fps / sn. hızında yayınlayabilmesi. Apple TVile kıyaslandığında cihazı bir adım öne taşıyan en önemli özelliği denilebilir. Cihazın 4K akış yeteneği, Amazon TVBox ve Roku ile kıyaslanabilir duruma getirmekte.

Eğer Xiaomi TV Box ürününü satın almak isterseniz MIUI Türkiye Market üzerinden 333,90 TL fiyatı ile bu ürüne sahip olabilirsiniz.

SATIN AL

Bilgisayar ile tanıştığım ilk günden beri kendimi web üzerine, kendi çabalarım ile geliştirmeye çalışarak bir çok projeye imza attım. Xiaomi ise en büyük ilgi alanım oldu. Bu platform ise lk günden beri severek ve ilk günkü heyecanım ile her sabah uyandığımda ne var ne yok diye bakmadan rahat edemediğim en güzel projemdir.
Y
 • Y
  yok
 • 28 Haziran 2018
bence kötü bi güncelleme olmuş arayüz olmamış ve mause kullanımı iptal olmuş yanı sağ tuşla önceden geri gelinebiliyordu,şimdi iptal olmuş bu nedenle maus kullanmak imkansız mecburen geri tuşu için kendi kumandasını kullanmak gerekiyor.
M
 • M
  mi tvbox
 • 5 Temmuz 2018
güncelleme stabil değil. arayüz eskisine göre kullanışlı da olmamış. ayrıca bu güncellemenin en kötü yanı cihazın wi-fi çekim gücü çok kötü olması. sürekli wi-fi bağlantı kopuyor ya da çekim gücü düşüyor. mause kullanımı da eskisi givi olmalı. sağ tıka geri fonksiyonu kazandırmalı. Lütfen güncelleme yapmak için değil se cihazı daha kullanışlı yapmak için güncelleme yapın. cihaz eskiye göre daha kötü duruma gitti..
M
 • M
  mi
 • 10 Temmuz 2018
mause kullanımını düzeltin,sağ tuşla geri gelme iptal olmuş,mausle nasıl geri gelcez yav
A
 • A
  Ahmet özmutlu
 • 28 Ekim 2018
Guncellme olmamis 6.0 ken sesli konusma efsanefdi 8.0 geldi sesli konusma cok iyi degil bunun en onemli ozelligi sesli konusmanin basarisiydi
B
 • B
  Baha
 • 3 Kasım 2018
Son guncellemeden sonra wifi performansı inanılmaz derecede düştü ve Ayrica mi box wifiye bağlı iken diger cihazlar internete giremiyor. Son güncelleme çok kötü olmus. Umarım yakin zamanda duzeltirler
B