HaberlerMobilTeknoloji

Eski Cep Telefonlarının İmeileri Kapanıyor!

Haber Türk televizyonunun haberine göre Belirli bir yaşı doldurmuş ve aktif olmayan cihazların İmei numaraları kullanıma kapatılacak.

Haberde her yıl 12 Milyon telefon yenilenen ülkemizde milyonlarca cep telefonunun kullanımdan çıktığı belirtilmiş ve kaçakçıların her yıl yasa dışı yollarla ülkeye on binlerce cep telefonu soktuklarını ve bu cihazlara eski cihazların imei numaralarını kaydettikleri belirtilmiş. Haberde bu yapılan işlemin hem devletin ciddi vergi kaybı yaşamasına hem de alıcıların terör gibi suçlarla karşı karşıya kalmasına sebep olduğu belirtilmiş.

IMEI kaydı nasıl yapılır?

Sektör Ankara’da belirli makamlara Belirli bir yaşa ulaşmış cihazların İmei numaralarının kullanıma kapatılması talebinde bulunmuş.

 

Sizler bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberi izlemek için : 

https://www.haberturk.com/canliyayin/572872-eski-cepler-erisime-kapanabilir-eski-cep-telefonlarin-erisime-kapatilmasi-gundemde

Uzun yıllardır Teknoloji ile iç içeyim. Ve yine uzun yıllardır sıkı bir Formula 1 Takipçisiyim. Scuderia Ferrari ve Sebastian VETTEL fanıyım :)
MANTIKLI BENCE
Eski nesil amcalar nineler için sorun olabilir çünkü tuşlu telefon kullanan hala var
Sektör temsilcileri bir telefondan azami kar etmeye kalknasalar. Buna tenezzül eden kimsede kalmaz.
Devletin beceriksizliği. Kolay yolu seçmişler. Babam yeni telefonları anlamıyor hala eski telefon kullanıyor. Devlet bunu düşünemedi mi?
Mantıklı değil vergi kaybını düşünen devlet çalmayı bırakmalıki bunlar olmasın 1 dünya vergi al sonrada çalması de eee sen çalıyorsun ama.
Bu imei sadece hat kullanabilmeyi etkiler sanırım ,ben hala çok eski bir tel kullanıyorum sım dışında bir engel olmasını istemem
  • Anonim
  • 8 Aralık 2018
imei kopyalama işlemini yapabilen forumlar belli onları bulunca iş biter