Genel

Xiaomi Mi 9 Modeline Ait Olduğu İddia Edilen Prototip Kafaları Karıştırdı!

Xiaomi’nin 19 Şubat tarihinde tanıtması beklenen 2019 Model Amiral gemisi Mİ 9 modeli ile ilgili yeni sızıntılar gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde sızdırılan görselde beliren Mi 9 modeli kanlı canlı çalışır şekilde görüntülenmiş ve görsel Mi 9 modelinde ekrandan parmak izi okuma teknolojisi doğrulamıştı çünkü cihazın arkasında bir parmak izi okuyucusu bulunmuyordu. Bugün sızdırılan görsel ise kafaları karıştırdı.

Bir prototip koruma kılıfı içerisinde sızdırılan cihaz 3 arka kameraya sahip ve büyük ihtimalle Xiaomi Mi 9. Dikkat çeken detay ise arka kısımda bulunan parmak izi okuyucusu oluyor. Bu sızıntı eski bir prototipe ait olabilir ve piyasaya çıkacak ürün ekran üzerinden parmak izi okuyucusuna sahip olabilir. Diğer bir ihtimal ise Mi 9 ailesi selefi gibi ikiye ayrılacak. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz sene Mi 8 modeline ek olarak Mi 8 Explorer Edition modeli piyasaya çıkmış ve ekrandan parmak izi okuma teknolojisi kullanıyordu. Xiaomi bu yıl da bu stratejiyi izleyip standart Mi 9 modeline ekran üzerinden parmak izi okuyucusu koymayıp Mi 9 Explorer Edition modeline saklayabilir.

 

Sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz?

 

Buraya yazacak şey düşünmeye bile üşeniyorum aslında. Her neyse teknoloji tutkunu Müzik ve F1 hayatının bir parçası olmuş bir adamım.

blackrow67

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Mesajlar
151
Beğeniler
50
Puanları
Adım
DoğuHan
Cihazım
Xiaomi Mi5
Yaş
25
Katılım
8 Mart 2016
#2
Bence arkada üç kamera ön tarafta 2 kamera olacak. Bu prototip Mi 9 Se, Lite gibi sonradan çıkacak olan modellere ait olabilir.
 

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Mesajlar
Beğeniler
Puanları
Adım
Halil
Cihazım
redmi note4
Yaş
40
Katılım
24 Haziran 2017
#3
Bence parmak izi tarayıcı arkada olsun. Ekran altında olmasının hiç bir artısı yok, aksine dezavantajı var. Ekran altında olunca Pil yerinden çalıyor.