Diğer Smart Lock güvenilir yüz ile kilit açma

bliesnd

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail Emre
Cihazım
Poco X3 NFC
Meslek
Atanmış Tıbbi Sekr
Konular
38
Başka bir telefondan kendi resmimi yüz tanıma kilidine gösterdiğimde açılıyor.
Sizlerde de oluyor mu?

cokomayi1

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gereksiz
Cihazım
iPhone X
Meslek
Bilgisayar
Konular
6
Arkadaşlar her zaman söylüyorum yeniden burada size de bilgilendirme yapayım.

Yüz tanıma değil bu. Yüz eşleştirme bir nevi. Kamera yardımı ile yapılıyor. Elinizdeki telefonu iPhone X ile karıştırmayın. iPhone X'de çentik bölümünde onlarca sensör yer alıyor. Mi A2 Lite ve diğer Android telefonların çoğunda sadece kamera yardımı ile yapılır. Sizin fotoğrafınızı eşleştirir ve açılır. Size benzeyen biri ya da sizin fotoğrafınız telefonu açabilir. Zaten telefonda da yazıyor bu. Sadece okuyarak bilgilenebilirsiniz. Boşuna da konu açmış olmazsınız. Güvenlik için en iyisi güçlü bir desen, şifre ya da parmak izidir.

bliesnd

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail Emre
Cihazım
Poco X3 NFC
Meslek
Atanmış Tıbbi Sekr
Konular
38

Poros

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Berkay
Cihazım
Note 8 pro
Meslek
Müzisyen
Konular
9
Arkadaşlar her zaman söylüyorum yeniden burada size de bilgilendirme yapayım.

Yüz tanıma değil bu. Yüz eşleştirme bir nevi. Kamera yardımı ile yapılıyor. Elinizdeki telefonu iPhone X ile karıştırmayın. iPhone X'de çentik bölümünde onlarca sensör yer alıyor. Mi A2 Lite ve diğer Android telefonların çoğunda sadece kamera yardımı ile yapılır. Sizin fotoğrafınızı eşleştirir ve açılır. Size benzeyen biri ya da sizin fotoğrafınız telefonu açabilir. Zaten telefonda da yazıyor bu. Sadece okuyarak bilgilenebilirsiniz. Boşuna da konu açmış olmazsınız. Güvenlik için en iyisi güçlü bir desen, şifre ya da parmak izidir.
Iphone x in hatalarına bi bakın derim. Iphone x dört dörtlük bir telefon değil hele ki yüz tanıması. İnternette detaylı bakabilirsiniz şikayetler üzerine. Başkasının yüzünü okuma gibi oldukça fazla ve çoğu kez resim ile kandırıldı

cemee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Mi 9T Pro, Onep
Konular
2
Arkadaslar bu yuz tanima ozelligi denilen sey yillardir androidde var ama populer degildi. Mantik cokomayi1 arkadasin anlattigi gibi. Once kendi fotografinizi cekersiniz. Sonra her acilista yuzunuzun fotografini ceker. İkisi eslesiyormu diye bakar. Derinlik algisi yoktur. Sonradan bazi telefonlar bir mimik yapmanizi isteyerek gercekten karsisinda insanmi yoksa fotografmi oldugunu anlamaya calisti
Sonra apple ön tarafa bir sensor koydu. Bu sensor kizilotesi isinlarla yuzunuzde 30000 kadar noktayi derinligi ile kaydediyor. Kilidi her acisinizda yuzunuze kizilotesi isin yollayip, gelen verileri sistemde kaydedilmis olanla karsilastiriyor.
Sanirim bu sistem mate 20 proda da var.
Mi8 gibi telefonlarda ise ön kameranin yaninda bir de kizilötesi kamera ve kizilotesi isik var ama bu sanirim derinlik olcmuyor. Gece karanliginda yuzunuzun fotografinin cekilmesi sagliyor sadece.
Diger alt seviye telefonlar ise en basta bahsettigim sey ki ben bunu galaxy nexus telefonda kullanmistim bir ara.
Bir de bazi telefonlarda (genelde samsung) iris tarayici var... O da gayet iyi bir sistem

cokomayi1

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gereksiz
Cihazım
iPhone X
Meslek
Bilgisayar
Konular
6
Iphone x in hatalarına bi bakın derim. Iphone x dört dörtlük bir telefon değil hele ki yüz tanıması. İnternette detaylı bakabilirsiniz şikayetler üzerine. Başkasının yüzünü okuma gibi oldukça fazla ve çoğu kez resim ile kandırıldı

Dalga geçiyorsunuz herhalde.

Sensör ile Kamerayı karşılaştırıyorsunuz şu an ama farkında değilsiniz sanırım.

Yazılımsal hata elbette olabilir fakat iPhone X tarihteki en güçlü ve güvenli yüz tanımaya sahip telefondur bu inkar edilemez.
Elbetteki piyasa da istemediğiniz kadar video ve deney var. Fakat insanlar görmek istediklerini görüyor.

YouTube sayfasına "iPhone X Face ID twins" yazarsanız çift yumurta ikizlerinin bile telefonu açamadığını, fakat tek yumurta ikizlerinin telefonu açtığını görürsünüz. Fakat elbette ki kusursuz değil ama çok yakın. Daha da yaklaşacak.

Üst Alt