Soru Xiaomi 13T vs POCO X6 Pro 5G

• Konbuyu başlatan Exaryz
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 14
  • Görüntüleme 732

Exaryz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Umutcan
Cihazım
Galaxy s8
Konular
1
Su dayanıklılığını bilemem. Zaten IP 54 olduğu için sadece sıçramalara karşı dayanıklı. Orijinalini de suya batırırsanız sıvı alıyor içerisine.
Anakarta müdahale konusunda haklısınız. Sağlam yeri bulmak gerekiyor. Piyasada 600-700 liraya yapanlar olmasına rağmen 1200 verip güvendiğim yere yaptırıyorum ve şu ana kadar bir sıkıntı yaşamadım.
Aslında direnç kayıtsız da alabiliyorum dirençsiz kayıt alıp 8 ay kullanabilirim bu Mi 13T yeni telefon olduğu için yazılım kayıt daha çıkmamış ama MediaTek işlemcilerde yazılım kayıt çıkar diyorlar yani alıp 8 ay boyunca kullanıp yazılım kayıt çıkmasını bekleyebilirim böylece içi açılmamış olur cihazın. Kararsız kaldım vallahi.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Poco X6 Pro'nun tek üstün yanı işlemcisi hocam. Kamerası, güncelleme desteği, üretim kalitesi vs. daha geride. 13T, 4 Android güncellemesi + 1 yıl güvenlik güncellemesi alacakken X6 Pro 2 Android güncellemesi ile +1 güvenlik güncellemesi sonrası ne olacağı meçhul. Ayrıca işlemci MTK olduğu için custom rom desteği de yüksek ihtimalle kıt olacak. İlla işlemcisi daha iyi diye düşünecekseniz bari Poco F5'e bakın.

Ayrıca fiyat karşılaştırması yaparken bir cihazın yd fiyatıyla, diğer cihazın yi fiyatını karşılaştırmayın. 13T 25K civarı bir cihaz.

Exaryz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Umutcan
Cihazım
Galaxy s8
Konular
1
Poco X6 Pro'nun tek üstün yanı işlemcisi hocam. Kamerası, güncelleme desteği, üretim kalitesi vs. daha geride. 13T, 4 Android güncellemesi + 1 yıl güvenlik güncellemesi alacakken X6 Pro 2 Android güncellemesi ile +1 güvenlik güncellemesi sonrası ne olacağı meçhul. Ayrıca işlemci MTK olduğu için custom rom desteği de yüksek ihtimalle kıt olacak. İlla işlemcisi daha iyi diye düşünecekseniz bari Poco F5'e bakın.

Ayrıca fiyat karşılaştırması yaparken bir cihazın yd fiyatıyla, diğer cihazın yi fiyatını karşılaştırmayın. 13T 25K civarı bir cihaz.
POCO 3 yıl Android güncellemesi + 4 yıl güvenlik güncellemesi alacakken 13T 4 yıl Andorid + 5 yıl güvenlik alacak. Ayrıca POCO HyperOS yüklü bir şekilde geliyor. MTK olarak her ikisinde de MTK işlemci bulunmakta. Lakin kamera bazında 13T önde. Üretim kalitesini hakkında bilgim yok. Ekran ve batarya konusunda neredeyse aynılar... Sırf kamera için 8-9 bin TL fazla vermek bana saçma geliyor zaten yd 13T uygun fiyatlı olmasa direkt POCO'yu almıştım bile. Ama yd alınca aralarında 1.000 TL gibi bir fark oluyor o yüzden yd ile yi karşılaştırması yapıyorum. Burada da siz bilgili arkadaşlardan bilgi almak durumunda kalıyorum acaba yd 13T çok uğraştırır mı?

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
POCO 3 yıl Android güncellemesi + 4 yıl güvenlik güncellemesi alacakken 13T 4 yıl Andorid + 5 yıl güvenlik alacak. Ayrıca POCO HyperOS yüklü bir şekilde geliyor. MTK olarak her ikisinde de MTK işlemci bulunmakta. Lakin kamera bazında 13T önde. Üretim kalitesini hakkında bilgim yok. Ekran ve batarya konusunda neredeyse aynılar... Sırf kamera için 8-9 bin TL fazla vermek bana saçma geliyor zaten yd 13T uygun fiyatlı olmasa direkt POCO'yu almıştım bile. Ama yd alınca aralarında 1.000 TL gibi bir fark oluyor o yüzden yd ile yi karşılaştırması yapıyorum. Burada da siz bilgili arkadaşlardan bilgi almak durumunda kalıyorum acaba yd 13T çok uğraştırır mı?
Ya şimdi ben de fazla abartmayayım, X6 Pro fiyatına göre iyi ama Poco cihazlara Xiaomi gerçekten önem vermiyor esasında. Üretim bandı bile ayrı bir kalitesizlikte oluyor maalesef. Özellikle Hindistan'da üretilen cihazlar için Hintliler çok dalga geçiyor artık.

Yeni nesil Dimensity cihazlarda custom rom olayları çok aza düştü. Şu an sağanak gibi rom varken F5'e, 13T ve 13T Pro'ya düzgün bir custom rom yok denilebilir. X6 Pro için de 13T serisi gibi olacak yüksek ihtimalle.

Emin olun Xiaomi serisi ile diğer seriler arasında önem farkı çok yüksek. Poco serisini çok deneyimleyemedim ama karşılaştırma yapan kişiler için de durum böyle.

Yani ben illa 13T'ye para vermeyeceksem, işlemcisi iyi diye X6 Pro göz önüne çıkacaksa gider F5 alırım. Custom rom desteği ile yüksek ihtimalle 13T'yi bile yakalar romlarıyla. İşlemcisi de 8+Gen 1'den daha iyi. Pil yönetimi de yüksek ihtimalle daha iyidir.

Ben 13T kullanıyorum, çok memnunum. Ancak custom rom olmayışı, hele AOSP rom olmayışı canımı sıkıyor illa ki. Çünkü stok romları aynı birbirinin. Bir tane XiaomiEU romu var (şu an o yüklü) o da Global rom tabanlı olmasına rağmen ondan daha hantal çalışıyor. Sırf custom rom desteği konusunda sıkıntılı olacağını bildiğim için 13T aldım, en azından stok olarak 4 Android güncellemesi gelsin diye.

Üst Alt