İnceleme Windows 10 da son durum

GuardianTR

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İSMAİL
Konular
21
Arkadaşlar yaklaşık 1 ay önce windows 10 yüklemiştim. Çok sıkıntılı olduğu için geri androide dönmüştüm. Dün son durum ne diye bakmak için tekrar yükledim gelen güncellemeleride kurdum ve gördüğüm kadarıyla baya bi gelişme olmuş. Sayacak olursak
-Öncelerdeki o kötü titreşim(gerçekten çok kötüydü)artık düzelmiş hatta miui den daha iyi olmuş diyebiliriz
-Arayüzdeki takılmalar ciddi oranda azalmış
-Artık menüde dahil olmak üzere Türkçe yi daha etkin kullanıyorsunuz ama hala ingilizce yerler mevcut
-Kamera windowsa geçtiğimde miui ye göre kötüydü bir güncelleme yükledim nerdeyse miui gibi oldu,sonra güncellemelere girip baktım güncelleme vardı onu da yaptım kamera yine kötüleşti. Ama eskisine oranla yine idare eder
-Özellikle birisiyle telefon görüşmesi yaparken sesin kötü gelmesi ve karşıya kötü gitmesi sorununu tamemen çözmüşler.
-Telefon miui ye oranla hala daha fazla şarj tüketiyor.
-Arayüzde hala yavaşlık ve gecikmeler mevcut ama eskisine oranla çok daha iyi
-Marketten indirdiğiniz uygulamalarda gösterilen performans çok kötü
+İnstagram-facebook-twitter gibi uygulamalarda uygulama menüsünü kaydırırken bile kasıyor
+Hill climb-subway surfers-temple run gibi basit oyunlar dahi hiç akıcı değil

Bunlar ilk deneyimlerimdi merak ettikleriniz varsa sorabilirsiniz.
Windows yükleyenlerin ilk olarak yapması gerekenler
1-Yükler yüklemez direk telefonu türkçeye ayarlayın
2-Telefon kasıyor diye direk androide dönmeyin güncellemeleri yapınca kasmalar ciddi oranda azalıyor
3-Güncelleme bölümüne girip güncellemeleri kontrol edin ve gelen güncellemeleri yükleyin.Güncellemeleri yükledikten sonra tekrar girip tekrar kontrol edin android gibi olmuyor 3-4 güncelleme arka arka yapmak gerekebiliyor.
4-Bütün sistem güncellemelerini yaptıysanız markete girip uygulamaları güncelleyin(kesin yapın)
Bütün bunları yapıpta benim gibi hala memnun olmadıysanız androide dönebilirsiniz.Eğer beğendiydeniz şimdiden hayırlı olsun.

Msk25

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Salih
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Konular
9
Kardes oncelikle hangi rom sürümünu yüklediniz
Ikinci olarak romu kurdktan sonra sifirlama yapmadiniz galiba sifirlama yapip oyle deneyin ciddi oranda stabilite farki ortaya cikiyor

GuardianTR

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İSMAİL
Konular
21
Kardes oncelikle hangi rom sürümünu yüklediniz
Ikinci olarak romu kurdktan sonra sifirlama yapmadiniz galiba sifirlama yapip oyle deneyin ciddi oranda stabilite farki ortaya cikiyor
Hangi sürüm olduğunu bilmiyorum şuan flyme os romdayım windows ta olsam söylerdim ama ota üzerinden gelen en güncel sürümdeydim
Sıfırlama yaptım ama pek bişey değişmedi

Msk25

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Salih
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Konular
9
Hangi sürüm olduğunu bilmiyorum şuan flyme os romdayım windows ta olsam söylerdim ama ota üzerinden gelen en güncel sürümdeydim

Windowsun tum romlari ota uzerinden geliyorda acaba threshold mu redstone 1 mi yoksa redstone 2 mi onu kastetmistim ama saglik olsun kardes

Eraybaba

Eray Özyuva
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Eray
Cihazım
Xiaomi mi4
Meslek
Öğrenci
Konular
7
Sence flame os mu Windows 10 mu yoksa miui mu daha iyi rom olarak

GuardianTR

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İSMAİL
Konular
21
Sence flame os mu Windows 10 mu yoksa miui mu daha iyi rom olarak
Windowsu listeye dahil etmiyorum çünkü diğerlerinin yanında oldukça kötü Arayüz kullanım zevki falan Flyme os daha güzel ama fazla bir özellik yok romda Miui daha özelleştirilebilir ama flyme os kurmadıysan kesinlikle kurmanı tavsiye ederim

Eraybaba

Eray Özyuva
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Eray
Cihazım
Xiaomi mi4
Meslek
Öğrenci
Konular
7
Windowsu listeye dahil etmiyorum çünkü diğerlerinin yanında oldukça kötü Arayüz kullanım zevki falan Flyme os daha güzel ama fazla bir özellik yok romda Miui daha özelleştirilebilir ama flyme os kurmadıysan kesinlikle kurmanı tavsiye ederim
Hata çok mu flame os da yoksa stabil mi baya

Üst Alt