Rehber Tüm Xiaomi, Mi, Redmi, POCO EDL Noktaları

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.189
Test Noktası veya acil indirme (Emergency Download – EDL) noktası, özellikle Xiaomi, Mi, Redmi, POCO gibi akıllı telefonlarda bulunan donanıma özgü bir özelliktir. Bu nokta, cihazı EDL moduna (Emergency Download Mode) geçirmek veya zorlamak için kullanılır.

Her telefon modelinin farklı bir EDL noktası olabilir, bu nedenle bu noktayı bulmak için telefonunuzun tamir rehberine veya şemasına ihtiyacınız vardır. Bu rehberler veya şemalar, doğru test noktasını belirlemenize ve yanlış bileşenleri kısaltmamanıza yardımcı olur. Telefonunuzun modeline ve markasına özgü olarak bu bilgilere ulaşabilirsiniz.

Tüm xiaomi telefonları EDL Nokta görsellerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

birGaripYolcu

Düşündüğün gibi yaşarsın.
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdal
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Mak.Tekn.
Konular
20
Ben redmi note 10 pro yu üstte diye tahmin ederdim sol alttaymış. Yararlı oldu hocam bu konu

Birde şunu sormak istiyorum.
Telefonu edl moduna almak için kullanıcının arka kapağı açması sıkıntılı olurmu olmaz mı.
Çünkü önce bi fön makinasıyla yanlarını ısıtıp yapıştırıcıları eriterek kapağın açılması sağlanıyor. Yanlışda biliyor olabilirim.
Diğer sorum edl moduna aldığımızda telefon arayüzü hangi durumda olur

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Ben redmi note 10 pro yu üstte diye tahmin ederdim sol alttaymış. Yararlı oldu hocam bu konu

Birde şunu sormak istiyorum.
Telefonu edl moduna almak için kullanıcının arka kapağı açması sıkıntılı olurmu olmaz mı.
Çünkü önce bi fön makinasıyla yanlarını ısıtıp yapıştırıcıları eriterek kapağın açılması sağlanıyor. Yanlışda biliyor olabilirim.
Diğer sorum edl moduna aldığımızda telefon arayüzü hangi durumda olur

Eğer kullanıcı kendine güveniyorsa açmayı deneyebilir hocam. Kenarlar ısıtılarak yapıştırıcı yumuşatılıyor ve daha sonra yavaş yavaş kasadan ayrılması sağlanıyor. Özellikle arka kapak cam ise sıkıntı olabilir. Telefoncularda ısıtıcı tepsi var üzerine koyuyorlar ve 3 dakika sonra kendiliğinden açılıyor. Eğer tanıdığınız telefoncu varsa götürün o açsın bence hiç risk almayın.

Cihaz EDL modda iken arayüz olmaz. Tamamen siyah ekran vardır ve ciha ziç tepki vermez, cihazı bilgisayara bağladığınızda com port olarak görünür.

Ü

Üye silindi 265308

Guest
Test Noktası veya acil indirme (Emergency Download – EDL) noktası, özellikle Xiaomi, Mi, Redmi, POCO gibi akıllı telefonlarda bulunan donanıma özgü bir özelliktir. Bu nokta, cihazı EDL moduna (Emergency Download Mode) geçirmek veya zorlamak için kullanılır.

Her telefon modelinin farklı bir EDL noktası olabilir, bu nedenle bu noktayı bulmak için telefonunuzun tamir rehberine veya şemasına ihtiyacınız vardır. Bu rehberler veya şemalar, doğru test noktasını belirlemenize ve yanlış bileşenleri kısaltmamanıza yardımcı olur. Telefonunuzun modeline ve markasına özgü olarak bu bilgilere ulaşabilirsiniz.

Tüm xiaomi telefonları EDL Nokta görsellerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Allah kimseyi test point açacak duruma düşürmesin.Acildiktan sonra cihaz gözünüzde düşüyor maalesef

Üst Alt